Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela I BPWCR
Vloženo 11. 3. 2019
Líbí se mi

Nevhodné hlášky se dávno nenosí

avatar
Michaela I BPWCR
Vloženo 11. 3. 2019
Líbí se mi
Nevhodné hlášky se dávno nenosí

Nevhodné hlášky se dávno nenosí

"Boj za lidskou obyčejnou komunikaci může trvat dlouho. Toho jsem si vědoma. Co však prosím neodkládejme, je snaha o slušnou a neznevažující komunikaci vůči ženám. Myslela jsem si, že nevhodné poznámky na adresu žen jsou už dávnou minulostí, ale nikoliv.

Minulý týden, setkání mužů z prominentních organizací, vysokých škol, v oblecích, par žen, salónek hotelu. Jedna žena jde po hodině setkání otevřít dveře a větrá, v místnosti je těžký vzduch. Na její adresu padá dost netaktní poznámka. Pána, který jí vyslovil, jsem neznala, ani na něho ze zadních řad neviděla. Propásla jsem možnost ho taktně upozornit, že svěť se posunul, že podobné poznámky již nejsou v kurzu.

Činím tak v soukromí, v rozhovoru jeden k jedné, aby se dotyčný muž necítil nekomfortně. Většinou je z toho následně zajímavý rozhovor o jisté nejistotě mužů, co vlastně ženy teď chtějí, kde jsou hranice komplimentů, kde mohou nechtěně narazit.

Všechny muže neoslovím, nezachytím jejich ošemetné poznámky. Budu rada, když každá z nás si občas vezmeme stranu kolegu, známého a vysvětlíme mu, že hrubé poznámky na adresu žen se už nenosí. Kultivujme mužské okolí, prospějeme jim i sobě. 

Co naopak aktivně můžeme pro muže udělat my – nepoužijme prosím ironii v emailech. Oni ji nerozumí a stěžují si mi houfně, že vznikají nedorozuměni. Já sama jsem nepochopila ironii při nedávné komunikaci se známou, se kterou si píši jen zřídka. Reagovala jsem proto na její e-mail podrážděně, připojený smajlík jsem si vykládala zcela jinak. I když jsme záměrně odpovídala s odstupem dne. Až její telefon mi vše osvětlil. Drobnost. Ano, leč stála mne jisté pohoršení, zvýšení negativních emocí a čas trávený delikátní formulací odpovědi. Čas, který mohl být ušetřen, kdyby neužila ironii.

Ironie se hodí do osobní komunikace, kde máme šanci doprovodit vše odpovídajících tónem hlasu, dovysvětlit, když vidíme divnou reakci. Šetřeme s ní však v písemném projevu."

To Vám vkazuje Lenka Mrázová, jednatelka, mentorka, lektorka a koučka v LMentio s.r.o. a také mentorka Equal Pay Day 2019. Pro letošní rok zvolila téma "Patří do byznysu laskavost?". Co myslíte patří?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
LilyAnn
LilyAnn 23. 3. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 19. 3. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 17. 3. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 606
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.