Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Savarena
Savarena
Vloženo 6. 4. 2020
Líbí se mi

Adopce, aneb víme co vše obnáší?

Savarena
Savarena
Vloženo 6. 4. 2020
Líbí se mi
Adopce, aneb víme co vše obnáší?

Adopce, aneb víme co vše obnáší?

Víme co obnáší adoptovat dítě? Adopce je něco jiného než pěstounská péče. Když si adoptujete dítě, je vaše a příjmáte za dítě veškerou zodpovědnost,  jste jeho rodičem. Adoptované dítě získává vaše příjmení, jste uvedeni v rodném listě dítěte, může po vás dědit i vám dělat dluhy. 

A kdo si může dítě adoptovat? Manželé, partneři,  ale i žena sama bez partnera, pokud je schopná sebe i dítě zabezpečit. V dnešní době již žena nepotřebuje manželství ani partnerství, aby si mohla dítě adoptovat. 

Pokud žena není vdaná a žije s přítelem, pak potřebuje souhlas partnera s adopcí. To však pouze pokud spolu partneři tvoří společnou domácnost. Partner pak musí projít školením spolu s žadatelkou o adopci a též doručit potvrzení o výši příjmu a zdravotním stavu.  To samozřejmě musí i žadatelka. Formulář o adopci si žadatelé stáhnou na úřední desce jakéhokoliv úřadu obce s rozšířenou působností, tedy tam, kde mají oddělení péče o dítě,  zvané též OSPOD. Na jejich stránkách je volně formulář ke stažení a je jedno jaký použijete. Po vyplnění formulářů, dodání lékařské zprávy a všech podrobností,  žadatelé o adopci žádost doručí osobně či poštou na adresu tohoto úřadu. Pak se jen čeká,  až Vás někdo zavolá či písemně vyzve na schůzku. Vždy doručíte formuláře tam, kde máte trvalé bydliště. 

Doporučuji však všem si na úřad nejprve zavolat a sjednat schůzku se sociální pracovnicí, oddělení péče o dítě - náhradní rodinné péče, která si s vámi domluví termín a osobně Vám vše vysvětlí. 

Samotný proces adopce trva většinou rok (než vše vyřídíte, projdete kurzem pro budoucí osvojitele a než se najde děťátko).

Někdy tomůže trvat déle a někdy překvapivě rychle. Dítě které k Vám přijde nikdy nebude z vašeho okruhu bydliště ani kraje, okresu. Vždy se hledá dítě z jiné části, než žijí potencionální žadatelé. 

Tak hodně štěstí při daru nového života dětem, které potřebují rodinu a jsou opuštěné.

A mé otázky na závěr zní, ,, Máte zkušeností s adopcí? Případně adoptovali by jste si dítě? Pokud ano,  z jakého důvodu"?

Děkuji,  s láskou vaše Savarena 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Je to náročné

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

Je to složité, ale obdivuji ty, kteří adoptují

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 4. 2020

Já sama jsem v roce 1992 přijala do své péče chlapce, a tak vím, co to vše obnáší...

Odpovědět
Savarena
Savarena 7. 4. 2020

To je moc krásné, děkuji za sdílení. Doufám, že Vám to láskyplně vrací dodnes. Savarena

Savarena
Savarena 7. 4. 2020

Děkuji moc, přeji hezký zbytek dne.

Odpovědět
lemur
lemur 7. 4. 2020

Odpovědět
Savarena
Savarena 7. 4. 2020

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 320
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.