Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 7. 2020
Líbí se mi

V cestovce trojnásobnou maminku zaměstnat nechtěli, tak si založila vlastní

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 7. 2020
Líbí se mi
V cestovce trojnásobnou maminku zaměstnat nechtěli, tak si založila vlastní

V cestovce trojnásobnou maminku zaměstnat nechtěli, tak si založila vlastní

Helena je nadšenou cestovatelkou tělem i duší. Už na základní škole patřily mezi její oblíbené předměty zeměpis, dějepis a jazyky. Vystudovala daňové poradenství a po studiu pracovala jako delegátka a průvodkyně v Turecku. Cestování jí bylo osudným a rozhodla se, že si sama založí cestovku s příznačným názvem Moje volno. Tím si Helena Dokoupilová splnila svůj sen.

Ovšem cesta k vysněné cestovní agentuře byla dlouhá. Jak zvládá náročné pracovní nasazení maminka tří chlapců?

Cestování milovala už jako dítě.

Název cestovky vymyslel manžel

Než si Helena začala plnit sen o vlastní cestovce, věnovala se mateřským radostem. „S dětmi jsem byla doma 12 let. Když jsem si začala hledat práci, mé kroky vedly do cestovek v našem okresním městě, kde jsem chtěla pracovat. Bohužel nikde nechtěli maminku s malými dětmi,“ vypráví svůj příběh Helena.

Rozhodla se, že si založí vlastní cestovní agenturu a začala zjišťovat, co vše to obnáší. „Když jsem o tom řekla manželovi, byl z mého nápadu nadšený. Hned začal vymýšlet název a registrovat doménu. Název Moje volno je nápad manžela,“ pokračuje.

Není nad to, když vás práce baví.

Cestovní agentura Moje volno je autorizovaným prodejcem zájezdů českých, německých a rakouských cestovních kanceláří. Helena svou práci dělá srdcem. „Cena zájezdu je vždy stejná jako má pořádající cestovní kancelář. Můj přístup k zákazníkům je postaven na pozitivním naladění a pochopení jejich individuálních potřeb. Vždy si na zákazníka udělám dostatek času, není problém ani večerní chatování na sociální síti,“ říká.

Práce je pro Helenu zároveň velkým koníčkem. Jak sama říká, od dětství ráda cestovala v tuzemsku i do zahraničí. A tato obrovská vášeň ji provází celý život. „Od mala velmi ráda cestuji. S rodiči jsme projížděli naši krásnou zemi křížem krážem, kdejaký hrad a zámek jsme navštívili. Pokud byla možnost, jezdili jsme i do zahraničí. Tato obrovská vášeň ve mně zůstala. Ráda poznávám nové kraje, místní obyvatele, ochutnávám jinou kulturu.“

Největší odměnou je spokojený turista

Největší odměnou je pro Helenu pochvala od spokojeného klienta. Zároveň si uvědomuje, jak je důležité neustále se vzdělávat. „Věnuji se sebevzdělávání, pročítám cestopisy, zkušenosti dalších cestovatelů a jezdím na produktová školení. Největším přínosem jsou pro mě tzv. infocesty, které cestovní kanceláře organizují pro své nejlepší autorizované prodejce. Tyto studijní pobyty spočívají v návštěvách konkrétních lokalit, prohlídkách tamních hotelů a popovídání si s managementem hotelu. Především tímto získávám vlastní názor na hotel a mohu objektivně posoudit, zda skutečnost odpovídá tomu, co je uvedeno v katalogu. Není totiž nad osobní zkušenost,“ dodává.

Rodina je pro Helenu nejvíc. 

Přiznává, že nejvíc ze všeho bojuje s časem. Práce zabere hodně času, do toho rodina a den uteče jako voda. Nejmladšímu synovi je 8 let a nejstaršímu 16 let. „Podnikání a rodinu zvládám jen díky obrovské podpoře a toleranci mého manžela. Za toto mu náleží velikánská poklona a poděkování,“ uzavírá Helena.

Foto: archiv Heleny Dokoupilové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Mirka Otomanská 8. 9. 2020

Bomba příběh, děkuji za něj

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 23. 8. 2020

obdivuhodné, ne každý by měl tolik odvahy

Odpovědět
avatar
Hana Mösnerová 20. 7. 2020

Pamatuju si Helenku , když se narodil první klučina a ono je to už 16 let? Krásná rodina, vždycky vyzařovala pohodu a Helenka, dneska už si tykáme, je žena na svém místě.Jednou se mnou asi tři dny řešila dovolenou až dlouho do noci.Díky a ať se daří.

Odpovědět
lemur
lemur 17. 7. 2020

Super. Máte můj obdiv.

Odpovědět
Hkohoutice
Hkohoutice 17. 7. 2020

šikovná

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 287
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.