Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 1. 10. 2018
Líbí se mi

Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 1. 10. 2018
Líbí se mi
Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet

Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet


Lena s Bárou se poznaly před 18 lety. Tehdy začalo jejich přátelství i hudební spolupráce. Společně vydaly již 8 alb a prošly několika hudebními projekty. „Mezitím se nám oběma narodily děti, což náš vztah ještě posílilo a přineslo nám to do života spoustu inspirace,“ shodují se zpěvačky a dnes především maminky, které se vedle zpěvu věnují hlavně rodinám. „Jsme zpěvačky a matky na plný úvazek,“ říkají o sobě.

Lena alias Lena Yellow se věnuje hudbě od dětství. Bára alias Diva Baara pochází z hudební rodiny, takže k muzice měla blízko již od mala. Obě se podílí také na produkci a managementu a pořádají hlasové semináře. V roce 2000 se cesty obou zpěvaček protnuly a od té doby jsou nerozlučná dvojka jak v pracovním, tak v osobním životě.

Pár měsíců po narození prvních potomků dostaly obě kamarádky nabídku účastnit se soutěže Hlas Československa. „Dostaly jsme se do řady kontroverzních situací. Reakcí na snahu skloubit profesní kariéru s plínkami a kojením, vznikla naše první píseň s názvem „Laktační psychóza“. Ta se stala zároveň virálním videem a odstartovala tak realizaci celé desky,“ vypráví Bára, jak vznikl nápad na založení společného projektu Mateřská.com.

Smyslem projektu je především nadsázka a ironie. „Zhudebňujeme své životní příběhy, které zažíváme jako matky i zpěvačky. Díváme se na rodičovství bez růžových brýlí, a často rezonujeme se ženami, které prochází podobnou životní fází,“ vysvětluje Lena.

A jak vnímají mateřství? „Nejdůležitější je se z toho nezbláznit a vydržet první tři roky, které jsou zátěžovým testem nejen vaší integrity, ale také vašeho partnerského vztahu. Zároveň je dobré si připomínat, že jsou i tím nejkrásnějším obdobím, na které budeme vždy vzpomínat a prohlížet si nostalgicky fotky (i když se to někdy nezdá). Naštěstí s mateřstvím přichází i nová vlna ženského sebevědomí, která vám může pomoci toto náročné období překlenout,“ shodují se s úsměvem. 

Lena s Bárou jsou opravdu aktivní mámy, které jen tak nezahálí. Sdílí společně dva hudební projekty, kromě Mateřská.com jsou to ještě Yellow Sisters. Vypomáhají si také s vokály v sólových projektech – Lena Yellow a Diva Baara. „Zároveň nás baví předávat naše zkušenosti dál - ať dětem nebo dospělým - formou workshopů nebo individuálních lekcí. A protože se nemáme pořád dost, začaly jsme organizovat letní hudební dovolenou se zpěvem pro celé rodiny,“ doplňuje Lena společné aktivity. 

Inspiraci sbírají jednoduše ze života – od dětí, partnerů, ale i míst, která poznávají. „Život je inspirací sám o sobě,“ říkají zpěvačky.

Ve volném čase se snaží být co nejvíce se svými rodinami. „Hodně rády cestujeme, ale i když máme volno, stejně se neudržíme a posouváme naše projekty,“ smějí se. Bára zároveň dodává, že si rády zajdou zacvičit jógu nebo se nechají hýčkat na masáži. „Relaxovat umíme i na koncertech. Každý výjezd na koncert je pro nás zábava,“ uzavírají.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 5. 10. 2018

Odpovědět
avatar
Zdeňa Slimáčková 4. 10. 2018

.

Odpovědět
Amanda
Amanda 1. 10. 2018

Znam

Odpovědět
Jana7
Jana7 1. 10. 2018

šikulky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 001
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení
a

Chci odebírat novinky na svůj email.