Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi

RECENZE: Život bez zánětu

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 2. 12. 2019
Líbí se mi
RECENZE: Život bez zánětu

RECENZE: Život bez zánětu

Superpotraviny, koření a byliny – knihy o zánětu od Davida Freje znám a v porovnání s ostatními tuto považuji za nejužitečnější. Samozřejmě nám tu autor v krátkosti vysvětlí, proč je chronický zánět v těle tak nebezpečný, ale Život bez zánětu nese konečně řešení. Přináší rovnou celou plejádu tipů, jak změnit svou životosprávu, čeho se vyvarovat a co zařadit do svého jídelníčku častěji. A často jde o drobnosti, koření, ovoce, zeleninu nebo změnu sladidel. Tenhle hřích nedělat příliš často, a tady něco pozměnit k lepšímu. I pár drobných zvyků, jež vnesete do nového dne, přinese výsledky.

Seznam toho, co jíst a co nejíst

A tady záleží na tom, jak na tom jste. Nakolik jídlo řešíte, nakolik jste zoufalí z nabídky supermarketů a nakolik máte přístup ke skutečně kvalitním potravinám. A není na nic nic zázračného či nelogického. Dá se říci, že v jednoduchosti je krása, v přirozenosti zdraví. Buď vás kniha nakopne k práci na svém zdraví a ke zdravému přístupu k jídlu, nebo se chvíli budete utápět v hrůze z toho, co jste zvyklí mít v ledničce. Z různých důvodů.

Protizánětlivé potraviny a byliny

Moje nejoblíbenější kapitola! Tady totiž najdete pojednání o různých bylinách a potravinách, které notně zvýší tělu možnost se vypořádat s životem ve znečištěném světě. Ananas, avokádo, losos, lékořice, hřebíček, šišák, vývary, nebo červená řepa. Tohle jsou SUPERPOTRAVINY.

A pokud toho člověk mnoho nezmůže, aby byl stoprocentní, tak tohle je úlevou! Tohle zařaďte do jídelníčku a tělo bude potěšeno, polaskáno a odmění se vám.

Třešničkou na dortu pak jsou…

RECEPTY! No hurá!

Jak já miluju konkrétní recepty. Navíc takové, ve kterých můžete dělat různé změny a pořád máte tu jednoduchou dobrotu, ze které nemusíte mít špatné svědomí. Od polévek s kokosovým mlékem, po pečené celery, saláty, pikantní masa nebo dušené hrušky s kořením a granátovým jablíčkem.

A vyzkoušela jsem kimči!

Povedlo se a od té doby kvasím pořád.

Právě kimči a jednoduchá zelenina natlačená do skleničky – je ukázkovým příkladem, jak málo stačí, aby nám bylo lépe, abychom svému tělu odlehčili.

Protizánětlivá pyramida potravin na závěr udělá tečku, tu si pamatujme.

Recept na zdraví a dlouhověkost je tu.

V této knize je protizánětlivá strava v kostce, v základech a plně vnesitelná do běžného života.

O autorovi:

MUDr. David Frej je autorem knih Ajurvéda, Ajurvédské recepty pro zdraví, Šťávy a míchané nápoje z přírody, Zánět – skrytý zabiják, Biologické hodiny a Tučné superpotraviny a oleje, Zdravé střevo a další.

Knihu (a další tituly od Davida Freje) najdete na: https://www.eminent.cz/kniha/633_zivot-bez-zanetu

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Tu si kupim

Odpovědět
Jana101
Jana101 3. 12. 2019

super

Odpovědět
Tamara
Tamara 3. 12. 2019

Zajímavé

Odpovědět
lemur
lemur 3. 12. 2019

Zajímavá kniha.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.