Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kašči
Kašči
Vloženo 11. 12. 2017
Líbí se mi

Vánoční stromeček a aktuální trendy v jeho zdobení. Inspirujte se!

Kašči
Kašči
Vloženo 11. 12. 2017
Líbí se mi
Vánoční stromeček a aktuální trendy v jeho zdobení. Inspirujte se!

Vánoční stromeček a aktuální trendy v jeho zdobení. Inspirujte se!

Vánoční stromeček je jedním z hlavních symbolů Vánoc. Tradice zdobení stromků pochází z území dnešního Německa a původně byl zdoben jablky, ořechy a jinými potravinami. Později se přidaly hořící svíčky, dnes již nahrazené světelnými řetězy. Doma si zdobíme malé stromky, zatímco ve městech se staví velké vánoční stromy již na začátku adventu.

Vánoční stromky měly v dřívějších dobách ochranitelskou funkci. Ozdobené větve rozdávali i koledníci. Podle tradice se první stromky zavěšovaly nad štědrovečerní stůl a špičkou dolů.

Ačkoliv i zdobení vánočních stromků podléhá "módním" trendům v naší zemi se povětšinou držíme klasické kombinace, červená a zlatá.

Pojďme se teď společně podívat, že to jde i jinak 

Doslova nestárnoucí klasikou jsou "ozdoby" co příroda dala - nasušená kolečka pomeranče, oříšky, šípky... Přírodní stromeček a přírodní dekorace jsou zárukou krásného, voňavého stromečku z dob dávno minulých.

Ale příroda, to jsou i šišky, které ostatně ke stromečku patří víc než cokoliv jiného, navíc mohou tvořit příjemný kontrast v kombinaci s klasickými lesklými ozdobami.

Ani klasické ozdoby nemusí být nuda a nemusí být červené. Stromeček dozdobený v jemných nenásilných, tlumených barvách s převažující bílou umístěný v přírodním koši... není to krása?

Ostatně i to v čem máte stromeček umístěn je důležitý detail, který dotváří celkový dojem. Nemusíte zůstávat jen u klasického stojánku, skvěle vypadají stromečky usazené v různých koších, kovovém kýblu, či staré bedýnce.

Mnoho z nás nemá možnost mít velký stromek kvůli nedostatku prostoru, ale stará pravda říká, že co je malé, to je milé a platí to i v případě vánočního stromečku.

Vánoční stromeček u nás je obvykle buď smrček, jedlička a nebo borovice, ale stále častěji se i tady hlásí ke slovu například cedr. Jeho ušlechtilá jednoduchost dává vyniknout i těm nejjednodušším dekoracím a rozhodně má něco do sebe.

Vzhledem k tomu, že vánočních stromečků není nikdy dost, můžeme si jich pořídit domů hned několik a nemusí to být jen ty opravdové

V předsíni si můžeme vyrobit stromeček na zeď.

Do pokojíčku krásný látkový, který navíc bude skvělou hračkou pro vaše děti, protože si jej mohou ozdobit každý den jinak...

A parapet nebo poličku krásně doladí DIY (udělej si sám) papírové stromečky.

A co vy? Zdobíte každý rok stejně? Nebo naopak zkoušíte rádi něco nového? A nosí vám stromek až Ježíšek, nebo si jej užíváte už v průběhu adventu?

Napište mi o tom, budu se těšit

Vaše Zuzana

Foto zdroj: Pinterest a archiv autorky

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 21. 12. 2018

Moc se mi líbí přírodní ozdoby - plátky pomerančů a citronů

Odpovědět
madamace
madamace 20. 12. 2018

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 27. 11. 2018

Odpovědět
evionka
evionka 27. 11. 2018

hezká inspirace

Odpovědět
vondr.v
vondr.v 26. 11. 2018

Moc krásné nápady. U nás zdobí každý rok jinak a nosí nám stromeček Ježíšek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 203
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.