Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana Němečková
Vloženo 26. 8. 2017
Líbí se mi

Vaginální mapování zvrhlost nebo hluboké léčení?

avatar
Jana Němečková
Vloženo 26. 8. 2017
Líbí se mi
Vaginální mapování zvrhlost nebo hluboké léčení?

Vaginální mapování zvrhlost nebo hluboké léčení?

Jsou tomu 3 roky, co jsem poprvé slyšela o vaginálním mapování. Tehdy jsem ještě vůbec netušila, o jak hluboké léčení jde a jednoduše ze své nevědomosti (a přiznávám že i ze strachu a studu) ,jsem mapování odsunula do škatulky NIKDY! Pocházím z polokřesťanské rodiny. Ne, že bych v křesťanství byla někdy nějak zaháčkovaná, ale přesto moje vagína tam někde v hloubce byla ovlivněná, naučená sevření a studu.

Fakt je ten, že díky článku o vaginálním mapování, který jsem tehdy četla jsem se začala více pozorovat a vnímat. Začala jsem prozkoumávat to, jak se cítím, jako žena ve své vagíně. Jak skutečně prožívám milování se svým mužem. Co se děje v mém těle, když mám menstruaci.  Co se změnilo v oblasti pánve po mých třech císařských porodech. A díky těmto všem uvědoměním a procítěním, které pomalu přicházely se mi začaly vybavovat všechny neuctivá slova, která kdy přišla ze strany mužů a mě zranila nebo ponížila. A bylo toho skutečně mnoho, co vyplouvalo na povrch. Spoustu věcí a mých reakcí nebo naopak „nereakcí“ mi začalo zapadat do mé skládanky. Začala jsem ještě více hledat své ztracené a poraněné části ženy. Mnoho stop vedlo do minulosti k mým předkyním v ženské linii. Uf, tolik podobného jsem doposud žila a nikdy jsem si toho nevšimla. Nepříjemné a bolestné příběhy a zkušenosti s muži, které jsem na své cestě doposud prožila mi najednou začaly dávat větší smysl a já začínala těm prožitkům a bolesti, kterou jsem si musela s nimi znovu prožít, rozumět. A tak přišel impuls začít svou zraněnou, ženskou část uzdravovat, hýčkat a vědoměji prožívat ve svém těle a vagíně.

Moje první zkušenost s mapováním byla velmi překvapující a osvobozující. Ano, míchaly se tenkrát ve mě různé pocity při klepání na dveře terapeutické místnosti. Moc dobře jsem v sobě vnímala ten hluboký stud, který byl zahalen do roušky pana faráře, který tolikrát v kostele apeloval na to, že je třeba svou vagínu a vše co s ní souvisí, skrývat. Že je na místě se za svou menstruaci stydět a nemluvit o ní, vždyť pokud zrovna krvácím jsem přece nečistá. Byl se mnou přítomný i pocit strachu, který mi našeptával, že ukázat cizímu člověku své intimní partie a ještě si na ně nechat sahat je něco naprosto nepřípustného. Cítila jsem, jak mi v zádech stojí stín mé matky a dívá se na mě pohoršenýma očima, ve kterých byl jasný zákaz.

Zaklepala jsem s odhodláním, že se nechci nechat už dál všemi těmi pocity ve svém těle svazovat a vstoupila dál. Místnost byla provoněná a příjemně pro mě přichystaná. Po milém prvotním rozhovoru s terapeutkou ulehám zcela nahá a bez studu, otevřená vlastnímu léčení na měkkou deku a v důvěře se odevzdávám vyšší moudrosti života a ženě, jenž mě bude mapovat.

Vaginální mapování je jemná, doteková masáž, při které se masíruje vnitřní tkáň vagíny. Žena se tak vědomě spojuje s nejrůznějšími pocity, které mohou být v intimní oblasti nashromážděné. V masírovaných bodech může žena cítit bolest, pálení, potěšení nebo necítit vůbec nic. Jednotlivé body mohou být také spojeny s různým druhem emocí: smutek, strach, vztek, agrese nebo radost. Je to tím, že naše vagína a vlastně celá oblast pánve i stehen je velmi přijímající a má tendenci  v sobě vše ukládat a pamatovat si různé druhy prožitků, ať už z těch příjemných, nebo nepříjemných.

Při vaginálním mapování dochází k uvolňování těchto bodů a tím i emocí. Uvolňování a masáž je celou dobu provázena pohybem, dechem a zvukem. To vše jsou nástroje, kterými se dostáváme do většího kontaktu s našim tělem a tedy i uvolněním. Vše se provádí s velkým respektem a citlivostí k ženě.

