Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 5. 2018
Líbí se mi

Darováním krevní plazmy zachráníte život, ujistíte se, že jste zdraví a můžete získat zajímavou finanční částku

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 5. 2018
Líbí se mi
Darováním krevní plazmy zachráníte život, ujistíte se, že jste zdraví a můžete získat zajímavou finanční částku

Darováním krevní plazmy zachráníte život, ujistíte se, že jste zdraví a můžete získat zajímavou finanční částku

Jmenuje se Petr, je mu 7 let, diagnostikovali mu dědičné nevyléčitelné onemocnění. Trpí hemofilií, vážnou poruchou srážlivosti krve, jakékoliv zranění jej přímo ohrožuje na životě. Aby mohl prožít celý život stejně jako my ostatní, musí obětovat mnoho dětských radostí a her a podstupovat náročnou léčbu, ke které potřebuje krevní plazmu.

Lidská krevní plazma je nenahraditelná, nedá se uměle vyrobit. Je naprosto unikátní a její darování je aktem lidské sounáležitosti. Každý, kdo daruje plazmu, pomáhá tisícům lidí, pro které plazma znamená doslova záchranu života.

Kde může plazma pomoci

Plazma je nezbytná například při léčbě těžkých zranění, poruchách krevní srážlivosti, při vážných poruchách obranyschopnosti, celoplošných popáleninách nebo při transplantacích. Je důležitou surovinou pro mnoho důležitých léků, které se bez plazmy nedají vyrobit. Lidská plazma obsahuje vzácné živiny, přes 100 různých bílkovin, imunoglobuliny, albuminy a faktory srážlivosti, jež tvoří základ léků, které někdy můžete potřebovat i vy nebo vaši blízcí.

Jaký je rozdíl mezi darováním krevní plazmy a krve?

Speciální přístroj nazývaný separátor odděluje během odběru krevní plazmu od ostatních složek krve a dárci se vrací ostatní krevní elementy v cyklech zpět do krevního oběhu. Odběr je pro tělo šetrnější než darování plné krve. Darování krevní plazmy je zcela bezpečné, lidské tělo doplní odebrané množství plazmy během čtyřiceti osmi hodin. Z toho důvodu je možné darovat krevní plazmu opakovaně a v dvoutýdenních intervalech. Samotný odběr trvá přibližně 45 minut. Celý průběh je naprosto bezpečný, bezbolestný a probíhá v příjemném prostředí.

Dárců krevní plazmy, i přes velký zájem veřejnosti a ochotu tisíců těch, kteří ji pravidelně darují, je stále nedostatek. Darovat plazmu  může téměř každý ve věku od 18 do 65 let, bonusem je kromě finančního ohodnocení i zdravotní péče.

„Pokud darujete plazmu, obdržíte 500 Kč a budete mít jistotu, že díky preventivní prohlídce před odběrem jste zdraví. Oproti dárcovství krve je možné plazmu darovat i dvakrát měsíčně. Darování krevní plazmy vám zabere okamžik života a přidá roky života jinému “ vysvětluje Lucie Danko, ředitelka centra na odběr plazmy PLASMAFERA v Českých Budějovicích.

Ale největší odměnou pro toho, kdo daruje plazmu, může být především dobrý pocit. Protože pomáhat druhým je nejcennější mezilidský kontakt.

Mezi dárce se zařadila i naše Eva Čejková, zakladatelka ŽENY s.r.o., která dodává: „Na střední škole jsem byla pravidelným dárcem krve. Po porodu jsem měla problémy s nevolností, a tak jsem již přestala chodit. Když jsem šla poprvé darovat plazmu, překvapilo mě, že se mohu vydatně nasnídat, napít, a tak i samotný odběr proběhl naprosto v pořádku a bez nevolnosti.“

Lucie Danko, ředitelka centra na odběr plazmy, je jednou z tváří kampaně námi pořádané akce: 

Den, kdy se mám ráda 


IGY Centrum a ŽENY s.r.o., hlavní pořadatelé celé akce srdečně zvou všechny ženy, již tuto neděli do Českých Budějovic! 

Zdraví je to nejdůležitější, co v životě máme. Jsme-li zdravé a šťastné uvnitř, odrazí se to i na naší kráse a tudíž na našem sebevědomí. Proto se v roce 2018 zaměřujeme na dva aspekty tvořící harmonii v nás - zdraví a osobní rozvoj. Pojďte si s námi v tento den připomenout, že se musíme na prvním místě mít skutečně rády takové, jaké jsme… uvnitř i vně.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 5. 2018

Obdivuhodná akce.

Odpovědět
Marsy
Marsy 12. 5. 2018

ráda bych darovala, ale bohužel ze zdrav. důvodu nemohu

Odpovědět
Kat007
Kat007 12. 5. 2018

Datujeme pravidelně.

Odpovědět
Cherrynka
Cherrynka 11. 5. 2018

Brácha daruje, já se bojím

Odpovědět
WolfLake
WolfLake 11. 5. 2018

...také nemůžu darovat krev... mám ji chemizovanou pravidelným užíváním silnějších léků.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 941
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.