avatar
Martina | ŽENA s.r.o.
vloženo 13. 7. 2018
Líbí se mi

Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet

avatar
Martina | ŽENA s.r.o.
vloženo 13. 7. 2018
Líbí se mi
image

Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet


Lena s Bárou se poznaly před 18 lety. Tehdy začalo jejich přátelství i hudební spolupráce. Společně vydaly již 8 alb a prošly několika hudebními projekty. „Mezitím se nám oběma narodily děti, což náš vztah ještě posílilo a přineslo nám to do života spoustu inspirace,“ shodují se zpěvačky a dnes především maminky, které se vedle zpěvu věnují hlavně rodinám. „Jsme zpěvačky a matky na plný úvazek,“ říkají o sobě.

Lena alias Lena Yellow se věnuje hudbě od dětství. Bára alias Diva Baara pochází z hudební rodiny, takže k muzice měla blízko již od mala. Obě se podílí také na produkci a managementu a pořádají hlasové semináře. V roce 2000 se cesty obou zpěvaček protnuly a od té doby jsou nerozlučná dvojka jak v pracovním, tak v osobním životě.

Pár měsíců po narození prvních potomků dostaly obě kamarádky nabídku účastnit se soutěže Hlas Československa. „Dostaly jsme se do řady kontroverzních situací. Reakcí na snahu skloubit profesní kariéru s plínkami a kojením, vznikla naše první píseň s názvem „Laktační psychóza“. Ta se stala zároveň virálním videem a odstartovala tak realizaci celé desky,“ vypráví Bára, jak vznikl nápad na založení společného projektu Mateřská.com.

Smyslem projektu je především nadsázka a ironie. „Zhudebňujeme své životní příběhy, které zažíváme jako matky i zpěvačky. Díváme se na rodičovství bez růžových brýlí, a často rezonujeme se ženami, které prochází podobnou životní fází,“ vysvětluje Lena.

A jak vnímají mateřství? „Nejdůležitější je se z toho nezbláznit a vydržet první tři roky, které jsou zátěžovým testem nejen vaší integrity, ale také vašeho partnerského vztahu. Zároveň je dobré si připomínat, že jsou i tím nejkrásnějším obdobím, na které budeme vždy vzpomínat a prohlížet si nostalgicky fotky (i když se to někdy nezdá). Naštěstí s mateřstvím přichází i nová vlna ženského sebevědomí, která vám může pomoci toto náročné období překlenout,“ shodují se s úsměvem. 

Lena s Bárou jsou opravdu aktivní mámy, které jen tak nezahálí. Sdílí společně dva hudební projekty, kromě Mateřská.com jsou to ještě Yellow Sisters. Vypomáhají si také s vokály v sólových projektech – Lena Yellow a Diva Baara. „Zároveň nás baví předávat naše zkušenosti dál - ať dětem nebo dospělým - formou workshopů nebo individuálních lekcí. A protože se nemáme pořád dost, začaly jsme organizovat letní hudební dovolenou se zpěvem pro celé rodiny,“ doplňuje Lena společné aktivity. 

Inspiraci sbírají jednoduše ze života – od dětí, partnerů, ale i míst, která poznávají. „Život je inspirací sám o sobě,“ říkají zpěvačky.

Ve volném čase se snaží být co nejvíce se svými rodinami. „Hodně rády cestujeme, ale i když máme volno, stejně se neudržíme a posouváme naše projekty,“ smějí se. Bára zároveň dodává, že si rády zajdou zacvičit jógu nebo se nechají hýčkat na masáži. „Relaxovat umíme i na koncertech. Každý výjezd na koncert je pro nás zábava,“ uzavírají.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Tenderka 17. 7. 2018

dobreeee

odpovědět
avatar
Zdeňa Slimáčková 12. 7. 2018

Jsou super

odpovědět
avatar
hudlenka 11. 7. 2018

neznám, ale pobavila jsem se...

odpovědět
avatar
Amanda 11. 7. 2018

znam

odpovědět
avatar
sipeji 11. 7. 2018

opravdu super písničky

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
9
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
67 075
registrovaných inspirativních žen
2 876
testovaných produktů
108 226
vložených hodnocení