Vaginální mapování může žena prožívat na třech úrovních – fyzické, emoční a energetické. Po mapování je dobré zachovat po zbytek dne klidový a odpočinkový režim. Vnímat se a „opečovávat“. Uvolněná energie je velice silná a může vyvolat různé stavy nálad a emocí. Zrovna tak, jako očistné fyzické projevy např. svědění, výtok nebo zánět. Není třeba nijak panikařit a chodit na gynekologii. Stačí tyto projevy vnímat a nechat je přirozeně projít svým tělem a odeznít.

Uf, bylo toho mnoho co se u mapování s mým tělem dělo. Občas to bolelo tak, že se celá má spodní část od pasu až dolů k nohám kroutila. Párkrát jsem si hodně hlasitě zakřičela i poplakala. Vše vystupovalo odněkud z hloubky na povrch a já s tím měla větší a větší kontakt. Dokončily se v mé intimní oblasti prožitky, které jsem v minulosti tzv. zaškrtila, abych nějak nevypadala nebo necítila tu velkou bolest. Pustila jsem poslední vztek a nenávist ke svému exmanželovi. A dala tak sama sobě a své vagíně větší citlivost, svobodu v prožívání a milování. Opustila jsem další nezdravé vzorce, které jsem nevědomě přijala od své matky a babičky. A rozpustila trauma úmrtí dětí v naší ženské linii.

Po vaginálním mapování jsem se cítila celistvější, intenzivně jsem vnímala vnitřní klid a bezpodmínečnou radost z prostého bytí. Užívala jsem si svou ženskou energii, která proudila přes oblast mé pánve a vagíny až do srdce. Cítila jsem vášeň a touhu milovat se s mým mužem, a to tak nějak jinak. Uvolněněji, vědoměji, pravdivě a v hlubší lásce.

Vaginální mapování mě na tolik ovlivnilo, že jsem ho zařadila do svých služeb. Mapováním jsem provedla již mnoho žen a jsem mnohdy fascinována pozitivním přínosem, který tato technika nabízí. Po vlastních zkušenostech a zpětných reakcích zmapovaných žen jsem toho názoru, že touto masáží by měla každá žena minimálně jednou za život projít. Dopřát si jednu z nejefektivnějších dotekových technik, která slouží k rozpuštění starých traumat a bolestí na emoční i tělesné úrovni.

Po celou dobu mapování jsem s ženou přítomna a držím pro ni bezpečný a respektující prostor k jejím pocitům a prožitkům. Dýchám s ní, pláču s ní nebo se s ní směji. Celou dobu si vše žena sama řídí a určuje intenzitu masáže. Já jen naslouchám, vnímám a masíruji. Občas mapování žena zastaví a zařve, jako lvice.  Není, ale vyjímkou potřeba, jen tak v tichosti ležet nebo se projít po místnosti. Mnohdy mapování proložím kraniosakrální terapií, aby se tělo ženy zklidnilo a zazdrojovalo a celý uvolňující proces mohlo lépe vstřebat a zaintegrovat. Je to také čas, kdy se žena může na chvíli vzdálit od svých emocí, fyzických těžkostí a ponořit se do relaxace a uvolnění. Mapování vždy ukončím malým rituálem úcty k vlastnímu tělu ženy, napojením se na její srdce a harmonizací ženství.

Jsem vděčná, že mám sílu nenechat se ve svém životě křivit všemi těmito strachy a hlasy, jenž se vynořují z nitra mé duše. Že můžu svobodně kráčet a následovat cestu svého vnitřního hlasu, uzdravovat své zraněné části a nepodléhat soudům a názorům ostatních. S pokorou všechno mé poznání, moudrost a zkušenosti předávám dál za což cítím vděčnost.

S úctou všem ženám, terapeutům a sobě samotné.

 

 

Co vše lze touto technikou uvolnit?

 • intimní ochladnutí mezi partnery – nechuť k sexu jak od ženy, tak od muže
 • koplikovaný a nepříjemný porod
 • potíže s otěhotněním
 • frigidita žen
 • bolestivou menstruaci
 • gynekologické zákroky
 • sexuální zneužití
 • nevěru
 • jiná emocionální zranění z oblasti intimity a sexuality (nešetrné zacházení ze strany partnera, necitlivé slovo či věta pronesená v intimní chvíli. Sex, který žena dovolí, aniž by to sama skutečně cítila a chtěla)
 • bolestivý sex
 • neprožívání orgamsmu
 • svalovou dysbalanci v oblasti svalů pánevního dna
 • únavu a stres
 • oslabení ženské energie

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 14. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 26. 8. 2017

Zajímavý článek.

Odpovědět
Tamara
Tamara 26. 8. 2017

Zajímavé.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 358
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.