Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 5. 2020
Líbí se mi

Jak dlouho nám trvá, než se vyrovnáme s rozchodem

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 29. 5. 2020
Líbí se mi
Jak dlouho nám trvá, než se vyrovnáme s rozchodem

Jak dlouho nám trvá, než se vyrovnáme s rozchodem

Rozchod či rozchody patří k těm nejtěžším zkouškám, které nám život chystá. A nezáleží na tom, jak jste byli spolu s partnerem či partnerkou dlouho – pokud jste byli až po uši zamilovaní, zlomené srdce bolí dlouho. Jak dlouho? Víme to!

Postavit se po rozchodu zase na vlastní nohy, přinutit se jít dál a hledat si v životě hezké okamžiky, naučit se být zas jen sami se sebou a znovu začít věřit, že máme ještě šanci na ono „a žili šťastně až do smrti“ – to vše patří k velmi složitým úkolům, jež před námi po ztrátě milované osoby stojí. A chce to čas. Podle nedávného průzkumu dokonce víc času, než by většinu z nás napadlo.

Neúprosná čísla

Podle této studie, kterou provedly OnePoll a Yelp Eat24, trvá doba, již strávíme tím, že se vyrovnáváme s rozchodem, plných 18 měsíců. Ano, čtete správně. Rok a půl života věnujeme vzpomínání, pláči, rozebírání příčin rozchodu a hledání ztraceného sebevědomí.

A to není vše. Z průzkumu dále vyplynulo, že doba největšího smutku (a tedy i pláče) trvá průměrně 6 týdnů. Z toho 5 týdnů si nedokážeme odpustit, abychom svého bývalého či svou bývalou „nešmírovali“ na sociálních sítích. Pokud se rozhodujeme, zda vymažeme telefonní číslo své bývalé drahé polovičky, pak nám to trvá v průměru 6,5 týdne.

Ani představa o tom, jak během jediného odpoledne sbalíme všechny věci svého či své ex do velké krabice a zbavíme se jí, se tak úplně pravdě neblíží. Vyžaduje to totiž plných 7 týdnů, než je náš byt prost jakýchkoli připomínek, že jsme ho s někým sdíleli. Přibližně stejně dlouho pak trvá, než smažeme z mobilu všechny fotky.

A kdy se poprvé odhodláme si s někým vyrazit na rande? Podle autorů nejdříve 13,5 týdne po rozchodu (jistě, někomu to trvá pár dní a jinému pár let – tento údaj nicméně ukazuje průměrnou dobu). Není však třeba propadat panice nebo po rozchodu přestat ve vztahy zcela věřit. Možná na toho pravého/tu pravou budete čekat o nějaký ten rok déle, ale to neznamená, že nestojí za to hledat dál! Jen se porozhlédněte kolem sebe, kolika lidem to vyšlo až na druhý (třetí, čtvrtý…) pokus!

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

Tyjo, tak to mně to u mého posledního vztahu trvalo dost dlouho. Hodně mi ale pomohlo to, že jsem se časem začala víc soustředit sama na sebe. Jen tak mimochodem, docela dobré rady jak se odmilovat mají třeba i tady: https://napovime.cz/navod/jak-se-odmilovat/

Odpovědět
Svata
Svata 10. 8. 2020

Zajímavé

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 7. 2020

každému to trvá jinak dlouho

Odpovědět
lemur
lemur 31. 5. 2020

Je to stresující.

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 5. 2020

každý rozchod velmi bolí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 841
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.