Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2014
Líbí se mi

Dobrá rada od Ivony Loutocké: Jak si vybrat odšťavňovač?

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 13. 11. 2014
Líbí se mi
Dobrá rada od Ivony Loutocké: Jak si vybrat odšťavňovač?

Dobrá rada od Ivony Loutocké: Jak si vybrat odšťavňovač?

Odšťavňovač je skvělý tip na vánoční dárek. Poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší, který vám bude sloužit celé věky.

Dobrou radu pro vás připravila Ivona Loutocká ze společnosti EUJUICERS.COM, která se zabývá zkoumáním výhod pravidelného pití čerstvých šťáv a testováním odšťavňovačů. Rukama jí prošel nespočet přístrojů, a pokud právě hledáte odšťavňovač, třeba jako vánoční dárek, sepsala vám několik doporučení, jak si vybrat ten správný.

Ačkoliv se všude dočtete, jak důležité je zejména na podzim a v zimě dodat tělu vitamíny a minerály, mnoho z nás dobrých rad nedbá. Přitom jejich nedostatek je původcem téměř veškerých zdravotních problémů od obyčejné únavy a nervozity až po rozvoj vážných chorob. Pití šťáv nejenže vám dodá energii a dokáže odvrátit počínající nachlazení (mám osobně mnohokrát ověřeno), naši zákazníci se zmiňují také o lepší kvalitě pleti a přirozenějším a snadnějším hubnutí. Šťávy rovněž zvyšují efektivitu trávení. Zatímco při konzumaci celého plodu si z něj tělo vezme pouze 17 % živin, ze šťávy je to až 68 % živin! To už je dost důvodů k tomu pořídit si odšťavňovač.

Pokud jeho koupi už zvažujete, v první řadě je důležité si uvědomit, že neexistuje ideální odšťavňovač, se kterým byste vylisovala naprosto všechno se skvělými výsledky. Určitě ale existuje takový, který bude vyhovovat přímo vám.  Než zamíříte do obchodu nebo se proklikáte do e-shopu, odpovězte si na několik otázek. To vám značně usnadní výběr.

Co chci odšťavňovat? Citrusy, tvrdou kořenovou zeleninu, bobuloviny, listovou zeleninu? Většinou měkké ovoce a v menší míře kořenovou zeleninu, nebo naopak? Plody, které lidé lisují nejčastěji (mrkev, jablka, pomeranče), zvládne každý přístroj. U problematičtějších surovin jako jsou hroznové víno, bobuloviny, listová zelenina, peckovice a tropické ovoce (kiwi, ananas) už jsou výsledky různé a odstředivky, které jsou specialisty spíše na tvrdší plody, si s nimi neporadí vůbec. Pokud hledáte univerzální přístroj, šnekové a dvouhřídelové odšťavňovače jsou těmi pravými pro lisování všech druhů ovoce a zeleniny. Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou jen ve výtěžnosti (množství získané šťávy), ovšem ne nijak dramatické.

Kolik šťávy chci získat? Kupuji odšťavňovač pro běžné použití v rodině nebo budu lisovat šťávy ve svém juice baru? Šnekové odšťavňovače mohou běžet cca 30 minut a získáte okolo 4 litrů šťávy. To je pro domácí odšťavňování naprosto dostačující. Ale plánujete-li pravidelně lisovat třeba 10 kilo ovoce, vyberte si kvalitní odstředivý přístroj, který je pro takovou zátěž uzpůsobený.

Jak často chcete odšťavňovat? Denně, svátečně? Jestliže si chcete pořídit odšťavňovač pro mimořádnou prospěšnost čerstvých šťáv, případně prostě jen chcete mít každé ráno ke snídani pomerančový džus, pravděpodobně ho budete používat denně. V takovém případě by vás předně měla zajímat snadnost údržby, kterou nabízejí šnekové přístroje. Při sporadickém používání není tento faktor až tak stěžejní a můžete si vybrat mezi odstředivými modely, které bývají levnější. 

Kolik jste ochotná investovat? Na trhu je k dostání mnoho odšťavňovačů za poměrně nízkou cenu, ale varuji před nekvalitními materiály a nedostupností náhradních dílů. Elektrořetězce a hypermarkety navíc většinou nedokáží zajistit servis v případě, že se vám přístroj porouchá. Pominu-li tyto nevýhody, levný odšťavňovač nebývá uživatelsky příjemný, spíše vás bude trápit a zejména budete potřebovat více času i síly při kartáčování síta. Složitost údržby je přitom často tím, co lidem sebere nadšení do odšťavňování a jednoho dne definitivně přesunou přístroj z kuchyňské linky kamsi do rohu skříně. Spíš než na běžnou prodejní síť se tedy obraťte na specializované prodejce, kde máte kvalitu, náhradní díly i servis zaručeny. Vyšší počáteční investice se postupně vrátí, protože pořádné přístroje mají vyšší výtěžnost a postačí nakupovat méně surovin, nehledě na to, že nebudete muset dva dny po záruce odnést odšťavňovač do sběrného dvora. Není nutné kupovat nejdražší model, ale vězte, že cena kvalitních odšťavňovačů se pohybuje okolo 7-12 tisíc korun. Když vám ale vydrží celý život, není o čem přemýšlet.

Stále si nejste jisti a raději byste si nechali poradit? Můžete se obrátit třeba přímo na nás, s výběrem vám rádi pomůžeme. Využijte telefonický kontakt nebo přijďte osobně a sami si vybraný model vyzkoušejte. Také nabízíme k zaslání katalog zdarma, který vám může při rozhodování pomoci. Naše doporučení jsou podložena dlouholetými zkušenostmi s odšťavňováním a testováním jednotlivých přístrojů.

Co se týká mého osobního doporučení, podívejte se na horizontální šnekový odšťavňovač Sana Juicer EUJ-707 by Omega, který pracuje s nízkými otáčkami (75 ot./min). Ty přitom neznamenají, že odšťavňování trvá věčnost, naopak práce s ním je docela svižná. Takto pomalá rychlost zajistí maximálně šetrné vylisování a výsledkem je sametová šťáva plná vitamínů a bez pěny. Musím říct, že oproti odstředivkám, které produkují šťávu více vodovou a napěněnou, jde o velký rozdíl. Z vlastní zkušenosti potvrzuji, že EUJ-707 odšťavní prakticky všechno včetně bobulovin a listové zeleniny; problém má jen s přezrálými nebo gumovými plody, ale tak je to u všech odšťavňovačů. Protože je tento model šnekový, velice snadno se čistí. Přiložené homogenizační pouzdro umožňuje přípravu zmrzliny, burákového másla nebo dětské přesnídávky.

Chcete se o odšťavňování dozvědět více? Klikněte na WWW.EUJUICERS.COM.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 31. 10. 2020

super

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 8. 5. 2020

Super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 748
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.