Výroba kosmetiky se jí stala osudnou. Kristýna Vávrová (37 let), maminka dvou dětí, se dnes věnuje výrobě profesionální kosmetiky určení pro pedikúru pod názvem BIS BIS. Splnila si tak dlouholetý sen přivést na svět vlastní značku. V čem jsou její produkty výjimečné a proč je podle ní důležité sledovat složení kosmetiky?
Kristýno, proč jste zvolila zrovna obor bezpečnost potravin?
Po střední veterinární škole jsem chtěla pokračovat dál ve studiu na lékařské fakultě, ale nepřijali mě. Zvolila jsem tedy na stejné fakultě obor bezpečnost potravin. Strašně mě to bavilo. Jsem ráda, že mě na veterinu nepřijali. Teď už totiž vím, že tenhle obor jsem prostě měla vystudovat. 

Kristýna velmi dbá na to, aby její kosmetika byla kvalitní a účinná. 
Splnila jste si sen a založila vlastní značku. To je sen mnoha žen, jak se vám to podařilo?
Od roku 2009 jsem ještě při vysoké škole pracovala v mezinárodní firmě na pozici obchodního manažera. Často jsem byla v kontaktu s výrobci kosmetiky. Nakoukla jsem pod pokličku výroby a vývoje a poznala i dodavatele surovin pro výrobu kosmetiky.  O vlastní kosmetické značce jsem snila dlouho, ale odrazovala mě velká konkurence na trhu. I když ne vždy se jednalo o kvalitní kosmetiku.
Během druhé mateřské v roce 2016 jsem si „odskočila” na pedikúru. Pro zajímavost jsem začala zkoumat složení přípravků, které pedikérka používala a zjistila jsem, že to není žádná sláva a že by to šlo udělat lépe. Sledovala jsem trh, konkurenci, podmínky a do vývoje profesionální kosmetiky pro pedikérky jsme se vrhla po hlavě. Trvalo to 2 roky. Značka Bis Bis spatřila světlo světa v roce 2019. 
Proč je podle vás důležité sledovat složení kosmetiky? Jak se v tom jako laik vyznat, a jakým složkám se vyloženě vyhýbat?
Naprostý laik asi nemá moc šancí se ve složení vyznat. Doporučuji zaměřit se na suroviny, o kterých víme, že jsme na ně alergičtí nebo nám nesedí. Například, když vím, že jsem alergická na včelí vosk, tak hledám včelí vosk. Pokud si ale někdo myslí, že z pouhého výčtu ingrediencí pozná kvalitu přípravku, hluboce se mýlí.
Jak bychom měli uchovávat kosmetiku?
Vždy podle doporučení výrobce. Na obalu musí být uvedeno datum minimální spotřeby. V případě specifických podmínek uchovávání je to také uvedeno. Ideálně při pokojové teplotě a tak, aby výrobek nemohl být kontaminován mikrobiologicky – dobře uzavřené.
Je přírodní kosmetika opravdu ta nejlepší a proč?
Přírodní kosmetika je dnes až moc často používaný pojem. Ne všechno, co je přírodní, je kvalitní.  Přírodní znamená pouze to, že obsahuje látky, které najdeme v přírodě. I syntetické výrobky mohou být kvalitní a šetrné k přírodě. Já osobně koukám také na to, kde je kosmetika vyrobena. Vždy se snažím podpořit české výrobce i kvůli tomu, že vím, že k nám necestuje přes půl světa.

Podle čeho je podle vás dobré vybírat kosmetiku pro malé děti?
Tady bych vybírala z osvědčených značek. Já osobně se pro své děti vyhýbám výrobkům s přírodními parfémy (silicemi), obsahují vysoké množství látek s alergenním potenciálem. Důležité je řídit se zdravým rozumem. Když nám něco funguje a vyhovuje, tak to neměnit, a hlavně nenechat se zmást komentáři na sociálních sítích, které většinou nepíše žádný odborník.
Kristýno, povězte, v čem je vaše značka výjimečná?
Na českém trhu je to jediná kosmetika určená pro profesionální pedikúru vyrobená v České republice. Obsahuje účinné aktivní látky, za kterými si stojíme a jejichž použití máme podložené různými zahraničními studiemi. Výsledky jsou vidět po poměrně krátké době. 
Za svými klientkami si stojíme. Jsou pro nás vším. Poskytujeme jim veškerý potřebný servis. Ať už to jsou materiály pro propagaci, školení a jiné akce. Jsme tu pro ně v jakékoliv situaci. 
Kdybyste se nevěnovala kosmetice, co byste dělala?
Kdybych se nevěnovala kosmetice? To bych musela znova do školy ☺ Líbilo by se mi být doktorkou, to by mě strašně bavilo. Zajímá mě také psychologie, ale to bych se musela vydat jinou cestou už před několika lety. Teď mám Bis Bis a doufám, že už mi zůstane ☺ 
Prozradíte nám, jakou kosmetiku používáte vy?
Snažím se používat kosmetiku vyrobenou v české republice. Na obličej, tělo a vlasy používám úžasnou kosmetiku Canneff. Je to top kvalita. Na chodidla ale používám pouze Bis Bis.
Jak často je vhodné používat produkty pro domácí péči a jak často chodit na pedikúru? 
Péče o nohy a frekvence návštěv salonu je individuální. Velmi záleží například na našem zaměstnání, zda jsme na nohou celý den. Velký vliv na stav pokožky chodidel má také pravidelná domácí péče a některá onemocnění. Profesionál v salonu by měl vaše nohy posoudit a doporučit nejen četnost pedikúry, ale také vhodný přípravek pro péči doma a používání. Já doporučuji všem, kteří jsou denně na nohách několik hodin (kuchař, číšník..), chodit na pedikúru jednou měsíčně a každý den doma nohy mazat hydratačním krémem. Ten, kdo nohy tolik nezatěžuje, může navštěvovat pedikúru méně často. Mazat doma denně doporučuji každému, kdo chce mít nohy krásné celý rok. Samostatná kapitola jsou lidi trpící lupenkou nebo cukrovku ty by měli o své nohy pečovat svědomitě, tak jak jim odborníci doporučí.

Jsou nějaké převratné novinky v péči o nohy? 
Co se týká oblasti kosmetiky, tak bych řekla, že jsou to multifunkční aktivní látky jejichž vývoj jde neustále dopředu. Například v naší řadě pro domácí použití máme látku Dermosoft decalakt, která je 100% přírodní, zároveň napomáhá správné funkci kožní mikroflóry, takže kromě v péči o nohy má také využití v kosmetice proti lupům, v intimní hygieně anebo kosmetice na pleť se sklonem k akné. 
Co děláte nejraději ve volném čase?
Volný čas věnuji dětem. Mám dva syny. Eduardovi je 7 let a Otakarovi 4 roky. Ve volném čase nejraději cestuji a chodím plavat. Také se věnuji dobrovolnické činnosti ve městě, kde bydlím. Pořádáme různé kulturní akce, ale i akce jako jsou Farmářské trhy. Mám ráda, když to ve městě žije, a ještě raději k tomu pomůžu. 
Foto: archiv Kristýny Vávrové

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account