Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 3. 2021
Líbí se mi

Rozvod, rakovina i vztah se dvěma muži. Nelehký osud byl pro Markétu námětem na sepsání knihy

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 31. 3. 2021
Líbí se mi
Rozvod, rakovina i vztah se dvěma muži. Nelehký osud byl pro Markétu námětem na sepsání knihy

Rozvod, rakovina i vztah se dvěma muži. Nelehký osud byl pro Markétu námětem na sepsání knihy

Když bylo Markétě Volfové 24 let, odešla do Itálie za mužem, kterého milovala. Vždycky byla povahou tak trochu dobrodruh, přesto život v cizí zemi nebyl žádné peříčko. Osud si s ní však několikrát ošklivě pohrál. Odchod od manžela, ale hlavně nemoc, která jí převrátila život naruby. Nejtěžší rok svého života sepsala do knihy s názvem I motýli pláčou.

Jak zvládnout náročnou léčbu i vztahové peripetie?

Zamilovanost brzy přešla ve stereotyp

Někdy si s vámi osud pohraje a začnete žít život, o kterém jste se ani neodvážili snít. Jak v dobrém, tak ve špatném. Kdosi i mně řekl, že jsem Italka s českou krví, a něco na tom bude. Po více než dvaceti letech pořádně nevím, kde jsem vlastně doma. Miluju obě země,“ vypráví svůj příběh Markéta, která žije roky v Itálii.

S dnes již bývalým manželem se seznámila v Čechách, kde byl na dovolené s přáteli. Bylo jí tehdy 24 let a rozhodla se s ním odstěhovat do Itálie. „První rok v Itálii byl krásný, hodně jsme cestovali, užívali života a já se do té země absolutně zamilovala,“ vzpomíná.

Postupem času pochopila, že život v nudném stereotypním manželství ve společném domě s tchyní není nic pro ni. Toužila cestovat, sportovat, trávit více času s kamarády. „Jakmile začal syn chodit do školky a já se vrátila do práce, rozhodla jsem se od manžela odejít. Kvůli synovi jsem ale musela zůstat v Itálii,“ pokračuje s tím, že lehké to vůbec nebylo. Manžel jí nepomohl finančně a musela se sama postavit na vlastní nohy.

Bulka v prsu Markétě obrátila život

Nakonec vše zvládla a postupně začala znovu žít tak, jak toužila. Bohužel štěstí dlouho nevydrželo. V roce 2015 se Markétě znovu převrátil život vzhůru nohama. „Jednou ve sprše jsem si nahmatala na pravém prsu malou, sotva patrnou bulku. Lékař mi tvrdil, že se jedná o nevinnou cystu,“ říká. Jenže bulka nevinná nebyla, během pár měsíců začala růst a Markéta musela podstoupit biopsii a následně změnit lékaře, který celou situaci podcenil.

Diagnóza zněla agresivní triple negativní rakovina prsu. „Léčba tohoto typu karcinomu je obzvlášť náročná. Podstoupila jsem operaci šetřící prs, ale jelikož nádor se už hodně rozrostl, museli mi odebrat i velký kus kůže. Následovala 12 silných cyklů chemoterapie a 25 cyklů ozařování. Nepřišla jsem pouze o vlasy a řasy, ale slezly mi dokonce i nehty na rukou a nohou,“ vzpomíná Markéta na velmi náročnou léčbu.

V té době jí nejvíc pomohla rodina a přátelé. „Maminka trávila hodně času se mnou v Itálii a starala se o mě. Při léčbě chemoterapií se můj stav měnil jako na houpačce. Jednou mi bylo dobře a pak hodně zle, byly i dny, kdy jsem se o sebe nebyla schopná postarat,“ dodává.

Vtah se dvěma muži

Jejímu synovi Nicholasovi bylo pouhých 13 let a Markéta přiznává, že na svůj věk musel rychle vyspět, ale zároveň nemoc upevnila ještě více jejich vztah. Velkou oporou jí byl ale také nový muž v jejím životě a v neposlední řadě kamarádka Sonia, která si dokonce oholila vlasy stejně jako ona.

V současné době je Markéta v remisi a jak sama říká, je neskutečně vděčná za to, že žije. Svůj příběh se rozhodla sepsat do knihy, kterou nazvala I motýli pláčou. „Knihu jsem pojala jako román, a ne zpověď nemocného člověka. Popisuji zde rok svého života, kdy se mi do života vloudila zákeřná nemoc, ale zároveň jsem musela řešit vztah mezi dvěma muži a do toho se postarat o syna a domácnost,“ popisuje.

Markéta dnes žije vcelku normální život, i když po prodělané nemoci už nikdy nebude jako dřív. Cítí se pořád hodně unavená a trpí neuropatií. „Společně s Barborou Peschovou pracuji na organizaci benefičního projektu, který proběhne 30. listopadu v kulturním domě Hlučín u Ostravy. Jedná se o módní přehlídku, kdy na molo vystoupí skutečně ženy, onkologické pacientky se silným příběhem. Výdělek z celé akce půjde na podporu ženám, která se aktuálně léčí s onkologickým onemocněním,“ uzavírá Markéta, která se řídí heslem: „Nikdy nikomu nedovol, aby ti utrhl křídla!

Foto: Archiv Markéty Volfové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Nelson Tucker 10. 7. 2021

Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697 Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

Odpovědět
Li
Li 23. 6. 2021

Odpovědět
Amanda
Amanda 14. 4. 2021

Italie doda energii...

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 4. 4. 2021

Ufff, teda.. silná to žena

Odpovědět
heluska
heluska 3. 4. 2021

Přeji moc zdraví.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.