Olga Bušková je specialistka na harmonický prostor. Díky feng-šuej pomáhá vytvářet vyladěné domovy a tím i naše vztahy a život.
První rande s prostorem
Správné nastavení prostoru může prodlužovat i nefunkční partnerství. Je tedy dobré se vždy zamyslet, jestli daný vztah stojí za to, abychom na něm pracovali a snažili se ho rozvíjet. Pokud ano, náš domov nám může pomoci, aby se nám společně žilo příjemněji a ve větší harmonii. „Nejdůležitější dveře jsou ty od domova. A vchod je jako první rande s prostorem. Když jdete s někým na první schůzku, tak o tom člověku nic nevíte a měl by vás zaujmout. A stejně tak je to u vchodu,“ říká Olga.  Když otevřeme vchodové dveře, tak by na nás mělo dýchnout „jsem doma“.
Můj prostor, tvůj prostor
Olga radí, abychom si dali fotografie všech členů domácnosti do vstupní místnosti. Tím ukážeme energii všech lidí, s kterými sdílíme domov. Naopak fotografie rodiny nepatří do ložnice. „Spousta vztahů skončí po dětech v roli mamka a taťka. A zapomínají být mužem a ženou,“ říká Olga. Ložnice je hlavně o partnerství. V okamžiku, kdy máme v ložnici fotky dětí nebo jejich hračky, tak místo vyzařuje, že děti zde mají svůj prostor. Pak se stává, že děti v noci přicházejí do ložnice za rodiči nebo tam i usínají. „Při konzultacích se často setkávám s tím, že muž je vystrnaděný z ložnice a spí tam matka a dítě. Muž přespává na gauči nebo v hostinském pokoji. A pak není divu, že partnerský vztah nefunguje,“ doplňuje Olga.

Nepořádek doma, nepořádek v životě
Je dobré se na náš  prostor podívat s nadhledem. Vyzařuje z mojí ložnice dualita? Je příchod domů opravdovým pohlazením? Zasahuje mi práce tam, kde mám  chuť odpočívat a relaxovat? Stejně jako naše tělo je určitý systém, kde vše se vším souvisí, je to stejné i s domovem. „Je devět oblastí života, které se zrcadlí v prostoru. Proto například pravý zadní roh, bráno od vstupu, souvisí se vztahy. Takže pokud tam budu hromadit nepořádek, je jasné, že to budu přenášet i do vztahů. Je tedy dobré dané místo vyzářit párovou symbolikou,“ upřesňuje Olga.
Domov je hnízdo
Pokud chcete podpořit například svůj obývací pokoj k tomu, aby se zde setkávali členové domácnosti, je potřeba, aby se tam cítili dobře a v bezpečí. „Někdy stačí opravdu málo. Dát na sedačku hodně polštářů nebo pořídit na stůl krásnou kytku. Vytvářet pocit hnízda. Například mísa s ovocem, s oříšky, plné květiny. Vnímat prostor pěti smysly,“ doplňuje Olga.

Nejkrásnější místo
Dobře zařízený a opečovávaný domov má takovou sílu, že v nás podpoří přesně to, co potřebujeme. „Je důležité si domov nastavit jako nejkrásnější místo. Říká se, že domov dělá žena. A v okamžiku, kdy se doma cítím krásně, tak ani partnerovi se odsud nebude chtít odejít, protože je tam to útulno, příjemno. A v momentě, kdy se cítí partner doma dobře, cítí z ženy ženu. A chce o ni více pečovat. S prostorem je to stejné jako se zrcadlem. Můj obraz v zrcadle nezměním. Změním pouze to, jaký mám z toho pocit,“ ukončuje naše povídán Olga.
Olga právě vydala NOVOU KNIHU: Domov jako talíř
“Domov je místo, kde bydlí srdce a také se říká, že láska prochází žaludkem. Kniha Domov jako talíř je tak trochu jiná kniha o bydlení. Je psaná jako kuchařka, ale nejde o jídlo. Jedná se o takový návod, čeho dát špetku a čeho více do jednotlivých místností, aby vám domov chutnal.” 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account