Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

BPWCR
BPWCR
Vloženo 5. 3. 2020
Líbí se mi

Proč považujeme MDŽ stále za důležitý

BPWCR
BPWCR
Vloženo 5. 3. 2020
Líbí se mi
Proč považujeme MDŽ stále za důležitý

Proč považujeme MDŽ stále za důležitý

Mezinárodní den žen je svátkem solidarity žen v jejich úsilí o rovné příležitosti, spravedlnost, mír a rozvoj. Přestože dnes rovnost upravuje legislativa, postavení žen v naší zemi rovné stále není. 

Česko pořád patří mezi země s největším rozdílem v odměňování mezi ženami a muži, s nejnižším počtem žen ve vrcholných pozicích v politice i v byznysu. 

„Zákony sice rovné příležitosti upravují, ale tím, co už neupravují a ani nemohou, jsou předsudky, se kterými se ženy potýkají. Také proto ukazujeme pozitivní ženské vzory. Umožňujeme ženám potkávat se a inspirovat se ženami úspěšnými a zároveň také spokojenými. Ukazujeme dobré zkušenosti, modely, které se osvědčují, a díky tomu dáváme i zaměstnavatelům nástroje k tomu, aby dokázali využít ohromný potenciál, který ženy mají.“ 

Říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR (BPWCR), organizace, která systematicky podporuje rozvoj žen prostřednictvím vzdělávání, mentoringu, stipendií i akce Equal Pay Day (EPD). Tato akce, která je největší svého druhu ve střední Evropě, se uskuteční 27. a 28. března v Praze (www.equalpayday).

EPD se sice zaměřuje na rovné příležitosti pro ženy, ale hosty akce jsou i muži. „Pro mě je absolutně klíčový dialog. Když si budeme notovat jen mezi ženami, nikam se neposuneme. Potřebujeme slyšet také mužský názor, mužský pohled na věc. Muži jsou mezi námi vítáni a jejich názor respektován. Vysvětluje tento postoj Lenka Šťastná. 

Na EPD se lze potkat s významnými hosty z Česka i ze zahraničí. Na konferenci vystoupí desítky řečníků, kteří se podělí o své osvědčené a odpovědné přístupy a modely zapojování žen do práce a rozhodování. Lenka Šťastná upozorňuje: „Statistiky bohužel potvrzují, že ženy skutečně rovných podmínek ještě nedosáhly. Rozdíl v platech u nás osciluje dlouhodobě kolem dvaceti procent. Práce žen a mužů, kterým to není jedno, musí pokračovat. Také proto považuji MDŽ za stále aktuální svátek i v Česku, v zemi, která rovné příležitosti oficiálně potvrzuje, ale reálně ještě zdaleka nenaplňuje. Bez žen ale naše ekonomika neobstojí a je velkou výzvou pro celou společnost vytvořit pro ně takové pracovní podmínky, aby mohly plně využít své vzdělání a svůj talent.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Pekný sviatok

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

není pro mě podstatný tento svátek

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 3. 2020

nemám tento svátek ráda a nikdy jsem neměla

Odpovědět
lemur
lemur 9. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 8. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 406
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.