Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

CathB
CathB
Vloženo 23. 4. 2019
Líbí se mi

Pokud sníte o bílém chrupu, měli byste vědět, co bělení obnáší a jak zuby předem připravit

CathB
CathB
Vloženo 23. 4. 2019
Líbí se mi
Pokud sníte o bílém chrupu, měli byste vědět, co bělení obnáší a jak zuby předem připravit

Pokud sníte o bílém chrupu, měli byste vědět, co bělení obnáší a jak zuby předem připravit

Bílé zuby jsou sen mnohých z nás. Ne každý ale měl to štěstí, aby se s nimi už narodil. Z toho důvodu řada lidí podstupuje jak lékařské, tak domácí bělení chrupu. Týká se to i vás? Toužíte po zářivém úsměvu? Pak se ujistěte, že víte vše potřebné! 

Víte, co způsobuje nežádoucí odstín zubů?

Bílé, čisté zuby jsou naší vizitkou, a tak dnes mnoho lidí vyhledává služby profesionálů, kteří mají za úkol napravit to, co nezvládla příroda, nebo co jsme sami pokazili nevhodnými stravovacími návyky a špatnou technikou čištění zubů. 

Nejde jen o genetickou dispozici skloviny, v mnoha případech za žlutavým odstínem stojí pravidelné pití kávy či červeného vína, nepěkný odstín chrupu způsobuje také kouření.

Péče o zuby před bělením 

Ženy i muži žijí v mylné představě, že k perfektnímu chrupu postačí jen bělení. Ve skutečnosti je ale tento proces mnohem více komplexní. 

Před samotným bělením zubů by pro vás měla být naprostá samozřejmost konzultace s vaším zubařem. Ten zhodnotí kvalitu vašeho chrupu a dásní a následně vám bělení schválí, nebo naopak nedoporučí. Neuváženým bělením zubů byste si tedy v některých případech mohly spíše uškodit. 

Paní Michaela Sedláčková, DiS., která je dentální hygienistkou kliniky estetické medicíny Genesys Medical v Plzni říká: Nejdůležitější je důsledná osobní hygiena v dutině ústní. Je žádoucí provádět bělení u pacienta, který nemá zánět dásní. Problém může být i u parodontologického pacienta, a to s citlivostí odhalených krčků. Pokud tedy pacient na hygieně nikdy nebyl, ale hygienu a stav dásní má v pořádku, není problém pacientovi zuby vybělit. Doporučuji však konzultaci a hygienu před bělením zubů provést.” 

Návštěva dentální hygienistky 

Aby byl výsledek bělení zubů co možná nejlepší, je vhodné před samotnou akcí navštívit dentální hygienistku. Ta vaše zuby dokonale připraví na bělení a navíc uvidíte, jak se zuby po návštěvě rozzáří. 

Je dobré bělit na čistý povrch zubů. To znamená očištění od zubního kamene, plaku a pigmentací. V opačném případě to může mít vliv na finální odstín zubů po vybělení,” říká Michaela Sedláčková z Genesys Medical v Plzni.

Paní Sedláčková také dodává, že pravidelná dentální hygiena může výsledek bělení viditelně prodloužit. A to především díky tomu, že pískování odstraní nežádoucí barevné pigmenty, které pochází právě z vaší oblíbené kávy či čaje. 

Jaké jsou možnosti bělení zubů?

Pokud si chcete nechat vybělit zuby, máte více možností, jak postupovat. Variantou je domácí bělení, ordinační bělení anebo kombinované, vždy záleží na domluvě s vaší dentální hygienistkou, která už vám poradí, jaká možnost pro vás bude nejvhodnější. Nemusíte mít strach, že by bělení vaše zuby poškodilo, pod odborným dohledem je bělení naprosto bezpečné. Pokud navíc budete o vybělené zuby opravdu důkladně pečovat, nemusíte se vzdát ani pití kávy nebo čaje.

Bělení zubů je zákrokem, na který pojišťovna nepřispívá. Cenu bělení zjistíte u vašeho lékaře nebo dentální hygienistky. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Ivana Mrázková 21. 2. 2021

Na zubní kartáčky jsou odborníci snad všichni z https://www.panzdravi.cz/kategorie/zubni-kartacky-48/. Protože pokud se chcete o své tělo, zuby a celkově zdraví starat, měli byste být kvalitně vybaveni. Těžko budete mít bílé zuby a každý vám bude závidět, když denně u čištění zubů strávíte nanejvýš 15 vteřin a to ještě formou ústní vody před spaním.

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 1. 5. 2019

Super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 226
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.