Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 11. 2021
Líbí se mi

Naučte se správně pečovat o své ruce

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 4. 11. 2021
Líbí se mi
Naučte se správně pečovat o své ruce

Naučte se správně pečovat o své ruce

Vizitkou každé ženy jsou i pečlivě upravené ruce. Nejedná se pouze o dokonalou manikúru ale o celkový pěstěný vzhled, protože hned po tváři jsou ruce tím, čeho si na druhých všímáme nejdříve a děláme si celkový dojem o druhém člověku. Navíc díky většímu používání dezinfekce a mýdla na našich rukou se může pleť více vysušovat a být podrážděná.

Pozor na nesprávné mytí rukou 

Mít čisté ruce by měl být základ, pozor ale na příliš časté a dlouhé mytí, to může pokožku vysoušet. Vhodná není ani příliš studená nebo teplá voda. Ideální je ruce rychle namočit ve vlažné vodě a pak jemně utřít ručníkem (jemnými poklepáváním). Kůži rozhodně nedrhněte, protože pleť na hřbetu rukou je velmi citlivá. Stejně jako v obličeji.

Jaký krém zvolit?

Jedním z nejdůležitějších doplňků v péči o ruce by měl být kvalitní hydratační krém, který budeme mít vždy „po ruce“. Ideální je ho nanášet vždy po mytí rukou, zabráníme tak vysoušení a šupinatění pokožky. „Dobrou volbou nejsou příliš mastné nebo hutné krémy, protože je pokožka delší dobu absorbuje. Ideální jsou přípravky s lehkou texturou, která se rychle vstřebá a nezanechá mastný film. Dobré jsou krémy s lipidy či přídavkem heřmánku. Lidé, kteří mají atopickou pokožku by na ruce měli používat speciální oleje, které pomohou vytvořit ochranou vrstvu. Krémy vždy nanášejte před tím, než jdete ven. I v zimě, když nosíte zimní rukavice, protože mráz velmi vysušuje pokožku,“ říká dermatoložka MUDr. Lucie Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology.

Domácí zábal

Jednou týdně svým rukám dopřejte restart v podobě výživného zábalu. Dobré je volit vždy ty, které jsou na olejovém základě. Stačí například smíchat obyčejný panenský olivový olej s medem a na hodinu až dvě ho natřít na ruce.  Pro umocnění efektu si pořiďte speciální kosmetické rukavice. Vhodné jsou i parafínové zábaly, které zjemní pokožku, a zároveň jí krásně prohřejí.

Pozor na mýdlo

Máte-li citlivou či suchou pleť, tak si dejte pozor na výběr mýdla.  Důležité je mít přípravky z nižším PH faktorem, které je k rukám šetrnější. Místo tvrdých kostek volte spíše tekutá krémová mýdla. Ruce pak také při vysoušení ručníkem „nedrhněte“, ale jemnými pohyby usušte. Pokud si jdete pouze opláchnout ruce, tak nemusíte používat mýdlo, stačí vlažná čistá voda. Navíc příliš časté mytí porušuje kožní bariéru.  Během dne používejte místo mytí antibakteriální gely. Ruce chraňte i při mytí nádobí, takže vždy noste ochranné rukavice.

Stáří prozrazuje i stav pokožky na rukou

Přibývající roky prozrazuje nejen naše tvář, ale právě i hřbety našich rukou. Jako prevence proti stárnutí pokožky na rukou je důležitá důkladná péče. Čas ale bohužel nezastavíme, pokud se už věk začíná projevovat na rukou v podobě svraštělé a suše vypadající pokožky, je dobré zkusit omlazující dermatologické zákroky. „Volte ty, které vám hloubkovou aplikací dodají potřebnou hydrataci, vhodné vitamíny, a tím pokožku vizuálně omladí. Ideálním zákrokem je mezoterapie, která se neprovádí pouze na obličeji, ale velmi efektivně jí můžete využít právě na hřbetech rukou či například v dekoltu,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Lucie Mansfeldová. Pokud vás na rukou trápí pigmentové skvrny vhodný je chemický peeling, který krásně sjednocuje tón pleti a pomáhá nežádoucí pigmentaci odstraňovat.

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Mišel
Mišel 17. 11. 2021

S příchodem podzimu/zimy mám vždy velmi suché ruce a praská mi kůže na špičkách prstů. Všudypřítomná dezinfekce tomu ještě napomáhá...

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 5. 11. 2021

Je to potřeba

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 11. 2021

O ruce se snažím pečovat důkladně, jinak by byly suché a neměla bych dobrý pocit.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 11. 2021

já se snažím, ruce mám často suché, protože si je 100x denně omývám, takže i skoro tak často si je mažu

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 11. 2021

no dost to flákám....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.