Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2015
Líbí se mi

První pomoc pro kůži? Zkuste ActiMaris

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 4. 3. 2015
Líbí se mi
První pomoc pro kůži? Zkuste ActiMaris

První pomoc pro kůži? Zkuste ActiMaris

V únoru jste u nás testovaly novinku na českém trhu, švýcarské přípravky ActiMaris. Přečtěte si o tom, jak je používat.

Přípravky ActiMaris slouží k urychlení hojení akutních i chronických ran a zánětlivých procesů na kůži i sliznici. Protože na českém trhu jsou teprve krátce, rozhodli jsme se na ně zeptat Mgr. Martina Poláška, jednatele firmy, která je do Česka dováží.

Na jaké potíže se ActiMaris osvědčil nejvíce a je vhodný i pro děti?

ActiMaris se nejvíce osvědčil na rychlé a účinné hojení akné, aftů, oparů, infekčních koutků a plísňových infekcí. Dále na šetrné ošetření a rychlé nastartování hojení akutních ran jako jsou odřeniny, spáleniny, bodnutí hmyzem, puchýře a podobně. Ze závažnějších problémů pak na hojení vředů, proleženin a popálenin. Zatím jsme nezaznamenali žádnou negativní zkušenost ani případ, kdy by ActiMaris byl zcela bez efektu. Naopak, množí se nám pozitivní ohlasy na fungování produktů na celou řadu různých potíží jak na kůži, tak i na sliznici, tj. i v ústech nebo na genitáliích. Protože ActiMaris je čistě přírodní produkt bez chemických přísad, používají ho lékaři dokonce i u velmi malých dětí a kojenců například na afty, kandidózu v ústech a další problémy. ActiMaris samozřejmě mohou používat i těhotné a kojící matky.

 

Má ActiMaris nějaké vedlejší účinky nebo nevýhody?

Žádné vedlejší účinky jsme dosud nezaznamenali. Co se týká nevýhod, ActiMaris nemá vůni, protože je to přírodní produkt bez přísad. V důsledku přítomnosti a reakce mořské soli a kyslíku může být pro někoho lehce cítit po bazénové vodě.  Také, pokud se na kůži aplikuje silnější vrstva Actimaris Gelu, mohou na ní po jeho vyschnutí zůstat velmi malé krystalky soli. Uživatel pak může cítit lehce staženou kůži.  Sůl se se dá ale samozřejmě velmi snadno odstranit a pocit staženosti napravit pleťovou vodou, hydratačním krémem nebo roztokem ActiMaris Sensitiv. Při hojení otevřených ran s použitím ActiMais Forte a Gelu, kde je více soli, může uživatel po aplikaci cítit lehké štípání, které ale rychle přejde. Rozhodně je štípání výrazně menší než u klasické chemické desinfekce. Při aplikaci na pleť například při léčbě akné štípání ani u Forte roztoku ani u ActiMaris Gelu cítit není, protože nejde o otevřenou ránu. Co se týká případných kontraindikací, jedinou může být případná alergie na mořskou sůl. Touto alergií naštěstí drtivá většina populace netrpí.

Jak ActiMaris vlastně funguje a kde je k dostání?

ActiMaris funguje na základě kombinace vlastností aktivního kyslíku, mořské soli a ionizované zásadité vody (pH 9,8). Aktivní kyslík je jedním z nejúčinnějších přírodních antimikrobiálních a desinfekčních činidel vůbec, šetrně čistí a desinfikuje. Má velké množství energie, která ničí viry, bakterie, plísně a houby. Výrazně a rychle snižuje zánět. Navíc dodává ráně kyslík a energii pro rychlé hojení. Mořská sůl obsahuje až 80 minerálů (nejvíce hořčíku), které jsou důležité pro podporu procesu hojení. Díky přítomnosti mořské soli produkt také snižuje otok a bolest. A ionizovaná zásaditá voda má hlubší účinek než obyčejná voda, protože proniká hlouběji do tkáně, a tak přenáší více kyslíku a minerálů. Ionizovaná zásaditá voda má navíc výrazné antioxidační účinky, proto se někdy označuje jako živá voda. ActiMaris je k dostání v lékárnách. Protože na trhu v České republice je ale teprve od ledna tohoto roku, je možné, že ho vaše lékárna bude muset nejdřív objednat. To může trvat 1 – 2 dny. Objednat ho lze ale také na internetových stránkách www.actimaris.cz

Tip na použití ActiMaris při léčbě akné

ActiMaris můžete kombinovat s krémy, které běžně používáte. Postup by měl být takový, že nejdříve pleť vyčistíte roztokem Forte nebo Sensitiv, poté nanesete ActiMaris gel a po zaschnutí gelu pokračujte v péči o pleť, jak jste zvyklí.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 749
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.