Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ajrinka
ajrinka
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Když se chce, všechno jde, aneb jak jsem nakopla svůj metabolismus tím správným směrem

ajrinka
ajrinka
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Když se chce, všechno jde, aneb jak jsem nakopla svůj metabolismus tím správným směrem

Když se chce, všechno jde, aneb jak jsem nakopla svůj metabolismus tím správným směrem

Dneska je to přesně měsíc, kdy jsem si řekla A DOST! Už takhle dál nechci fungovat, chci pro sebe něco udělat, a když se mi naskytla příležitost, musím jí využít!

Je mi 33, jsem rok a půl doma s dětma na mateřské a vůbec nic nestíhám, natož jíst. Když se na webu ženysro objevil testovací příspěvek Metabolic Balance®, řekla jsem si, že přesně tohle chci vyzkoušet. Chci konečně zdravě zhubnout, nastartovat správně svůj metabolismus a zbavit se kilogramů navíc, které mi zůstaly po porodu a ne a ne se jich zbavit. Samozřejmě jsem zkoušela různé „osvědčené diety“ kamarádek, ale bez úspěchu. Program Metabolic Balance® mě lákal hlavně proto, že je sestaven individuálně na míru, podle krevního rozboru a máte svého osobního poradce.

Po první schůzce s mou poradkyní jsem byla nadšená. Vše se mnou probrala „od hlavy až k patě“ a to doslova (začly jsme padáním vlasů a skončily nateklými prsty u nohou). Dala mi formulář pro vyřízení krevních testů, které jsou potřeba k sestavení jídelníčku a naplánovaly jsme další sezení.

Na druhé schůzce mě čekal jídelníček připravený na míru. Dostala jsem spoustu užitečných rad a tipů jak začít a jak upravovat některé druhy potravin, které jsem do té doby znala jen z doslechu. Vzhledem k tomu, že se program skládá z několika fází, dala mi rady, jak „přežít“ tu počáteční přísnou fázi bez cukrů a tuků. Mé nadšení z jídelního plánu a vytváření nových kulinářských zážitků bylo ještě větší, jenže…

Přísná fáze bylo peklo

V prvních 14 dnech to byl mazec. Já závislák na sladkém jsem všechny ty dobrůtky musela vyřadit z jídelníčku. Návíc jsem nemohla ani mé oblíbené kafíčko s mlékem a cukrem, místo toho maximálně černou kávu v omezeném množství. A pauzy mezi jídly 5 hodin? Jak to má člověk vydržet? Dá se to vůbec zvládnout?

Ano, dá! Jen musíte chtít!

Takže v prvních 14 dnech jsem měla ze začátku hlad, nepopsatelnou chuť aspoň na kousíček čokolády a migrény. Do toho všeho jsem byla unavená jako bych každý den běhala maraton a chodila spát s dětma v osm devět večer. Když 10 den hlad, chuť na sladké i únava pominuly jedno z dětí dostalo neštovice, takže další skoro týden téměř bez spánku. Myslela jsem, že to fakt vzdám a nechám to na jindy…jenže se dvěma malýma dětma to prostě nejde odložit na jindy, protože na to nebude v nejbližších letech volný čas NIKDY…Nevzdala jsem to a pokračovala a řekla si, že to dám.

A pak to přišlo!

První vážení a měření u mé poradkyně mě neuvěřitelně nakoplo…A JEDU DÁL…dnes je to přesně měsíc. Zatím jsem zhubla 7 kg (většinu tuku), v pase mám o 7 cm méně, přes boky a stehna o 3 cm! Jako bonus mám mnohem více energie než kdykoli předtím a hlavně jsem se naučila jíst 3x denně (předtím jsem do sebe naházela něco málo rychle ráno, a pak až večer a to jsem jedla všechno možné, protože jsem měla hlad)…a najednou se vše zlomilo a JDE TO.

 

Ta energie, která se časem dostaví, za těch pár kritických dní v době přísné fáze určitě stojí! 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

super

Odpovědět
javomark
javomark 26. 3. 2018

Vaší pevnou vůli vám závidím, já jí nemám

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 22. 3. 2018

Skvělé!

Odpovědět
ajrinka
ajrinka 22. 3. 2018

Petra H.
Petra H. 21. 3. 2018

Irčo, to je supeeeer! Velká gratulace, jsi šikovná. A je to skvěle napsáno

Odpovědět
ajrinka
ajrinka 22. 3. 2018

Peti, mooc děkuju až se uvidíme aspoň mi řekneš, jak to vidíš v reálu ty

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 975
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.