Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alina
Alina
Vloženo 6. 7. 2020
Líbí se mi

Konečně zdravé tyčinky!

Alina
Alina
Vloženo 6. 7. 2020
Líbí se mi
Konečně zdravé tyčinky!

Konečně zdravé tyčinky!

Pokud jste se rozhodli pro zdravou stravu, většinou se snažíte snížit množství cukrů nebo tuků ve vašem jídle, přidat ovoce a zeleninu. Někdo také v dobré víře sahá k různým produktům, které jsou mu v médiích prezentovány jako zdravé. Patří mezi ně různé cereální, müsli nebo proteinové tyčinky.

Avšak společně s těmito „zdravými“ laskominami do sebe dostanete i pořádnou porci nejrůznějších extraktů, emulgátorů, zvlhčujících látek, škrobů palmového tuku a také sladidel a podobných látek. Často se totiž jedná o vysoce průmyslově zpracované potraviny. V poslední době se roztrhl pytel především s proteinovými tyčinkami. Tyto lákají vysokým obsahem proteinu, který má být potřebný pro naše svaly a zdraví. Jenže, příliš proteinu také není řešením. Při kalorickém přebytku je naše tělo schopno je štěpit ukládat v podobě tukové tkáně. Navíc jsou tyto proteiny často „zabaleny“ v čokoládě. Zejména v případě, že se snažíte sportovat a jíst zdravě či hubnout, by mléčná nebo bílá čokoláda měla být ve vašem jídelníčku značně redukována. Sice se všechny tyto tyčinky tváří jako vašemu tělu přínosné, ale připadá mi to, jako kdyby léčený alkoholik sice nepil, ale pořád čuchal k lahvím od vína, aby náhodou nezapomněl jeho vůni. Stejně tak, je to i s čokoládovými proteinovými tyčinkami při dietě. S jejich pomocí si čokoládové chuti neodvyknete. Hodí se víceméně jako kalorická svačina pro nějaký „cheat day.

Nikdy jsem nechtěla dělat reklamu nějakým produktům, ale na našem trhu se objevila tyčinka, která je opravdovým „zjevením“ mezi ostatními, a proto se o ní chci zmínit. Proč? Protože se skládá jen ze tří komponentů a není nijak „obohacena“ o další látky, které nepotřebujete a nechcete. Navíc, její cena je velice příznivá. Pohybuje se kolem 18Kč. Jedná se o RAW tyčinky firmy Alesto, což je firma vyrábějící pro nákupní řetězec Lidl. Tyčinka se vyrábí v několika příchutích. Kokosová se skládá pouze z datlí 68%, kokosu 26% a kakaa 6%. Nutriční hodnoty jsouna 100 g: 1674kJ, z toho tuky 18g, sacharidy 48,3g, bílkoviny 5g. Kakaová tyčinka je poskládána z datlí 73%, kakaových bobů 18% a kakaa 9%. Její nutriční hodnoty jsou na 100 g: 1476kJ, tuky 11,3g, sacharidy 46,6g a bílkoviny 6,6g. Arašídová tyčinka obsahuje jen datle 54,9% a arašídy 45%. Její nutriční hodnoty jsou na 100 g: 1828kj, tuků 23g, sacharidů 37,9ga bílkovin 14,2g. A jako poslední uveďme kokosovo-marakujovou, která se vyrobena z datlí 68%, kokosu 27%, maracujové šťávy z koncentrátu 5%. Nutriční hodnotyna 100 g: 1654 kJ, z toho tuky 18,6g, sacharidy 46,7g, bílkoviny 3,9g. Z této nabídky chutí si určitě každý vybere tu svoji oblíbenou.

Jistě již tušíte, že tyčinky jsou slazené jen pomocí datlí, tedy přírodního cukru, ale přesto mají sladkou chuť, pro někoho možná až velice sladkou. RAW suroviny jsou navíc suroviny syrové, někdy se říká také „živá strava“, což znamená jídlo, které neprošlo tepelným zpracováním, tedy zahřátím nad 45°C. Podle RAW příznivců se totiž tepelnou úpravou ničí nutriční hodnoty potravin a enzymatická aktivita a mění se také jejich molekulární struktura. Další výhodou těchto tyčinek je, že mají dobrou konzistenci, nelámou se, nejsou ani příliš tvrdé, ale ani příliš měkké. Dobře se koušou a nepatlají se. Nebudete mít stopy po nich ani na rukou, ani na obale. Nelepí se ani na zuby. Vzít si je s sebou můžete naprosto všude. Váží 50g, a tak vám ani moc nezatíží kabelku či batoh na zádech.

Myslím, že jde o konečně zdravou tyčinku, která se výborně hodí jako rychlý zdroj energie před sportem či po sportu, pro někoho jako dopolední či odpolední svačina, pro jiného jako zákusek jednou za čas. Její nespornou předností jsou suroviny bez „přídavků“, ze kterých je vyrobena. Doufejme, že v sortimentu Lidlu ještě chvíli vydrží.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 7. 7. 2020

Prima.

Odpovědět
benca
benca 6. 7. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 6. 7. 2020

znám, ale je to drahé...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 6. 7. 2020

tak nějak, občas koupíme, ale ne často

Jankkas
Jankkas 6. 7. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 6. 7. 2020

Vím o nich.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 290
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.