Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 30. 10. 2018
Líbí se mi

Co dodat? Je malý, ale šikovný. Vysál prach snad i u sousedů

Michaella
Michaella
Vloženo 30. 10. 2018
Líbí se mi
Co dodat? Je malý, ale šikovný. Vysál prach snad i u sousedů

Co dodat? Je malý, ale šikovný. Vysál prach snad i u sousedů

Vysavač je neocenitelný pomocník v domácnosti. V tom budete se mnou určitě souhlasit. Pomůže s úklidem kdykoli je potřeba. Když mi přišel k testování Kärcher VC 5 Premium, měla jsem velikou radost.
 
Fotka sice nic moc, ale zachycuje chvíli radosti a očekávání.
 
 
Nerada studuji manuál nebo návody, jsem typ ženy, která věc rozbalí a snaží se přijít postupně sama na to, jak funguje. Na návod jsem mrkla v rychlosti, je přehledný a text v češtině najdete na straně 50.
 
Po vybalení to vypadalo takto:
 
 
 

Vysouvací tyč je super vymoženost

 
Pokud si chcete vysavač přizpůsobit sobě a dosáhnout všude, kde je potřeba, stačí jen zmáčknout a vysunout. Drží se snadno v ruce, není těžký, lehce se pohybuje po zemi, je docela tichý.
 
 
 

Pokud dáte na koberci vyšší stupeň savosti, počítejte, že si trošku zamakáte

 
Jelikož vysavač přilne k povrchu dosti pevně, na nejvyšší savost raději nedávejte. Testovala jsem funkčnost na koberci a na plovoucí podlaze.
 
Na koberci jsem měla pocit, že si s ním moc neví rady, hlavně v koutech a na okrajích za postelí, kde zůstával prach. Výhodou je, že velmi dobře dosáhne pod nábytek, umí se přizpůsobit pohybu do všech stran. 
 
Trošku více mě rozčilovala šňůra, kterou jsem si asi špatně obtočila na háčky nebo tam prostě nedržela. Při zápalu práce se mi motala pořád pod nohy, což mi přijde docela nebezpečné, hrozí možnost úrazu - zakopnutí, pád atd.
 
Vysavač se rychle přehřál, na dotek pálil, proto je lepší dělat časové pauzy a hlídat obsah (plnost) nádoby. Neuhlídala jsem teplotu přehřání, tak díky pojistky na teplotu vypnul a nebyl funkční asi hodinu. Po kontrole byla nádoba plná a výsledek nás překvapil. Jeden koberec a jedna plná nádobka. Sací výkon je určitě maximální. 
 

Na plovoucí podlaze šlo vše snadněji a rychle

 
Záleží hodně na povrchu, koberec dává tomuto vysavači hodně zabrat a rychle se přehřeje. Více se hodí na hladký druh podlah.
Jediné co jsem nebyla schopná zjistit, byly dvě plastové součástky v sáčku - návod není v češtině. Nevím, k čemu součástky sloužily, ale nějak mi při domácím úklidu nechyběly. Pokud máte dlouhé nehty, tak při otvírání nádoby nebo jakékoli manipulaci dávejte pozor, ať si nehtíky nepolámete. 
 

Celkově tento vysavač prošel zkoušením 4 členů naši domácnosti a jsme s ním spokojeni

  • Babička byla spokojená, zaujala ji lehkost, schopnost vlézt kamkoli, pohyblivost a sací síla.
  • Syn ocenil rychlost, sací výkon, lehkost a moderní design a tichost.
  • Manžel řekl po pěti minutách, že ho to nebaví a není zrozený k úklidu.
  • Mě zaujal tento malý šikula tím, že se snadno skládá, je celkem nenáročný na údržbu, nemusí se používat sáčky. Je úsporný a tichý. Co mě mrzelo a trošku štvalo je rychlé přehřátí, malá nádobka na prach a šňůra, která se mi pletla pod nohy. 

 
Blogerka Michaella
 
(zdroj obrázků - vlastní a karcher.cz)
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 002
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.