Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 11. 2017
Líbí se mi

Vůně ovlivňuje naši psychiku i výběr partnera, říká Barbora Kravčíková

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 12. 11. 2017
Líbí se mi
Vůně ovlivňuje naši psychiku i výběr partnera, říká Barbora Kravčíková

Vůně ovlivňuje naši psychiku i výběr partnera, říká Barbora Kravčíková

Bára se zabývá vonnou typologií duše. Jak sama říká, je to jedinečný koncept výběru parfému pro jednotlivce nebo páry. „Řadu let jsem pracovala se ženami v rámci osobního rozvoje a často i s jejich muži. A k tomu jsem milovala arabské parfémy, které jsou samy o sobě ojedinělé svými vonnými kompozicemi a tisíciletou tradicí. Vysledovala jsem přímý účinek vůní na práci s klienty a jakým způsobem ovlivňují posun s tématy, které řeší,“ vysvětluje Bára.

Ovlivňování psychiky vůněmi je známo jako lidstvo samo

Může nám to připadat banální, ale pouze do té doby, než si uvědomíme, že i na dnešním trhu mají některé vonné komponenty 1,5x vyšší cenu než zlato. Vůně nás zkrátka ovlivňují po celý život. „Záleží mi na vědomějším a lepším životě lidí okolo sebe, protože my jsme ti, kteří tvoří společnost a v té žijí naše děti,“ říká Bára a ještě dodává: „Pokud vím, kdo jsem a co chci, nekoupím si chemicky ovoněné rohlíky, ale budu pro sebe upřednostňovat kvalitu bez šizení!“

Jak funguje vonná typologie duše?

„Zabýváme se výběrem ideální vůně, která charakterizuje přímo vaši osobnost, anebo vybíráme vůni, která posílí váš záměr a cíl skrze cestu sebepoznání. Pokud se potřebujete cítit sebevědoměji, například při pracovním jednání, je vhodné zvolit vhodnou vůni, která vás podpoří. Zcela jinak se budete chtít cítit ve chvíli, když půjdete na rande se svým vyvoleným,“ vysvětluje Bára s úsměvem.

Podle čichu si vybíráme partnera

Zní to zajímavě, ale je to tak. „Vzhledem k tomu, že čich je přímo spojen s hormonální soustavou, vybíráme si dle něj i svého partnera. Velmi často se v dnešní době setkávám s problémem, kdy si žena ovlivněná hormonální antikoncepcí vybere partnera, ale po vysazení jí přestane „vonět“. Moudrost jejího těla vyhodnocuje nově, již bez nepřirozeného vlivu, že s tímto člověkem není vhodné mít děti,“ míní Barbora.

Voní/nevoní – není nic mezi tím

Dle toho tedy také vybíráme vůně podle ročního období či věku. Protože obě tyto skutečnosti nás také výrazně ovlivňují. Obecně zvolíme teplejší vůně na zimu a svěží na léto. Jednodušší pro mladší dívky a sofistikovanější pro ženy, které již vědí, kdo jsou a co přináší světu.

„Proti gustu žádný dišputát, nicméně osobně bych vždy doporučila vsadit na kvalitnější parfém, který se pozná intenzitou a také tradicí výroby oproti módním vlnám v limitovaných edicích,“ doporučuje Barbora.

A jakým parfémům dává přednost ona sama?

„Jak jsem již zmínila, osobně miluji arabské parfémy proto, že mají hloubku, není v nich nic náhodně, ale vše se vším souvisí, což je i mé životní poznání a také proto, že se necítím dobře v tuctovosti, ale chci pro sebe vždy to nejlepší, jedinečné, originální. Miluji vůni ambry, vanilky, santalového a růžového dřeva, fialky a veškerého koření. Nikdy také nepohrdnu pižmem či medovými tóny,“ uzavírá.

A jakou vůni máte nejraději vy milé dámy? Podělte se s námi v komentářích.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

miluji vůně

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Hm

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 6. 2018

Jo

Odpovědět
many
many 31. 1. 2018

Odpovědět
Vonná typologie duše©

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.