Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lenka Fučíková
Vloženo 23. 4. 2017
Líbí se mi

Energetičtí úpíři. Jak se bránit?

avatar
Lenka Fučíková
Vloženo 23. 4. 2017
Líbí se mi
Energetičtí úpíři. Jak se bránit?

Energetičtí úpíři. Jak se bránit?

Už v dávných dobách se stalo, že jsme se jako lidé odpojili od Zdroje. Zdroje, který je jediným a nevyčerpatelným zdrojem energie tady na Zemi.

Jediným lidským nevyčerpatelným zdrojem energie je bezpodmínečná LÁSKA.

Tímto zdrojem je jediné – bezpodmínečná LÁSKA. Jde o lásku k sobě, všem lidem a všemu živému a bytostem na Zemi.Život na Zemi je pro nás lidi upřímně řečeno těžký a je nelehké nepodlehnout pokušení zlých myšlenek, prospěchu sama pro sebe nikoli pro celý vesmír. Yoga říká těmto energiím MÁJA a vysvětluje je jako šálení našich smyslů. Jde v podstatě o boj s naším EGEM, které se snaží nás ošálit a svést z cesty k sama sobě a nalezení vnitřního klidu a podstaty našeho bytí. Buddhismus říká této šalbě smyslů MÁRA.
Je to něco, co nás provází v každém našem dni a na každém lidském kroku, ale buddhisté a yogíni se s tímtéž potkávají i v meditacích a při cestě k sama sobě.

Odvedením od pozornosti od sebe sama dočerpává energii naše EGO. EGO využívá k získání energie zejména šálení smyslů, včetně rozumu (z pohledu yogy mája, buddhisté říkají mára).

Tato šalba smyslů se projevuje ve vnějším světě. Každá naše myšlenka, rozpoložení vnitřního já se objevuje a zrcadlí z venku. Některé z myšlenek máme hodně hluboko uložené a projevují se často na úrovni vlastních pocitů, aniž bychom je rozumem chápali. A projevují se i příchodem energetických úpírů k nám samotným.

Slovní i jiné útoky na naši osobu znamenají jediné – přetahování o energii.

Tito úpíři, stejně jako všechno ostatní v životě, co se nám děje, je tu proto, abychom se učili. Na nás je svobodná volba, jestli tuto lekci přijmeme za svou a aktivně ji prožijeme a poučíme se z ní, abychom stejnou „třídu“ „zkoušku“ už nemuseli znovu opakovat, nebo zda neuděláme nic, necháme se energeticky vysát a za čas (někdy hodně krátký, někdy až za dlouho) absolvujeme stejnou lekci znovu.

Prvním krokem, jak se bránit energetickým úpírůmu je uvědomit si, že jsme vysávání z energie.

Odevzdáváme energii většinou několika způsoby:

  1. Podrývání autority – všichni to známe, jedovaté poznámky na naši adresu, dávání najevo, že něčeho nejsme schopni, že něco nedokážeme. Uvědomme si, že nejde útok na nás samotné. To je jen MÁJA (šalba), kterou se nám snaží namluvit naše EGO. Ve skutečnosti jsme pouze zdrojem energie.
  2. Vyžadování pozornosti. Tady jsme my lidé vynalézaví – neustálý slovní atak typu: „Jé auto. Kde to najdu. Já to nevidím? Nevím co mám udělat. Ty se mi nevěnuješ.“ Stavění se do role nevědomého nebo oběti a mnoho dalších podobných způsobů, které většinou naše nejbližší okolí je schopno vymyslet. Všimněte si lidí, kteří řeší nějaký zdravotní problém, ale místo, aby se skutečně zvedli a začali něco dělat (cvičit, jíst zdravě apod.) stěžují si. Ve chvíli, kdy jim řeknete, zajdi si k doktorovi, změň stravu, nebo cokoli jiného, co udělat je nasnadě, najdou 1001 důvodů a výmluv, proč to udělat nemohou.
  3. Obviňování. Zájmeno TY ve větě je vždy důvodem k tomu zbystřit a uvědomit si projev energetického úpíra v okolí.
  4. Agrese. Agrese je asi nejviditelnější energetické úpírství. Fyzická ale i slovní přestřelka je častým jevem pro úpíra, který potřebuje rychle energii.
  5. Vyvolání pocitu strachu. Tady je nejčastější manipulace s celou skupinou lidí, která pohledem na zprávy nebo cokoli jiného negativního odevzdává velké množství vlastní energie, ze které pak má prospěch úplně někdo jiný.

Nejpokročilejším obranným mechanisme proti energetickému úpírství je obrácení pozornosti k sobě samému.

Energii odevzdáváme argumentací, slovní výměnou i myšlenkami, které problému nebo člověku věnujeme. Prostě odražme energetický útok stejnou mincí a jděme od toho. To je jediná cesta, jak neodevzdat dnes tak drahocenou energii.

  1. Prvním možným obraným mechanismem, je odrazit útok úpíra stejným způsobem jakým se snaží Vaši energii získat. Ale pozor, pouze jej odrazit a nepustit se už do další argumentace, slovní výměny nebo dokonce hádky.
  2. Druhou možností jak se energetickému úpírovi bránit je soustředit svou mysl na svůj vnitřní klid a nezůstávat vně svého těla, ale ponořit se dovnitř. Jde o velmi náročné duchovní cvičení, které zvládnou trénovaní lidé. Je známkou vysoké duchovní práce a schopností. Jde v podstatě trénink meditační koncentrace. Výborným trenažérem v tomto ohledu jsou zejména naše děti, které často rozmazlujeme a příliš dlouho řešíme věci za ně ještě v době, kdy už to dávno nepotřebují. Dalším trenažérem jsou často naši bližní. Uvědomme si, že právě proto je kolem sebe máme.
  3. Meditace. Když už se o nějakou tu energii necháte připravit, vyhledejte co nejdřív možnost ponořit se do meditace. Napojte se na vnitřní Zdroj a „dotankujte“ energii přímo od neomezeného zdroje v meditaci. O meditaci jsem psala v minulém článku, můžete se inspirovat 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 24. 4. 2017

Inspirativní informace,

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 4. 2017

Užitečné

Odpovědět
Ovace
Ovace 23. 4. 2017

Užitečné informace

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 4. 2017

také jsem měla pár takových na sobě přisátých klíšťat..., ale chce to je odstřihnout a rychle pryč

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 283
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.