Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 1. 10. 2018
Líbí se mi

Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 1. 10. 2018
Líbí se mi
Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet

Zpívají o mateřství s nadsázkou a ironií. Lena s Bárou válcují svými videi internet


Lena s Bárou se poznaly před 18 lety. Tehdy začalo jejich přátelství i hudební spolupráce. Společně vydaly již 8 alb a prošly několika hudebními projekty. „Mezitím se nám oběma narodily děti, což náš vztah ještě posílilo a přineslo nám to do života spoustu inspirace,“ shodují se zpěvačky a dnes především maminky, které se vedle zpěvu věnují hlavně rodinám. „Jsme zpěvačky a matky na plný úvazek,“ říkají o sobě.

Lena alias Lena Yellow se věnuje hudbě od dětství. Bára alias Diva Baara pochází z hudební rodiny, takže k muzice měla blízko již od mala. Obě se podílí také na produkci a managementu a pořádají hlasové semináře. V roce 2000 se cesty obou zpěvaček protnuly a od té doby jsou nerozlučná dvojka jak v pracovním, tak v osobním životě.

Pár měsíců po narození prvních potomků dostaly obě kamarádky nabídku účastnit se soutěže Hlas Československa. „Dostaly jsme se do řady kontroverzních situací. Reakcí na snahu skloubit profesní kariéru s plínkami a kojením, vznikla naše první píseň s názvem „Laktační psychóza“. Ta se stala zároveň virálním videem a odstartovala tak realizaci celé desky,“ vypráví Bára, jak vznikl nápad na založení společného projektu Mateřská.com.

Smyslem projektu je především nadsázka a ironie. „Zhudebňujeme své životní příběhy, které zažíváme jako matky i zpěvačky. Díváme se na rodičovství bez růžových brýlí, a často rezonujeme se ženami, které prochází podobnou životní fází,“ vysvětluje Lena.

A jak vnímají mateřství? „Nejdůležitější je se z toho nezbláznit a vydržet první tři roky, které jsou zátěžovým testem nejen vaší integrity, ale také vašeho partnerského vztahu. Zároveň je dobré si připomínat, že jsou i tím nejkrásnějším obdobím, na které budeme vždy vzpomínat a prohlížet si nostalgicky fotky (i když se to někdy nezdá). Naštěstí s mateřstvím přichází i nová vlna ženského sebevědomí, která vám může pomoci toto náročné období překlenout,“ shodují se s úsměvem. 

Lena s Bárou jsou opravdu aktivní mámy, které jen tak nezahálí. Sdílí společně dva hudební projekty, kromě Mateřská.com jsou to ještě Yellow Sisters. Vypomáhají si také s vokály v sólových projektech – Lena Yellow a Diva Baara. „Zároveň nás baví předávat naše zkušenosti dál - ať dětem nebo dospělým - formou workshopů nebo individuálních lekcí. A protože se nemáme pořád dost, začaly jsme organizovat letní hudební dovolenou se zpěvem pro celé rodiny,“ doplňuje Lena společné aktivity. 

Inspiraci sbírají jednoduše ze života – od dětí, partnerů, ale i míst, která poznávají. „Život je inspirací sám o sobě,“ říkají zpěvačky.

Ve volném čase se snaží být co nejvíce se svými rodinami. „Hodně rády cestujeme, ale i když máme volno, stejně se neudržíme a posouváme naše projekty,“ smějí se. Bára zároveň dodává, že si rády zajdou zacvičit jógu nebo se nechají hýčkat na masáži. „Relaxovat umíme i na koncertech. Každý výjezd na koncert je pro nás zábava,“ uzavírají.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 7. 4. 2020

zajímavé

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 5. 10. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.