Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 1. 2016
Líbí se mi

Spirulina vás posílí, podpoří trávení a pomůže i při hubnutí

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 1. 2016
Líbí se mi
Spirulina vás posílí, podpoří trávení a pomůže i při hubnutí

Spirulina vás posílí, podpoří trávení a pomůže i při hubnutí

 

Zelené potraviny by měly být součástí našeho běžného jídelníčku. Pomáhají očistit organismus od nežádoucích látek, dodávají potřebné živiny, vitamíny a celkově posilují naši imunitu. Ať už zvolíte přímo zeleninu nebo zelené potravinové doplňky, vaše tělo se vám za jejich pravidelný přísun odvděčí.

 

Mezi tyto blahodárné a pro organismus nepostradatelné zelené potraviny patří i spirulina, jejíž mikroskopická vlákna se točí do maličké spirály, proto si i její takto odvozené pojmenování snadno zapamatujete. Často bývá označována jako řasa, ve skutečnosti jde o modrozelenou sinici, ovšem tělu prospěšnou a velmi užitečnou. Řadí se mezi významné antioxidanty, přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu, působí protizánětlivě, normalizuje hladinu cukru v krvi, snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje krvetvorbu a celkově podporuje vitalitu organismu.

Příznivě ovlivňuje také trávení, podporuje detoxikaci jater a ledvin, pomůže vám udržet ideální hmotnost a podpoří přirozenou tvorbu svalové hmoty. Je koncentrovaným zdrojem aminokyselin a sacharidů, které udržují organismus ve stavu nasycenosti, nemusíte se tedy obávat toho, že vás během dne přepadne „vlčí hlad“. Spirulina, podobně jako chlorella a ostatní zelené potraviny, vám tak pomůže udržet si přirozenou rovnováhu mezi energetickým příjmem a výdejem. Pomůže vám tedy i při formování vaší vysněné postavy.

                                                                                                         

Trpíte nedostatkem slunečního svitu? Spirulina vám zlepší i náladu…

Spirulina i chlorella získávají energii pomocí fotosyntézy, potřebují proto velké množství intenzivního slunečního svitu. Pěstují se tedy tam, kde je dostatek tepla a sluníčka. Obě jsou doslova akumulátory sluneční energie, kterou právě v tomto chladném zimním období, kdy jsou krátké dny, tolik potřebujeme. Blahodárně tak působí i na vaši vitalitu a duševní pohodu.

K dostání je, podobně jako sladkovodní řasa chlorella, ve formě tablet, nebo prášku. Oba tyto produkty se při konzumaci vzájemně doplňují a podporují, stejně jako je ideální kombinace například chlorelly a zeleného ječmene. Je tedy na vás, jakou kombinaci zvolíte, nikdy neuděláte chybu. Čím více zelených potravin se ve vašem jídelníčku objeví, tím lépe pro váš organismus!

Při výběru těchto potravin dbejte na to, aby šlo o stoprocentně přírodní produkty bez jakýchkoli přidaných látek a ověřte si, zda nejsou geneticky modifikované (non-GMO). Jen tak můžete počítat s těmi nejlepšími výsledky a pozitivními vlivy na vaše zdraví. Ptejte se na zkušenosti těch, kteří již zelené potraviny dlouhodobě užívají. Tablety Spirulina Pura jsme pro vás samy otestovaly.

 

Jak byly naše testerky s účinky tablet Spirulina Pura spokojené?

„Tablety spiruliny jsou rozhodně skvělým zdrojem vitamínů a minerálů, kterých bývá v dnešní stravě jen omezené množství. Je to výborný způsob, jak doplnit potřebné prvky do organismu, a rozhodně pomáhá,“ říká Jaaniickaa. „Dříve jsem užívala chlorellu, spirulina má hodně podobnou chuť i účinky, obojí je úžasný produkt. Určitě bych doporučila všem, cítím se po ní zase dobře,“ dodává. „Tablety Spirulina Pura pro výživu, posílení a ochranu organismu splnily jednoznačně mé očekávání,“ pochvaluje si i Lucie. „Obsahují spoustu vitamínů a dalších prvků, jako je železo, vápník a hořčík, které potřebuje každý z nás. Po téměř měsíčním užívání se cítím mnohem lépe a moje zažívací problémy, které jsem měla, se zlepšily. Určitě budu užívat dál a doporučuji i ostatním.“

Některým z testujících nevyhovovalo časté doporučené dávkování  3x denně 2-4 tablety, někoho by od koupě prý odradila vysoká cena kolem 500 Kč. Jako negativum uvedl například vnuk Vlasty, že denně užívá šest tablet, což je prý dost: „Také měl v několika prvních dnech z preparátu průjem, potom zácpu a nakonec se vše  upravilo,“ popisuje Vlasta.

