Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 6. 2021
Líbí se mi

Díky jakým potravinám budete mít vlasy, po kterých jste vždycky toužila?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 2. 6. 2021
Líbí se mi
Díky jakým potravinám budete mít vlasy, po kterých jste vždycky toužila?

Díky jakým potravinám budete mít vlasy, po kterých jste vždycky toužila?

Hedvábné vlasy po vzoru celebrit? Lesk a objem, který milují naprosto všichni, se dá získat s pomocí stravy. Které potraviny patří k těm nejvýživnějším a jaké se dají využívat dvojím způsobem?

Bez ohledu na množství používaných vlasových přípravků od šamponů po kondicionéry je hlavní problém s vypadáváním pramenů. Na tom se podílí hlavně nezdravý životní styl, pití alkoholu, kouření, dostaveníčka v rychlém občerstvení, ošetřování vlasů chemickými výrobky, ale i jejich vystavení tepelným úpravám. Pochopitelně, že záleží na tom, co se na vlasy nanáší, nicméně nedílným faktorem, jenž se podílí na kvalitě kštice, je i strava. Vlasy jsou totiž tvořeny keratinem, což není nic jiného než bílkovina. Přidejte k tomu další živiny a za pár měsíců se můžete těšit z nových, lesklých přírůstků! Jak by tedy měl vypadat váš jídelníček?

Ryby

Ryba je jedním z nejlepších zdrojů bílkovin. Ryby studených vod, jako je třeba losos, makrela, tuňák a sardinky, jsou velmi bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které nabízejí přirozený zdroj olejů pro tělo a pokožku hlavy. V překladu řečeno, tyhle dobroty dělají vlasy hedvábné zevnitř.

Ořechy a semena

Mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy, kešu, dýňová, slunečnicová a hlavně lněná semena. Vitamin E a biotin v nich obsažený působí jako štít před škodlivými UV paprsky, zároveň brání vypadávání drahocenných vlasů.

Mrkev

Mrkev je spásou nejen pro oči, ale i vlasy. Obsahuje totiž betakaroten, který se po požití mění na vitamin A. Pokud ho máte nedostatek, pokožka hlavy je vysušená a náchylná k lupům. Proto je důležité si kromě mrkve dopřávat i dýně, mango, meruňky nebo sladké brambory.

Vejce

Vejce jsou bohatým zdrojem čtyř hlavních prvků, a to zinku, síry, železa a selenu. „Podmíra“ některé z uvedených látek stojí za šupinatou pokožkou a ztrátou vlasů. Vedle vajíček patří k dalším zásobárnám „silné čtyřky“ i drůbež či libové maso. Navíc vaječné žloutky obsahují tuky a bílkoviny, které zvlhčují a oživují suché vlasy bez života. Dva žloutky smíchejte s dvěma polévkovými lžícemi olivového oleje a vytvořte masku. Směs naneste na vlhké vlasy a nechte působit 20 minut.

Jogurt

Jogurt se může pochlubit vitaminem B5 a vápníkem. Platí tedy, že ať už je aplikován externě, nebo konzumován interně, vlasové folikuly ho milují, stejně jako ostatní mléčné výrobky. Co je to však platné, pokud nepijete dostatek vody? Bez ní je pokožka hlavy dehydratovaná a vlasy postrádají přirozenou vlhkost. Hlídejte si tedy i její příjem.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 2. 6. 2021

tyto potraviny jím pravidelně a běžně

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 6. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.