Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 27. 3. 2020
Líbí se mi

Členové Asociace pomáhají v dobách nejistých. Zapojit se můžete i vy prostřednictvím online tržiště

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 27. 3. 2020
Líbí se mi
Členové Asociace pomáhají v dobách nejistých. Zapojit se můžete i vy prostřednictvím online tržiště

Členové Asociace pomáhají v dobách nejistých. Zapojit se můžete i vy prostřednictvím online tržiště

Svět v podobě, jak ho známe, se během posledních dnů zbortil jako domeček z karet. Jako jedinou současnou jistotu teď povětšinou vnímáme jen nepřetržitý příval negativních zpráv. Je ale na čase začít zase vidět i pozitivněji. Současná krize způsobená koronavirem totiž vyvolává i obrovskou vlnu solidarity a ukazuje, že naše společnost je plná dobrých duší. Důkazem toho je i facebooková skupina Tržiště v dobách nejistých, kterou založila Asociace společenské odpovědnosti. 

Asociace společenské odpovědnosti se tak v nynějších těžkých chvílích snaží zužitkovat svou největší schopnost, kterou je propojování subjektů s jinými vhodnými institucemi. „Rozhodli jsme se využít síly naší platformy k tomu, abychom pomáhali v době, kdy naši zemi i celý svět postihla pandemie způsobená koronavirem. Nechceme jen dodržovat vládní nařízení a čekat. Snažíme se pracovat s tím, že každý z našich členů může pomoci tím, co má a nejlépe umí. Výsledkem je facebookové tržiště,“ říká Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti. Ta je největší iniciativou společenské odpovědnosti (CSR) a Cílů udržitelného rozvoje (tzv. SDGs) v Česku. Vyzvala tak k podpoře a solidárnosti na 340 svých členů. 

 

Tržiště v dobách nejistých je tu pro každého

 

K facebookové skupině Tržiště v dobách nejistých se může přidat každý jednotlivec či organizace bez jakýchkoliv omezení, a to ať už pomoc shání či nabízí. „Řada organizací teď nuceně omezuje svůj provoz, ale svět běží dál. Tržiště v dobách nejistých je možností, jak nabídnout svou nynější volnou kapacitu potřebným. Stejně tak se samozřejmě mohou zapojit i jednotlivci. O pomoc tu pak naopak mohou požádat například senioři, kteří potřebují vyvenčit psa, přinést nákup, ušít roušku nebo třeba jen potěšit vlídným slovem po telefonu,“ vysvětluje Lucie Mádlová. 

 

Kromě již zmíněného tržiště přináší i řadu zajímavých tipů, jak se v dobách karantény doma zabavit, vzdělávat nebo získat psychologickou podporu od profesionálů. Nechybí samozřejmě ani odkazy na nejrůznější dobročinné sbírky či nespočet užitečných návodů na výrobu roušek. Součástí je také pravidelné informování o aktivitách členských organizací, kterých je opravdu nespočet.

 

Jelikož dobrých zpráv není nikdy (a teď obzvlášť) dost, není na škodu si jich pár hned připomenout. Distribuce zásilek s rouškami bude po celém Česku zdarma díky České poště. Platforma Breakfaststory ve spolupráci s Jídelnou kuchařek bez domova připravila obědový karanténa – speciál, jehož koupí lidé podporují zaměstnankyně jídelny a přispávají na rozvoz obědů pro seniory v domácí izolaci.  Síly pak spojil i sociální podnik Pro-Charitu s Českou spořitelnou: v rámci projektu Šijeme společně šijí roušky zaměstnanci spořitelny nejen pro sebe, ale také pro Charitu Česká republika. 

 

Pro příval dalších dobrých zpráv navštivte na Facebooku Tržiště v dobách nejistých. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Pekne

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 10. 4. 2020

skvělé

Odpovědět
beata0063
beata0063 10. 4. 2020

To je super nápad!

Odpovědět
lemur
lemur 28. 3. 2020

Super.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 602
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.