avatar
Weef
vloženo 23. 11. 2015
Líbí se mi

Na pozvánce stojí smart casual: Co si mám obléct a nešlápnout vedle?

avatar
Weef
vloženo 23. 11. 2015
Líbí se mi
image

Na pozvánce stojí smart casual: Co si mám obléct a nešlápnout vedle?

Obdržení pozvánky na akci s předepsaným dress codem je pro někoho noční můra. Co si přesně obléct, abychom nešlápli vedle a necítili se trapně? Pojďme se podívat pod pokličku jednomu z možných dress codů – smart casual.

Jedním z nejvíce obávaných dress codes je právě smart casual. Jedná se o tolik subjektivní záležitost, že se lidé děsí šlápnutí vedle. A ano, právě tento předepsaný outfit má více variant. Není však čeho se bát. Pokud tápete, stačí se vždy držet několika rad a tipů, které vám zaručí, že se následně nebudete cítit na dané události trapně.

Zdroj: wwwd.com

Elegance

Oděv, který volíte, by měl být stoprocentně elegantnější. Výhoda, pro někoho možná spíše nevýhoda, je, že máte volnou ruku. Pravidla u smart casual nejsou tak striktní, jako u jiných předepsaných outfitů, např. Black tie. Máte možnost vyjádřit svůj styl. Vždy se ale ohlížejte na tip události, pokud se jedná o večírek, můžete se více „rozšoupnout“. Jste-li pozvána na pracovní večeři, uberte a volte něco střídmějšího.

Džíny ano, ale

Džíny, ty jsou povoleny, ale musí se vám výborně sednout a být jednoduché, žádné cvočky, díry, zipy navíc. K nim volite boty na podpatku a jako svršek dobře padnoucí sáčko. Sáhnout můžete ale i po lepších variantách, které džíny nahradí. Úzké černé kalhoty, jednoduché triko, sáčko, boty už můžete kupříkladu volit nižší – klidně i balerínky. Sukně či šaty jsou také fajn varianta.

Sáčko

Dobře padnoucí sako je jedním z kousků, který by vám v šatníku neměl chybět. Využijete ho nejen na tento typ události. Nicméně právě tento kousek vám hodně pomůže nasměrovat outfit tam, kam je potřeba. Kupříkladu jednoduché šaty můžete doplnit právě o něj. Pokud volíte kalhoty, rozhodně nemusí být ve stejné barvě, ba naopak. A když už saháte po saku, svršek pod ním volte méně business, třeba jen jednoduché tričko. V opačném případě, nechte-li oblékat sako, je jednoduchá košile s džíny či sukní další možností  a je-li chladněji, zahřeje vás elegantní svetřík.

Vyváženost

Tím se dostáváme k tomu, že outfit by měl být VYVÁŽENÝ. Pokud si zvolíte jeden kousek sportovnější, měla byste zbytek outfitu ladit tak, abyste zůstala v té škatulce, kterou potřebujete.

Zdroj: prettydesigns.com

Psaníčko

Velkou kabelku, do které se vám vejde vše a taháte ji celé dny, nechte doma. Právě pro tento typ události byste měla volit o něco slavnostnější kusek. Psaníčko je ideálním pomocníkem. Záleží jen na vás, které si vyberete, zda přímo do ruky nebo přes rameno.

Neutrální barvy

Barvy, se kterými neuděláte chybu, jsou jasné:

  • Tmavě modrá
  • Béžová
  • Černá

Pokud budete volit tlumené odstíny, můžete se pak více odvázat při výběru doplňků, a to jak bot, kabelky, tak šperků.

Podpatky to jistí

Jasně, dnes jsou povoleny i tenisky, pokud zbytek vašeho outfitu bude elegantní. Pokud ale nejste moc na experimentování, nazujte prostě a jednoduše lodičky. Podpatky outfit nasměrují tam, kam je třeba. A pokud se bojíte, že byste to neustále, tak balerínky. Myslete ale na to, že je nezbytné oufit vyvážit.

Zdroj: fashion.ekstrax.com

Zdroj: fashionsy.com

Zdroj: lolobu.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Klára Hrbáčová 3. 3. 2018

Krásné outfity

odpovědět
avatar
mysicka1990 10. 2. 2018

Top

odpovědět
avatar
Cocoa 8. 2. 2018

Díky za inspiraci.

odpovědět
avatar
sisinkaj 12. 1. 2018

odpovědět
avatar
javomark 7. 1. 2018

Podpadky nenosím. Jinak krásné outfity

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 077
registrovaných inspirativních žen
2 876
testovaných produktů
108 227
vložených hodnocení