Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 7. 2018
Líbí se mi

Televizor jako věčný zdroj zábavy. Jak vybrat ten pravý?

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 7. 2018
Líbí se mi
Televizor jako věčný zdroj zábavy. Jak vybrat ten pravý?

Televizor jako věčný zdroj zábavy. Jak vybrat ten pravý?

Toužíte po nové televizi a přemýšlíte, na co se zaměřit? Muži kladou důraz především na technické vlastnosti, my ženy zase dáváme přednost designu a jednoduchému ovládání. Každopádně koupě nového televizoru bývá většinou běh na delší trať. Je třeba zvážit hned několik zásadních aspektů od velikosti, ceny, značky až po další vymoženosti, bez kterých se neobejdeme. Pokud jste se nyní do tohoto nelehkého výběru pustili, nebo se na to chystáte, určitě vám přijde vhod pár praktických tipů od nás.

Televizor – středobod obýváku

Televize hraje ve většině domácností velmi významnou roli. Je to zkrátka takový středobod zábavy i vkusný doplněk do interiéru. A to znamená, že by měla ladit a doslova splynout s interiérem. Pryč jsou neforemné krabice, které zkrátka nešlo přehlédnout. Dnešní televizory jsou vkusné, ne příliš výrazné, což je moc dobře. Televizní přijímač má totiž jediný úkol – zabavit nás při zapnutí, a být prakticky neviditelný při vypnutí. Samozřejmě myšleno s trochou nadsázky.

Představte si televizní obrazovku, která hravě splyne s okolím a prakticky nenarušuje design interiéru. Zní to lákavě, co říkáte? Jenže nabídka televizorů je tak objemná, že je těžké zaměřit se na jednu značku. My jsme tedy zvolili Samsung, protože jejich nejnovější modely nás opravdu zaujaly.

Televizor, který je prakticky neviditelný

Líbí se nám myšlenka televize, která se chová jako chameleon. Zkrátka vidíme ji jen tehdy, když sami chceme. Hlavním důvodem je samozřejmě černá barva obrazovky. Ale jak už jsme zmínili, Samsung vyvinul nový model z řady Samsung QLED TV vybavený režimem Ambient. Přes speciální aplikaci rozpozná barvu a vzor zdi, před níž se nachází. A dokáže tak obrazovku plně přizpůsobit interiéru. Je to tedy opravdu dokonalá vychytávka. A navíc proč koukat na černou obrazovku, když může být klidně i barevná?

Na co tedy dbát při výběru televizoru?

Abychom to trochu shrnuli. Je jasné, že Češi patří mezi velké nadšence televizní zábavy. Proto u nás jdou tyto spotřebiče opravdu na dračku. Ovšem kdybychom měli dát praktické tipy, na co si dát pozor, byly by to tyto:

  • Smart TV se rozhodně vyplatí. V dnešní době to není jen o připojení USB disků, ale i bezproblémového spojení s mobilním telefonem a přehrávání vlastních fotek/videí. Programovou nabídku si můžete zdarma rozšířit například o archiv ČT/ iVysílání nebo pořady na iPrima, popřípadě využít plnohodnotnou nabídku Internetové televize KUKI TV či Skylink Live. Výhodou je, že nepotřebujete žádnou další "krabičku" ani ovladač. Vše je zabudované ve Smart TV Samsung.

  • UHD rozlišení se stalo fenoménem posledních let. Hlavním benefitem ultra vysokého rozlišení je nejen jasnější a ostřejší obraz plný detailů, ale zejména možnost sledovat velkou TV i z malé vzdálenosti. TV o úhlopříčce 140 cm (55") můžete bez problému sledovat ze vzdálenosti dvou metrů, což je i ten nejmenší panelákový byt. Sportovní přenosy, stejně jako detektivní seriály, tak získají zcela nový rozměr a skvělý zážitek.

  • Další vychytávky – televizor už není pouze na přepínání programů. Pokud patříte mezi skutečné fajnšmekry, pak zkuste „neviditelnou televizi“, která je prostě TOP. Je to sice vychytávka, jenž úplně nepotřebujete, ale zase proč to nezkusit. Hlavně to zatím nemá každý a vám díky tomu nebude v interiéru „překážet“ velká černá nevzhledná plocha.

Co říci závěrem? Snad jen, že vedle chytrých hodinek a telefonů můžeme mít i chytrou telku plnou skvělých vylepšení. Samsung je v tomhle ohledu profík, který si dává záležet na tom, jak produkty vypadají, co umí a jak dlouho vydrží. Řada televizorů Samsung QLED TV opravdu stojí za to.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 26. 6. 2020

Já si život bez televize nedokážu představit . Jakmile jsem doma, tak je zapnutá. Mám ji jako takovou kulisu, abych neměla doma ticho, takže i když se na ni nedívám, tak je zapnutá. Nově máme internetovou televizi od https://www.nej.cz/net-tv/ a je to fakt skvělý. Když večer usneme u filmu, tak ho dokoukáme další den, což je super vychytávka, kterou využíváme skoro pořád .

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 7. 2018

Když to řeknu po pravdě, tak televizi ani k životu nepotřebuji.... Pouštíme ji až večer na zprávy, ale ty jsou denně šílené..., v létě tam jinak nic pro nás nedávají..a já si stejně raději čtu. Nu a v zimě se dá občas na něco kouknout, ale na "stoleté" seriály nekoukáme (jako je Ulice, Ordinace, apod), na cizí filmy se taky nedíváme, takže pro mě je telka zbytečná

Odpovědět
avatar
Zdeňa Slimáčková 21. 7. 2018

My máme ještě starou klasickou bednu

Odpovědět
lemur
lemur 19. 7. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 521
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.