Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 9. 10. 2020
Líbí se mi

Mingle aneb nový trend v partnerském životě. Co tomu říkáte?

evabel
evabel
Vloženo 9. 10. 2020
Líbí se mi
Mingle aneb nový trend v partnerském životě. Co tomu říkáte?

Mingle aneb nový trend v partnerském životě. Co tomu říkáte?

Společné soužití partnerů v jedné domácnosti je naprosto běžným rodinným modelem. Jsou však i páry, které volí cestu oddělených domácností a tvrdí, že si tak společné chvíle více užívají. Jedni by se nedokázali vzdát pocitu blízkosti a důvěrnosti, druzí si chtějí zachovat nezávislost a svobodu. 

Mingle je nový trend, který se poslední dobou stále více rozmáhá i v Čechách. Původně však vznikl v Americe z anglických slov „married, but single“ (ženatý/vdaná, ale svobodný/á). Ať se již do zbytku světa rozšířil jako módní vlna nebo spolu s rostoucí emancipovaností žen, stále častěji se setkáváme s páry, které si tento životní styl zvolily za vlastní. Partneři žijí v dlouhodobém vztahu či dokonce manželství, zároveň si ale každý udržuje svoji vlastní domácnost. Scházejí se pouze tehdy, když si na sebe vyhradí čas a každodenní společné bydlení, které postupem času postihne jakási rutina a stereotyp, je neláká.

Výsledek obrázku pro společná domácnost
 
Výhodou toho být mingle je, že si partneři mohou zachovat jistou dávku samostatnosti a nezávislosti, věnovat se naplno svým koníčkům i přátelům, a zároveň jim partnerský vztah jen tak nezevšední. Společný čas tráví aktivně, neprovázejí ho hádky a partneři se snaží vztah utužovat a naplno si užívat společné chvíle.

Psychologové však zpochybňují dlouhodobou stabilitu takového vztahu. Společné soužití je jednou z věcí, které prověří, jak pevný vztah doopravdy je. Může se vám totiž docela snadno stát, že jste s někým mnoho let, ale znáte ho pouze z romantických procházek, večeří, návštěv kin či divadelních představení. Už vůbec nedoporučují odborníci mingle model rodinám s dětmi. Ty naopak potřebují v rodičích vzor a společné soužití je jednou z jeho součástí.

Pokud se vám zdá, že lidé, kteří žijí v mingle vztahu, to mají jednodušší, ale nemáte k takovému rozhodnutí odvahu, zvolte kompromis. Snažte se na vztahu dlouhodobě pracovat, utužovat ho a skutečně si užívejte společné chvíle. Vymezte si čas, kdy se budete partnerovi věnovat, vymyslete společnou aktivitu a zkuste si vzpomenout, jak moc jste se snažili získat partnerovu přízeň v počátcích vašeho vztahu. A jindy si naopak najděte čas sami pro sebe, věnujte se zálibám nebo třeba vyrazte s kamarády na dovolenou. Až se vrátíte, bude na vás čekat partner s otevřenou náručí. A takové zlaté chvíle jsou k nezaplacení.

Je vidět, že moderní společnost již netrvá na klasickém modelu rodiny, naopak se otevírá prostor pro podobné trendy, jako je mingle. Jedno však zůstává pro vztahy společné. Nepřehlížejte každodenní maličkosti, a pokud chcete, aby vám vztah nezevšedněl, stále a aktivně na něm pracujte.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Kateřina Šlimarová 21. 10. 2020

Odpovědět
avatar
dorcassmith smith 21. 10. 2020

It is important to seek medical coursework writing services and medical research paper writing services since students find help when they visit Medical Research Writing Services. https://meldaresearch.com/medical-research-writing-services/

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 10. 2020

ať si žije každý, jak mu vyhovuje, ale NIC pro mne

Odpovědět
Tamara
Tamara 13. 10. 2020

No, já osobně nevím. Jsem asi konzervativní, teda určitě jsem. Ale každému vyhovuje něco jiného a důležitá je spokojenost všech zúčastněných. Jen mě tak napadlo, jak do toho zapadají děti.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 419
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.