Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 10. 2017
Líbí se mi

Spolek Solnička se zaměřuje na pomoc konkrétním rodinám s nemocnými dětmi

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 17. 10. 2017
Líbí se mi
Spolek Solnička se zaměřuje na pomoc konkrétním rodinám s nemocnými dětmi

Spolek Solnička se zaměřuje na pomoc konkrétním rodinám s nemocnými dětmi

Solnička je dobrovolnická nezisková organizace, která pomáhá dětem s cystickou fibrózou a dalšími vážnými nemocemi. Tuto organizaci  založila Alena Bradáčová v roce 2011. Pravidelně spolupracuje se známými osobnostmi, kteří nadaci podporují. Patronkou se stala bývalá Miss Elisavet Charalambidu, která velmi ochotně tento charitativní projekt představila.

 „Už roky pomáhám nejrůznějším nadacím, ať už se zaměřením na nemocné děti anebo pomoc zvířatům. Zatím tedy jen s rozdílem, že veškerá pomoc byla anonymní. Až doteď, kdy jsme „na svět přivedly“ projekt Solnička,“ říká Elisavet.

Být zdravý mnoho lidí považuje za samozřejmost a nepřipouští si, že by to mohlo být jinak. Proto si myslím, že heslo spolku „špetka štěstí navíc“ je trefa do černého

Elisavet oslovila Alena Bradáčová také proto, že jsou letitými kamarádkami. „Být dobrovolnicí v jejím spolku pro mě bylo potěšením,“ říká Elisavet.

V posledních měsících se Solnička zaměřuje na opravy dětských nemocničních oddělení, na kterých se malí pacienti hospitalizují.

„A musím říct, že i když je vymalování pokojů pro děti pro mnohé spíše menší pomocí, vidět děti, které zde leží a při pohledu na namalovanou opičku, se jim vykouzlí úsměv na tváři, je pro mě krásnou zpětnou vazbou a hnacím motorem, že tento projekt má smysl,“ vysvětluje.

Dalším projektem spolku je charitativní kalendář. Kdy vlastně přišel nápad ho vytvořit? „S tou myšlenkou jsme si „hrály „ již od samého počátku, ale až před rokem jsme se rozhodli, že kalendář opravdu vydáme,“ říká Elisavet s nadšením.

Jelikož Solnička je specifická výmalbou pokojů, zůstali jsme u tohoto konceptu a z tohoto důvodu je i kalendář malovaný

Oslovení umělci dostali za úkol vyobrazit konkrétní osobnost jako komiksového hrdinu. V kalendáři tedy můžete nalézt osobnosti jako je Libor Bouček, Eva Farná, Marta Jandová, Alice Bendová, Milan Peroutka, David Gránský a spoustu dalších. Kalendáře jsou k zakoupení na webových stránkách spolku Solnička anebo v sítích knihkupectví Neoluxor, který je partnerem.

Jak dlouho jste patronkou spolku? „Solničce pomáhám skoro od jejího počátku jako dobrovolník a jsem velice ráda, že mohu být součástí tak krásného projektu,“ říká Elisavet.

A jak tráví volný čas? „Ve svém volnu se věnuji práci, která mě velmi baví a také svému největšímu koníčku, a to jsou koně. V téhle uspěchané době jsou koně mým největším relaxem, společně se cvičením jógy a pilates, kterému se velmi intenzivně věnuji,“ popisuje.

„Mým dalším přáním by bylo, díky Solničce, pomáhat dětem s psychickými problémy a zaměřit se také více na vzdělávání dětí v nemocničních zařízení.“

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět
Murmus
Murmus 11. 11. 2017

Odpovědět
avatar
Věra Zelenková 21. 10. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 361
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.