Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi

Když léčí stromy

KamilaK
KamilaK
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi
Když léčí stromy

Když léčí stromy

Uklidňuje vás pobyt v lese? Ve světě se rodí nový obor a Lesní mysl je toho součástí. Koncept seberozvoje pochází z Finska, zakladatelkou je Sirpa Arvonen. Je postavený na předpokladu, že jsou okolnosti, které můžeme ovlivnit, a schopnosti, jež lze trénovat podobně jako svaly a vytrvalost. Zároveň přicházejí události, s nimiž jedinec nic neudělá, ale může pracovat s uměním přijímat je.

Metodika Lesní mysli umožňuje krátkými, jednoduchými cvičeními trénovat dovednosti vedoucí k životní rovnováze, která zahrnuje nadhled, odvahu ptát se (i sebe sama), ztišení, relaxaci i uvědomování si vlastních vnitřních zdrojů. Lesní mysl je založená na vědeckých výzkumech a poznatcích o vlivu lesního prostředí na člověka.
Příroda spojuje tělo i ducha a Lesní mysl násobí a prohlubuje přirozené léčivé účinky lesa. Předností filozofie Lesní mysli je jednoduchost, dosažitelnost a každodennost. Není třeba čekat na nějaké „až“ – až bude víkend, až bude více času, až bude venku pěkně. Lesní mysl je pro každého, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. Existuje i verze, kterou lze praktikovat v domácnosti, ale les, park či zahrada jsou pro její uskutečňování samozřejmě nejlepší. Slovy jedné účastnice workshopu, „Lesní mysl je o malých věcech, které mají velké účinky“.

Martina HOLCOVÁ, zakladatelka Lesní mysli v ČR

STAVĚT MOSTY

Zájemce o nový, rodící se obor bude zajímat, že na konci září se v Brně uskuteční Mezinárodní dny Lesní terapie. Budou se konat už potřetí, organizují je pořadatelé ve Finsku, ale hosté jsou z celého světa a z různých oborů: vědci, praktici, učitelé, doktoři a umělci. Všechny spojuje les a zájem o tuto problematiku. V České republice se akce uskuteční (26.–27. 9. 2020) pod křídly Lesní mysli. Dvoudenní on‐line přenos příspěvků z Finska a ze světa bude doplněný o možnost zúčastnit se workshopů, které se k tématu vztahují. Kapacita akce je omezená. Podrobnější informace nabízí web lesnimysl.cz.

„Účinky přírody na zdraví začínají být všeobecně uznávány. Využití léčivých účinků přírody, například v primární zdravotní péči, teprve začíná. Současně roste komunita lesní terapie a spolu s ní se vynořuje rozmanitost přístupů, termínů a postupů. Cílem Mezinárodních dnů lesní terapie je zvýšit povědomí o lesní terapii a pomoci tomuto oboru vyvíjet se tím, že vytvoříme mosty mezi praxí a vědou,“ napsali o konferenci finští pořadatelé.

Foto: bing.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 22. 11. 2020

stromy jsou úžasné, uklidňující

Odpovědět
lemur
lemur 22. 11. 2020

Les je dobrá relaxace.

Odpovědět
benca
benca 21. 11. 2020

obopnite rukami stromi, a oddychujte

Odpovědět
k.eva
k.eva 21. 11. 2020

V lese je fajn

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 11. 2020

Les je výborná relaxační zóna, pokud tam neřvou a nemlátí se mezi sebou klacky, děti. Nebo co mě štve ještě víc, když klacky mlátí do stromů a keřů....

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 11. 2020

ha, tak s tímto jsem se ještě nesetkala a to bych řekla, že v lese jsme poměrně často

hudlenka
hudlenka 21. 11. 2020

já bohužel ano, a dost často, když si do lesa vyjdou děti ze sídliště...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 462
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.