Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Magdaléna Martinková
Vloženo 19. 3. 2019
Líbí se mi

Ceny SDGs 2019 ocení projekty za lepší Česko i svět

avatar
Magdaléna Martinková
Vloženo 19. 3. 2019
Líbí se mi
Ceny SDGs 2019 ocení projekty za lepší Česko i svět

Ceny SDGs 2019 ocení projekty za lepší Česko i svět

Česko hledá letos již třetím rokem projekty, strategie i iniciativy, které naplňují globální cíle a mění svět k lepšímu. Do Cen SDGs 2019 se mohou přihlásit jednotlivci, firmy, neziskové organizace nebo instituce veřejné správy, které aktivně naplňují Cíle udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals = SDGs) od OSN. Nominovat svůj produkt nebo službu mohou zájemci do 31. března 2019, a to v kategoriích: Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader a Reporting. Více informací najdete na stránkách www.globalnicile.cz

"Ceny SDGs jsou unikátním propojením partnerství mezi nevládní organizací, státní správou a soukromým sektorem, tzv. Public Private Partnership. Jsme hrdí na to, že se nám spolu s partnery daří budovat stále silnější povědomí o globálních cílech, díky kterému můžeme společně měnit svět k lepšímu,“ uvedla Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která Ceny SDGs pořádá.

O nejlepších projektech v kategoriích Byznys a Veřejná sféra bude hlasovat široká veřejnost v průběhu dubna a května. Ceny SDGs v minulém ročníku získali například v kategorii Byznys projekt MIWA (Minimum Waste) za bezobalové řešení pro celý dodavatelský řetězec obchodů, Skutečně zdravá škola v kategorii Veřejná sféra za vzdělávací program zdravého a udržitelného stravování pro žáky nebo v sekci Mladý leader Aplikace Záchranka, která umožňuje díky mobilní aplikaci jednoduše zavolat a zprostředkovat pomoc v rámci systému tzv. tísňového volání nové generace.

Součástí Cen SDGs jsou navíc speciální ocenění pro Absolutního vítěze a také cena České rozvojové agentury. Novinkou letošního ročníku je ocenění pro projekty, které podporují rovnost mužů a žen (SDG 5). Součástí Cen SDGs 2019 je tento rok jedinečný turnaj ženského fotbalu za globální cíle Global Goals World Cup Prague (GGWCup Prague). Ve fotbalovém turnaji se utká více než 24 týmů žen, kdy každý bojuje za jeden ze 17 Cílů udržitelného rozvoje. Více než sportovní talent se v této hře počítá schopnost a kreativita aktivně bojovat za konkrétní společenské téma. Finále se odehraje na Václavském náměstí v Praze 29. května 2019 za účasti známých osobností nejen ze světa sportu, politiky a z řad zahraničních hostů. Registrace do GGWCup Prague odstartovaly symbolicky 8. března na Mezinárodní den žen a skončí 31. března 2019. Více o turnaji GGWCup Prague najdete na webu www.ggwcup.com/ggwcup-prague.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 25. 3. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 233
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.