Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Weef
Weef
Vloženo 1. 8. 2019
Líbí se mi

Pár jednoduchých rutin, které vám pomohou nezakrnět

Weef
Weef
Vloženo 1. 8. 2019
Líbí se mi
Pár jednoduchých rutin, které vám pomohou nezakrnět

Pár jednoduchých rutin, které vám pomohou nezakrnět

Máte pocit, že jste zakrněla? Že tak nějak nestíháte, nemáte moc času na sebe? A všechny ty knížky, které jste si s nadšením nakoupila, stále leží v poličce nepřečtené?

Nebo je ten život najednou prostě jen opakující se nuda bez špetky nových podnětů? Zkuste do svého života pro lepší "já" zařadit několik rutin, které vám pomohou se lépe soustředit, mít čas na sebe, učit se novým věcem, přemýšlet a změnit tak i sama sebe. Každopádně věřte, že těchto pět jednoduchých činností udělá váš život spokojenější.

1. Denní pohyb

Pohyb je něco, co se z našeho života čím dál tím víc vytrácí. Přirozený pohyb nahrazují alespoň tělocvičny, fit centra a všemožná zařízení, která dnešní moderní svět nabízí. Záleží jen na vás, jako variantu zvolíte, ale hýbejte se!

Je to opravdu nezbytná součást života, která nejen udrží vaše tělo zdravé, ale i vaši mysl. Při cvičení se vám vyplaví z těla toxiny, hormony štěstí dorazí během chvíle a váš život bude ihned naplněnější. A pozor, je tu jedna zásadní podmínka - musí vás to bavit. Najděte si pohyb, u kterého vám čas uteče raz dva. Zkuste si třeba ráno jen lehce vyběhnout a jít si někam sama do přírody zacvičit nebo si u postele zacvičte pět Tiběťanů, tančete ráno, večer, na kurzech.

TIP: Zkuste cvičení zařadit do určité části dne, kdy víte, že si můžete dovolit si ho opravdu užít, ať už je to buď brzy ráno, nebo spíše po práci.

2. Kvalitní snídaně

Kvalitní jídlo je něco, o čem se pořád píše, všichni vědí, že by měli dbát na svou stravu, ale ruku na srdce, opravdu tomu tak je? Jedna z veledůležitých věcí každý den je nastartovat ho kvalitní snídaní, která bude pro vaše tělo jasným povelem: “Tak jdeme na to!” Neodbývejte se! Udělejte si rána hezká a neříkejte, že to nejde.

Vstávejte o něco dříve, abyste v záchvatu paniky, že nestihnete přijet do práce včas, nehltala rohlík s marmoškou ve dveřích. Dejte svému tělu to, co potřebuje, a dejte mu to v klidu. Přes to prostě nejede vlak!

TIP: Zkuste mrknout na několik receptů a první týden je zkoušet. Ideálně zůstávejte u takových, které nejsou časově náročné, v jednoduchosti je krása.

3. Pravidelná četba

Najděte si během dne čas, kdy si prostě jen zalezete ať už do útulného křesla v kavárně, doma na gauč nebo do postele, a čtěte. Četba je skvělým způsobem, jak relaxovat. Zapojuje se fantazie, jiná část mozku a zároveň si rozšiřujete obzory.

4. Chůze o samotě

Hodně času během dne trávíme rozhovory s jinými lidmi, nasloucháním, prací, sezením na židli a čas tak nějak běží. Udělejte si během dne, ať už je to před pauzou na oběd, po ní nebo kdykoli, čas na chůzi o samotě.

Tato rutina vám pomůže urovnat si v hlavě myšlenky, odpočinout si a zároveň, opouští-li vás během dne schopnost se soustředit či kreativita, nabrat novou energii. Důležité je, abyste byla opravdu sama. Chodit můžete křížem krážem.

5. Shrnutí dne a plán toho dalšího

Na konci dne, kdy vše utichne, je čas ke spánku, si zrekapitulujte den. Můžete si to třeba zapsat v bodech, což je ideální a pomůže vám to. Sepište si, jaký byl den, co jste zvládla, co se povedlo, a to, co se nepovedlo, odůvodněte a nesplněné úkoly naplánujte na jiné dny. Zkuste si sepsat kupříkladu tři věci, za které jste ten den vděční. A pozor, na seznamu by neměly být jen povinnosti. Však víte!

Foto: Shutterstock

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
Petra - Energy places

děkuji za inspiraci na zlepšení

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 13. 8. 2019

super, ďakujem.vecsinu z toho robím, cvičím pravidelne, chodievam každú stredu na hodinu power jogy do jogového štúdia Yogo v Nitre,raňajkujem výdatne, najoblubenejšie moje raňajky sú ovsené vločky s jogurtom,medom a ovocím, pravidelne čítam, tú chôdzu osamote som už dávno nezrealizovala, musím na tom popracovat, no a denník si píšem, čo sa mi podarilo v ten deň, čo ma potešilo, a za čo som vďačná.....som vďačná za tento prima článok

Odpovědět
Thallanil
Thallanil 8. 8. 2019

super

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 7. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 340
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.