Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 9. 10. 2021
Líbí se mi

Podzim je tady! Jak si snadno vyzdobit vaši domácnost?

avatar
Lucie Janotová
Vloženo 9. 10. 2021
Líbí se mi
Podzim je tady! Jak si snadno vyzdobit vaši domácnost?

Podzim je tady! Jak si snadno vyzdobit vaši domácnost?

Nejbarevnější období roku je tady! Příroda v plné kráse ukazuje svou nejkrásnější tvář a to je skvělou příležitostí, vyzdobit i vaši domácnost. Proměňte několika snadnými triky svůj domov v festival sklizně a užijte si podzimní výzdobu na maximum. 

Uvítejte hosty dýní s vlastním monogramem

K výrobě těchto nádherných dýní budete potřebovat roli malířské barvy, pásku, šablonu, pevnou ruku a pár minut. Záleží na tom, jak složitý bude design, který zvolíte. Vzor mohou tvořit například vaše monogramy, motivy květin nebo jakákoliv vaše fantazie. Stačí požadovaný tvar obkreslit na dýni malířskou páskou, použít šablonu (nebo vlastní fantazii), nechat zaschnout a pásku odstranit. 

Uvázejte si podzimní květinu do vázy

Co může být krásnějšího na jídelním stole než podzimní květina. Vydejte se o víkendu do oblíbeného květinářství a kupte si všechny oblíbené druhy sezónních květin od chryzantém, slunečnic, krémových nebo žlutých růží, dubového listí, makovic nebo třezalky. Použít můžete i sušené květiny či šišky, které vám ve váze déle vydrží. Zbytek už záleží jen na vaší fantazii, jak květiny do vázy naaranžujete. V tomto případě je úspěch zaručen vždy!

Upleťte si mini věneček

Ideální příležitost zužitkovat zbytky látky, papíru, nevyužitý rámeček na fotografii, sušenou zeleň či vinnou révy. Nejprve vložte do rámečku dekorační papír (nebo látku), pak si z vinné révy a sušené zeleně připravte věneček, který navléknete na ozdobnou látku. Hotovou dekoraci umístěte například do obývacího pokoje nebo do chodby, ať je to první dekorace, kterou hosté uvidí.

Nahraďte ubrus vlastním podzimním výtvorem

Vyměňte svůj tradiční ubrus za nádherný tématicky výtvor ze spadaného listí. Takto zajímavý dekorační prvek je navíc skvělou zábavou pro celou rodinu. Nasbírejte s dětmi oblíbené lístky dubu, stromu ginkgo, javoru, eucalyptu nebo zimostrázu. Usušte je a pak pomocí barev otiskněte na jednoduchý dlouhý bílý papír, který bude tvořit ústředí vašeho stolu.

Zamilujte si kostkovaný vzor

Kostky jsou vzorem, který je s podzimem neodmyslitelně spjatý. Tento dekor navíc bude skvěle vypadat v interiéru vaší chaty či chalupy, ale i ve městě. Oblíbenou kostkovanou deku můžete použít jako přehoz na postel, gauč či jako dekoraci pro váš konferenční stolek. Nebojte se kombinovat více druhů kostek a barev dohromady. Skvěle budou vypadat například v houpacím křesle na terase, ale také v jídelně na židlích u stolu. 

Udělejte si vázu z dýně

Dýně sama o sobě je skvělou podzimní dekorací. Co ji ale tentokrát použít jako vázu. Vydlabejte obsah dýně (a klidně z jedlé části uvařte třeba polévku) a zbytek použijte jako vázu pro luční květiny z vaší zahrádky. Aby květiny dobře drželi, neváhejte použít například modelovací hmotu, do které je snadno květiny zapícháte a ty tak budou držet v požadovaném tvaru.

Namalujte si dýni

Kromě oblíbeného vyřezávání dýní se letos můžete pustit i do jejich kreslení. Ideální aktivita na opršené sobotní odpoledne pod taktovkou vašich dětí! Kromě zajímavého kreativního nápadu budete potřebovat jen barvy a nadšení. Na internetu najdete nepřeberné množství inspirace, takže vy i vaše děti si můžete vytvořit zcela originální výzdobu vašeho obývacího pokoje, zahrádky nebo verandy.

Vytvořte si krémový obývací pokoj

Přestože je podzim typický pro výrazné barvy, i vaše minimalistická duše si může přijít na své. Vyzkoušejte svůj obývací pokoj vyzdobit v odstínech slonové kosti, bílé a béžové. Budete potřebovat světlou dýni jako je například odrůda tykve White Pearl, hřejivý přehoz, spoustu krémových polštářů a bílé svíčky. Zaručujeme vám, že o podzimní atmosféru budete mít snadno postaráno!

Ozdobte své schodiště

Dýně je skvělou dekorací, kterou můžete použít i pro své schodiště. Pořiďte si více druhů dýní, které nalepte na sebe. Snadno tak vytvoříte malé pyramidy. Rozmístěte je libovolně spolu s jednotlivými kusy dýní do boku schodiště a pak se jen kochejte z nádherné podzimní atmosféry.

Použijte podzimní listí do vázy

I tak „obyčejná“ věc jako jsou listy stromů, jsou ideální podzimní dekorací pro váš interiér. Vyrazte s rodinou nebo dětmi a v přírodě nebo na zahradě nasbírejte oblíbené listy stromů. Ty pak naaranžujte do své oblíbené vázy a těšte se z výsledku.

Foto: Shutterstock, Pinterest 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
moly
moly 28. 11. 2021

Krasa

Odpovědět
Li
Li 10. 10. 2021

Odpovědět
konatovka
konatovka 10. 10. 2021

Krásná motivace, já dávám dekoraci pouze venkovní, vřesy a přízdobu.

Odpovědět
Svata
Svata 10. 10. 2021

Krásné, také jsem malinko krášlila

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 10. 2021

Ty dýně jsou luxusní, o to se určitě pokusím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 534
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.