Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Martina Pružná
Vloženo 10. 8. 2020
Líbí se mi

Vychvalované proteinové tyčinky: Jsou dobré i pro vás?

avatar
Martina Pružná
Vloženo 10. 8. 2020
Líbí se mi
Vychvalované proteinové tyčinky: Jsou dobré i pro vás?

Vychvalované proteinové tyčinky: Jsou dobré i pro vás?

Pokud se alespoň trochu zajímáte o zdravou stravu a o to, jak se udržovat v dobré kondici i prostřednictvím správně zvoleného jídla, jistě vám nemohlo uniknout, že na popularitě velmi rostou tzv. proteinové tyčinky. O co vlastně jde a proč byste je měli jíst i vy?

Jak už název napovídá, proteinové tyčinky jsou typické vysokým podílem kvalitních bílkovin neboli proteinů. Jsou oblíbené nejen proto, že skvěle chutnají, ale také dokáží velmi dobře zasytit a dodat tělu všechny potřebné živiny v ideálním poměru. Pokud byste si totiž chtěli dát na svačinu běžnou musli tyčinku, zjistíte, že do sebe dostáváte především spoustu sacharidů, díky kterým budete mít opět velmi rychle hlad. Oproti tomu proteinová tyčinka vám dodá spoustu dobře stravitelných bílkovin a pouze minimum tuků, například z chia semínek nebo oříšků. Kdy se proteinová tyčinka obzvlášť hodí?

Po cvičení

Proteinová tyčinka by se stejně jako sprcha a protahování měla stát součástí vaší rutiny po sportu. Důvod je jasný. Během zátěže je naše tělo v katabolickém režimu a po tréninku je nutné dodat mu kvalitní živiny, aby mohlo rychle opravovat poškozená svalová vlákna – a díky tomu rychleji rostly a sílily svaly. Díky proteinové tyčince dosáhnete maximální regenerace, která povede k dobrým sportovním výsledkům. Doplníte nejen bílkoviny, ale i sacharidy, glykogen a vitamíny či minerály, které jsou po sportovní námaze nezbytné. Pořiďte si velkou zásobu kvalitních proteinových tyčinek. Můžete využít slevové kupóny na zdravou stravu nebo množstevní slevy, které řada e-shopů nabízí. Výběr příchutí necháme na vás, ale ujistěte se, že výrobek je kvalitní a neobsahuje zbytečné množství cukrů a tuků. 

Když vám chybí energie

Naše životy jsou uspěchané a často se může stát, že si v našich nadupaných programech nenajdeme ani čas se pořádně a v klidu najíst. V takovou chvíli může proteinová tyčinka představovat nezbytnou záchranu. Nemusíte si lámat hlavu jak jíst zdravě, protože složení proteinové tyčinky bývá vyvážené a vhodné i v situacích, kdy nemáte čas shánět něco pořádného.

Když vás honí mlsná

Stane se to každému. K odpolední kávičce byste si prostě rádi zakousli něco sladkého, ale tušíte, že dortík nebo sušenka nejsou pro vaše tělo zrovna ta nejlepší volba. Je ale naprosto jisté, že jakákoliv proteinová tyčinka bude lepší volba než komerční produkt ze supermarketu. Neobsahuje tolik jednoduchých cukrů a často má i minimum konzervantů nebo barviv či aromat, což je pro vaše zdraví jistě skvělá zpráva.

Jak často si ji dopřát?

Možná jste z předchozích tipů nabyli dojem, že proteinové tyčinky do sebe můžete cpát „horem dolem“ a bude to vždy dobře. Tak to samozřejmě není. Přestože složení proteinových tyčinek je o poznání lepší než u těch ze supermarketu, není dobré počítat s nimi ve svém každodenním stravováním.

Pokud máte možnost, je lepší upřednostnit normální, nezpracovanou stravu než proteinovou tyčinku. Jako svačina na cesty, odměna po tréninku nebo poslední záchrana při hladu však splní svou roli na jedničku. Odradit by vás neměla ani vyšší cena. Je jasné, že proteinové tyčinky nebudou stát pár korun jako jiné produkty. Ušetřit ale můžete prostřednictvím slevy do obchodu Protein.cz, kde můžete vybírat z mnoha různých produktů pro zdravé stravování. Za kvalitu se vyplatí si připlatit, protože vaše tělo to pozná a náležitě se vám také odmění.

Jak vybrat tu správnou?

Důležitým kritériem je zejména poměr sacharidů k bílkovinám. Určitě miřte vždy na ty produkty, které mají v porovnání se sacharidy vyšší množství bílkovin. Pozor si dejte na obsah palmového tuku. Ten je sám o sobě kontroverzní pro způsob jeho získávání a v kvalitní proteinové tyčince nemá co dělat. Ohledně proteinu hledejte především syrovátkové proteiny, mléčné bílkoviny, micelární kaseiny a případně i vaječný albumin.

Zdroj náhledového obrázku:

Rido / Shutterstock.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 4. 3. 2021

Zatím jsem je nezkoušela

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 16. 8. 2020

tohle mi moc nechutná

Odpovědět
lemur
lemur 11. 8. 2020

Peču si také vše doma.

Odpovědět
benca
benca 10. 8. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 8. 2020

co si sama zdravého doma neupeču, tomu nevěřím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.