Dobrou zkušenost má Valina: „Za dobu užívání se mi zlepšilo zažívání. Sice se musí užívat hodně tablet za den, ale dá se na to zvyknout. Díky spirulině nemám vůbec chuť na sladké a přes svátky jsem nepřibrala, dokonce se mi podařilo trochu shodit,“ pochvaluje si. Spirulinu užívá společně s chlorellou Elby: „Při jejich užívání nejsem vůbec nemocná, takže skvěle podporují imunitu. Celkově se cítím lépe, mám srovnané zažívání a vyprazdňování. Rozhodně mám při užívání více energie. Oceňuji, že je to čistě přírodní produkt bez dalších přidaných látek,“ dodává. 

 

Kdo dlouhodobě hřešil, musí dát tělu dostatek času na očistu a harmonizaci těla

I s očistnými a ozdravnými projevy je třeba při užívání zelených potravin počítat. Pokud vaše životospráva nebyla dlouhodobě zrovna ideální, vaše tělo je zanesené, nepracuje tak, jak by bylo třeba, musíte mu dát také dostatečný čas, aby se nejdříve detoxikovalo a teprve po pravidelném dlouhodobějším užívání (ideálně alespoň tříměsíčním) oceníte pozitivní vliv a pocítíte celkové zlepšení. Ten, kdo má pestrý a zdravý jídelníček a dostatek pohybu, pocítí účinky dříve. Ohledně ceny je vždy třeba si uvědomit, že si kupujete potravinu, která vám vydrží po určitou dobu, podpoří vaše zdraví dlouhodobě a vy naopak můžete ušetřit za léky s nežádoucími vedlejšími účinky. Vaše vlastní dobrá zkušenost vás o pozitivním vlivu zelených potravin přesvědčí vždy nejlépe.

 

Všechna hodnocení najdete ZDE.

Více se o zelených potravinách dozvíte ZDE.

 

Máte už také své dlouhodobější zkušenosti s užíváním spiruliny či jiných zelených potravin?

Pomohly vám zelené potraviny zlepšit váš zdravotní stav?

Jak dlouho a pravidelně zelené potraviny užíváte?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 10. 11. 2020

Odpovědět
Fresh
Fresh 6. 2. 2016

Pokud bychom měli každodenní dostatečný přísun čerstvých, zdravých a plnohodnotných potravin plných živin a vitamínů, bylo by to fajn. Bohužel tomu tak v dnešní uspěchané době není, proto je pomoc všech těchto zelených a jiných přirozeně výživných pomocníků velmi žádoucí. Pokud je zařadíme do svého jídelníčku, určitě tělu pomůžeme. Mluvím z vlastní zkušenosti. To každý pozná sám na sobě, až mu bude ouvej.

Odpovědět
Sarah
Sarah 27. 1. 2016

Na podporu trávenia je výborný aj cereálny nápoj. Odkedy je cereálny nápoj Caro Original na trhu, je súčasťou môjho životného štýlu. Caro Original sa výborne hodí na raňajky alebo na desiatu, ale aj na olovrant. Dodáva energiu na celé dopoludnie, pretože vďaka svojmu zloženiu zasýti človeka na dlhý čas. A zároveň dodáva energiu na celé dopoludnie, pretože obsahuje jačmeň, čakanku, žito. Má úžasne jemnú a lahodnú chuť. A najlepšie na ňom je aj to, že jeho pitím dopĺňame aj náš pitný režim, ktorý je veľmi dôležitý. Jeho pozitívnou vlastnosťou je aj to, že neobsahuje žiadne pridané cukry.

Odpovědět
Fresh
Fresh 6. 2. 2016

Caro mám také moc ráda, jsem navíc i milovník pravé kávy obecně... a právě Caro mi pomáhá snižovat množství vypité kávy za den a přitom uspokojit chuť... Z Cara je možné připravit i lahodné latté. Výborné je Caro Active - se zvýšeným obsahem vlákniny!!! Doporučuji.

Amanda
Amanda 20. 1. 2016

MÓDNÍ VLNY Mimochodem, je sranda sledovat, jaké všeléky frčí v různých obdobích. Když jsem byla dítě, pěstovala si kdejaká teta doma houbu kombuchu. Poslední roky frčí Asie (šitake, goji), ale nenápadně už dotahuje zelený ječmen, ten prý zmákne všechno, a spolu s ním se do čela pelotonu dere řasa chlorella. Tipuju, že do roka a do dne bude módní nějaký hmyz, tuším něco z Vietnamu. http://www.protisedi.cz/article/rakovina-nejbizarnejsi-alternativni-lecebne-metody-proc-si-radsi-koupit-kabelku

Odpovědět
Amanda
Amanda 20. 1. 2016

Skoro to vypadá, že z toho člověk zezelená a bude z něj vodník Cesilko...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 291
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.