Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 1. 2021
Líbí se mi

Nápady, jak v domácnosti využít kávový lógr

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 14. 1. 2021
Líbí se mi
Nápady, jak v domácnosti využít kávový lógr

Nápady, jak v domácnosti využít kávový lógr

Káva je dobrá hlavně pro povzbuzení. Ovšem nejen to. Jak vám pomůže v domácnosti i zahradě? Téhle cennosti se rozhodně nezbavujte!

Už nikdy nevyhazujete použitou kávovou sedlinu, pomůže vám s krásou i úklidem. Na co všechno se hodí?

Absorbování zápachu

Použitá kávová moučka se dá využít i podobně jako jedlá soda, jež absorbuje zápach z potravin v lednici a mrazničce. Stačí vložit malou otevřenou nádobu s lógrem do zadní části ledničky.

Přírodní brusivo

Posypte sedlinou starý hadřík a následně vydrhněte nádobí, na kterém jsou přilepené zbytky jídla. Ano, máte pravdu. Je to něco jako první pomoc.

Čistič na krb

Že se krbové sklo čistí popelem, není nic nového, nicméně málokdo ví, že stejnou funkci zastane právě i kávová sedlina. Smíchejte ji s trochou popela nebo jedlou sodou, naneste na drsnější houbičku a postarejte se o to, aby váš krb znovu zářil čistotou. A kdyby vám náhodou nějaký ten lógr zůstal, přizvěte ho do koupelny.

Peeling pokožky

Zbytek z kávy“ smíchejte s trochou teplé vody nebo svým oblíbeným přírodním olejem, jako je olivový nebo mandlový, a výsledek použijte jako obrušovač odumřelých pleťových buněk na svém těle.

Omlazující maska

Dvě polévkové lžíce použitého kávového základu seznamte se stejným množstvím organického kakaového prášku. Přidejte tři polévkové lžíce plnotučného mléka nebo silné smetany a doplňte to lžící medu. Takto vytvořená maska na obličej má antioxidační a anti-aging vlastnosti. Čekali byste to?

Odpuzovač škůdců

Posypte kávovou sedlinou oblast kolem rostlin, abyste je ochránili před ničivými škůdci, jako jsou mravenci, hlemýždi a slimáci. Všichni jmenovaní jsou odrazováni pachem kávy, zatímco jemně abrazivní struktura kávového základu může dráždit měkké škůdce, jako jsou slimáci a hlemýždi. Zředěná kávová sedlina se také dá použít jako sprej na listy s antimikrobiálními vlastnostmi. (Tento zázrak působí také proti housenkám.)

Zahradní hnojivo

Pokud pěstujete azalky, hortenzie, rododendrony, kamélie, růže nebo jiné rostliny milující kyseliny, pak vás káva nadchne! Smíchejte posekanou trávu, hnědé listy či slámu s kávovým lógrem, aby se neutralizovala část kyselosti, a všechno to rozprostřete kolem rostlin. Použitá mletá káva přidává do půdy dusík a draslík a také zvyšuje obsah hořčíku. Nezapomeňte však, že v tomto hnojivu chybí fosfor a vápník, takže není ideální pro povzbuzení květů a plodů.

Foto: Shutterstock

Foto: Karolína Dostálová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 26. 5. 2021

lógr se u nás doma nenajde

Odpovědět
Majina
Majina 19. 3. 2021

Zaujímavé rady.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 29. 1. 2021

používám jako peeling

Odpovědět
lemur
lemur 23. 1. 2021

Dobré rady.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 1. 2021

super, něco znám a něco ne

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.