Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Ve vztazích je důležité porozumění a vstřícnost, říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová

Líbí se mi
Ve vztazích je důležité porozumění a vstřícnost, říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová

Ve vztazích je důležité porozumění a vstřícnost, říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová

Mámy to občas mohou mít pěkně těžké, důležité ale vždycky je nevzdat to. Své o tom ví i Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje. Ještě dávno předtím, než vstoupila do vysoké politiky, zůstala po rozvodu sama s malým synem. A musela se pěkně otáčet, aby všechno zvládla.

Tehdy byla zastupitelkou v obci a v dalším období i starostkou. „Synovi byli čtyři roky a musela jsem si poradit a uživit ho. Je pravda, že mám velkou rodinu, která mi hodně pomohla, ale pak jsem pragmaticky našla studentku, která se mi o Míšu starala až do čtvrté třídy. Ráno jsem ho ale vždycky vozila já, abychom spolu strávili nějaký čas,“ říká k tomu dnes Jaroslava Pokorná Jermanová.

Když se ohlédne zpět, někdy je jí líto času, který s malým synem nestrávila, na druhou stranu neměla na výběr. „Já jsem se o něj musela postarat a vydělat peníze. Ale myslím, že tohle je spíš moje bolístka. Jsem si jistá tím, že to syn nikdy necítil jako handicap, naopak mám pocit, že je rád a pyšný, že dělám to, co dělám. Zvládl to lépe než já,“ vypráví s úsměvem politička.

Její typický den je pracovní, protože pracuje často i o víkendu. Vstává v půl sedmé a v sedm je už na cestě do práce. „Pokud jde všechno dobře, snažím se najít si ráno čas na cvičení a půl hodinu angličtiny. Pak už jsou to až do večera samé schůzky a o víkendech jezdím do regionů,“ popisuje Pokorná Jermanová, pro kterou jsou i přes časovou vytíženost některé věci jednoduše svaté. „S rodinou často grilujeme, slavíme všechny narozeniny, veškeré svátky… A snažím si alespoň sobotní večer a jeden den z víkendu nechat pro sebe, mít čas na zahradu a knížky…“

Se synem a vším ostatním jí navíc pomáhá druhý manžel, takže na všechno už není sama. Kromě starosti o syna se stará i o dům, veškeré potřebné opravy a problém nemá ani s tím, aby došel na nákup. „Manžel stejně jako já pracuje, ale i přesto chodí domů dříve. Oceňuji především to, jak se stará o syna. Mnohdy o něm ví víc věcí, než já, protože spolu mají velmi kamarádský vztah a jako chlap s chlapem si všechno vyříkají o něco lépe,“ říká. V partnerství je pro ni důležité především porozumění, vstřícnost a schopnost kompromisu, kterou považuje za důležitou i v politice. Právě proto lobuje za to, aby bylo v politice více žen.

„Ženský pohled na politiku je jiný, než ten mužský. Ukazuje se to už v malých obcích, kde je hodně žen, protože na malé obci je to o práci a malých penězích, o kterých rozhodujete. Ženy jsou schopné lépe se domluvit a udělat kompromis. Jednání se ženami navíc bývají stručná, protože všechny víme, že doma máme rodinu, se kterou se chceme zase co nejdříve sejít,“ uzavírá.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

:-

Odpovědět
Majina
Majina 22. 9. 2019

Váš článok sa super číta.Želám vám veľa úspechov v živote.

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět
Amanda
Amanda 26. 10. 2017

"Hnutí ANO a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová rozložili koalici, která po roce působení dokázala rozvíjet region. Zachránili jsme kladenskou a mladoboleslavskou nemocnici poškozené předchozím vládnutím sociálních demokratů a komunistů. Vrátili jsme peníze školám, které jim sebral David Rath. Rozběhli jsme důležité investice. Dnešním dnem otáčí Hnutí ANO všechno zpět. Jak vysvětlí občanům, že se k moci dostávají ti, kteří zatížili nemocnice téměř půl miliardou korun dluhů? Budeme se důsledně ptát na výsledky auditu v kladenské nemocnici. Budeme se ptát také na výsledky auditu v krajské správě a údržbě silnic. Ve Středočeském kraji vznikla dnešního dne Koalice 3K – korupce, koryta, komunisti. Sociální demokraté se vracejí ke korytům. Smyslem je zastřít korupci, která před krajskými volbami devastovala Středočeský kraj. Sociální demokracie pokračuje ve středních Čechách ve své sebevraždě za asistence komunistů a pod taktovkou hnutí ANO. Do vedení kraje se vracejí s pomocí Jaroslavy Pokorné Jermanové pohrobci Davida Ratha. Podle neoficiálních zpráv stojí za rozpadem koalice ve středních Čechách také Andrej Babiš. Je to jasná ukázka, jak chce ANO vládnout. Zákulisní dohody, vlastní prospěch a podpora komunistů. V manažerském pojetí politiky totiž účel světí všechny prostředky."

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.