Po zimě je náš organismus vyčerpaný, v zimě máme méně kvalitních živin, nedostatek slunečního světla, více času trávíme v uzavřených prostorech a tím jsme více náchylní nemocem, které nás také vyčerpávají. Zároveň máme méně pohybu a zpomalený lymfatický systém i metabolismus. Důležité je doplnit chybějící vitaminy a minerály. Bohužel v dnešní době je v ovoci a zelenině mnohem méně důležitých látek, než tomu bylo dříve. Půda je vyčerpaná a ovoce se sklízí nezralé. Proto je vhodné doplnit tyto životně důležité látky multivitaminovými doplňky stravy. Ale ne těmi chemickými z lékárny, které jsou pro naše tělo další zátěží. Existují i přírodní doplňky stravy, vyrobené přímo z rostlin, například Vitamin C z šípku. Tyto přírodní doplňky jsou sice dražší než chemické z lékárny, ale jejich účinnost je mnohonásobně vyšší. Chemické vitaminy mají účinnost do 20%. To znamená, že naše tělo zužitkuje maximálně 20% účinných látek v těchto vitaminech. Oproti tomu přírodní multivitaminy mají účinnost 80-100%. Výborné přírodní doplňky stravy má například Calivita, kterou ale bohužel v lékárnách nenajdete. Dá se objednat pouze přes internet, například tady. Po zimě doporučuji přípravek Stress management, který rozhýbe metabolismus, posílí imunitní systém a zvýší naši odolnost proti stresu. Rozhýbat tělo I když se nám nechce a jsme unaveni, pohyb nám paradoxně energii dodá, neubere. Stačí procházka na jarním sluníčku a vrátíte se jako vyměnění. Rozhýbete se, rozproudíte krev a lymfatický systém a pomůžete tak tělu zbavit se toxinů.
Detoxikace









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...