Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 10. 2020
Líbí se mi

Proč byste si měli do vany přidat bylinky

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 27. 10. 2020
Líbí se mi
Proč byste si měli do vany přidat bylinky

Proč byste si měli do vany přidat bylinky

Jak obyčejné koupání posunout na zcela jinou úroveň? Jednoduše. Přidejte si do vany fenyklový, šalvějový nebo heřmánkový odvar. Budete mít lepší náladu, sametovější pokožku i krásnější vlasy bez lupů.

Že bylinky jsou dobré jenom na čaj nebo do jídla? Je pravda, že k ochucování pokrmů a přípravě léčivých nápojů se využívají asi nejčastěji. Jenže co když si jejich blahodárné působení užijete i v koupelně? Pak vás čeká famózní lázeňský zážitek, který pohladí všechny smysly, podpoří zdraví a ještě vylepší zevnějšek. Jakou bylinnou přísadu si do vany přidáte vy? Nebude to asi lehké rozhodování…

Fenyklem proti bolesti i celulitidě

Fenykl je obecně vnímán jako báječný přírodní prostředek proti pálení žáhy, nadýmání a pocitu plného břicha. Málokdo tuší, že dokáže pohladit i nervovou soustavu a zregulovat škodlivý cholesterol. Ovšem ani jeho vnější využití – tedy právě formou jeho přídavku do lázně, má nesporné přednosti. Působí totiž proti celulitidě, zmenšuje rozšířené póry a změkčuje pokožku, zatímco tlumí bolesti svalů i kloubů.

Heřmánek jako léčitel vyrážek

Na heřmánek většinou sází lidé, kteří mají potíže s nespavostí – a dělají dobře. Jenže pozor, jinak zvaný rumánek platí i za spolehlivého léčitele nejrůznějších kožních onemocnění, neboť se může pochlubit protizánětlivými, anti-svědivými, antiseptickými a antialergickými vlastnostmi. Trpíte-li tedy na vyrážky či ekzémy, udělte mu do vany čestnou pozvánku. Sluší se podotknout, že tato bylina vykoná dobré skutky i na hlavě, protože urychluje růst vlasů, zabraňuje vypadávání a zastavuje tvorbu lupů.

Šalvěj? Hotový elixír mládí

Věděli jste, že sušená šalvěj je oproti té čerstvé mnohem aromatičtější? Ať už ale zvolíte jednu či druhou, jistě oceníte skutečnost, že omezuje nadměrné pocení, zatímco omlazuje pleť, kterou také hloubkově čistí. Rovněž navozuje psychickou pohodu, tudíž příznivě ovlivní i vaši náladu. Chcete být veselejší a vypadat mladší? Pak je pro vás správnou volbou! Stačí si přichystat odvar ze zhruba 50 gramů bylinek a dvou litrů vody, a jednoduše ho přilít před koupáním do vody, která by ovšem neměla přesáhnout 38 stupňů.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 23. 12. 2020

spoustu věcí jsem nevěděla

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 10. 2020

Bylinky jsou mocné, nestačím žasnout co všechno dokáží.

Odpovědět
Pawlii
Pawlii 27. 10. 2020

Ach ty bylinky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 269
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.