Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 20. 4. 2021
Líbí se mi

Bydlení podle Feng Shui dodá vašemu interiéru harmonii, říká Šárka, která se věnuje tradičnímu čínskému umění

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 20. 4. 2021
Líbí se mi
Bydlení podle Feng Shui dodá vašemu interiéru harmonii,  říká Šárka, která se věnuje tradičnímu čínskému umění

Bydlení podle Feng Shui dodá vašemu interiéru harmonii, říká Šárka, která se věnuje tradičnímu čínskému umění

Šárka je nesmírně energická žena, která se nebojí nových výzev a příležitostí. Vyrůstala na Valašsku u babičky, která jí byla velkou inspirací a jak sama říká, díky ní se poprvé setkala s Anděly a energií kolem nás. Její život ovlivnila astrologie, kterou propojila s jídlem a postupně se dostala k Feng Shui, kterému se věnuje dodnes. Kromě toho zkouší nové věci, miluje rituály, astrologii a otužování a ráda se obklopuje pozitivními lidmi.

Feng Shui jí změnilo život

Šárka Kalvodová se narodila v Olomouci, ale posledních 18 let žije s přestávkami v Praze. „Ve dvaceti letech jsem se seznámila s tarotovými kartami a několik let jsem se dokonce věnovala výkladu karet, které mě provázejí po celý život,“ vypráví Šárka svůj příběh. Osudové se jí ale stalo Feng Shui, které se stalo jejím koníčkem i výdělkem. Jedná se tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka k prostoru, ve kterém žije. Feng Shui se pokouší nastolit harmonii a nerušené plynutí energie.

 

Z Šárky doslova čiší pozitivní energie a dobrá nálada. 

„Po patnácti letech, kdy jsem Feng Shui dělala pro sebe a přátele a začala pracovat v oblasti výroby nábytku a navrhování interiérů, jsem se rozhodla udělat si mezinárodní certifikát. Jediná škola v České republice, ve které je možnost získat mezinárodní certifikát, je Česká škola Feng Shui. Tato škola spolupracuje s legendou a Mistrem ve Feng Shui, Rogerrem Greenem,“ pokračuje Šárka ve svém vyprávění. Dodává, že Feng Shui bylo vždycky jejím velkým koníčkem, ale až díky podnikání ve výrobě s nábytkem a návrhům interiérů se rozhodla udělat si tento mezinárodní certifikát na Feng Shui konzultace, které dnes vede pod názvem Kalvoda Design.

Jaká je její pracovní náplň? „Zákazník si uvědomí, že bych chtěl svůj prostor – dům, byt, kancelář, školu, školku nebo cokoliv dalšího upravit podle pravidel Feng Shui. Buď si mě tedy vyhledá na internetu nebo mě osloví na základě doporučení. A já si pak zjistím, jaký je účel daného prostoru a k jaké činnosti bude sloužit,“ vysvětluje Šárka. Dodává, že nejraději provádí osobní konzultace, při kterých se naladí na prostor i majitele. „Zjišťuji, jaké otázky klient momentálně řeší, jak tam proudí nebo neproudí energie,“ říká.  

Kompas jako nepostradatelný pomocník k Feng Shui.

 

Šárka je žena, která miluje výzvy a je otevřená novým zážitkům. Jak v pracovním, tak i v osobním životě. „Už když jsem se začala zajímat o věci mezi nebem a zemí – to bylo ještě v době, kdy byl internet v plenkách, tak jsem se dočetla, že pokud chce člověk v životě něco změnit, musí začít u sebe. To znamená vystoupit z komfortní zóny,“ pokračuje Šárka. Jako příklad uvádí otužování. „Miluji výzvy, a tak jsem do toho šla a časem si vypěstovala na ranní ledovou sprchu závislost,“ směje se.

Velkým Šárčiným koníčkem se stalo otužování

Otužování Šárku natolik oslovilo, že i v průběhu zimy si chodí zaplavat do českých rybníčků. Dodává ale, že začínat je potřeba opatrně. „Mně se nejvíce osvědčilo začít snižovat teplotu vody ve sprše až na úplně ledovou. Takto jsem se s přestávkami otužovala šest let. Ale to bylo jen v koupelně. Až před třemi lety jsem se rozhodla, že se vykoupu v zimě ve venkovním bazénu,“ pokračuje Šárka ve svém vyprávění o otužování, které se stalo nedílnou součástí jejího života. O rok později ji kamarád pozval k sobě domů do „mrazáku“. „Zní to divně, ale on si koupil mrazák na otužování. Udržoval v něm vodu těsně nad bodem mrazu. Člověk si tak pohodlně mohl vlézt do ledové koupele a relaxovat mezi kousky ledu,“ pokračuje.

Na koupání v ledové vodě je Šárka doslova závislá. 

Své zážitky o otužování Šárka pravidelně sdílela na sociálních sítích a postupně se tak dostala k partě nadšenců, kteří se chodí v zimě koupat do Vltavy. „Jenže Vltava se stala doslova Václavákem pro otužilce, a tak jsem začala vyhledávat další zajímavá místa na koupání – různé řeky, soutoky, jezera a vodopády. Nejenže mě otužování neskutečně baví, ale věřím, že díky němu jsem odvážnější, pokornější, ale i zdravější. Víc komunikuji se svým tělem a začala jsem ho milovat celé,“ dodává s nadšením.

To ale není zdaleka vše, čím se Šárka může pochlubit. Za poslední rok zvládla tři sedmidenní půsty. „Jako vášnivá kuchařka a gurmánka v jednom jsem měla čas vyzkoušet, jak moc nás jídlo ovlivňuje,“ vysvětluje. Dodává, že velmi ráda cestuje a poznává nová místa, lidi, jejich kulturu a jídlo.

„Vždy musím ochutnat místní specialitu nebo přímo specialitu rodiny, u které jsem na návštěvě. Dost jsem takto experimentovala v Thajsku, kde jsem se v klášteře u mnichů ještě nechala tetovat. Ale nejvíce jsem si zamilovala Filipíny, kde jsem u šamanů našla druhou rodinu,“ pokračuje Šárka a dodává, že je důležité radovat se z maličkostí a mít své zažité rituály, které jí vždy zlepší den. „Všechny mé těžké zkoušky, co se mi staly, mě spoustu věcí naučily a za to jsem vděčná. Neexistují chyby, když se z nich ponaučíte! Ale kdo mě zná, tak ví, že už by to vydalo přinejmenším alespoň na román,“ uzavírá s úsměvem Šárka, ze které doslova čiší život a energie.

Autor fotografií: Šárka Kalvodová 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 21. 4. 2021

Skutečně zajímavé.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 4. 2021

Pěkně jsem si početla, příjemná žena

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 4. 2021

každý ať si žije,. jak mu to vyhovuje...o tom přece život je

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 231
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.