Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 3. 2019
Líbí se mi

V 54 letech modelkou. Hanka se stala nejstarší vítězkou soutěže krásy

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 3. 2019
Líbí se mi
V 54 letech modelkou. Hanka se stala nejstarší vítězkou soutěže krásy

V 54 letech modelkou. Hanka se stala nejstarší vítězkou soutěže krásy

V roce 2017 vyhrála online soutěž Photogirl.cz. V té době  bylo 54 let. Hanka Kašparová je živým důkazem toho, že věk je pouze číslo.  Co ji vedlo k tomu, aby se přihlásila do soutěže krásy a v čem tkví tajemství její krásy

Věnujete se modelingu dlouhodobě, nebo jste si to chtěla jen vyzkoušet?

Jsem stavební inženýrka, máme malou půjčovnu lešení a já sedím v kanceláři a zpracovávám doklady. Modelingu jsem se nikdy nevěnovala, chtěla jsem to na „stará kolena“ jenom zkusit. Spíše se zajímám o to, jak funguje naše tělo, proto jsem si dálkově vystudovala klasickou čínskou medicínu. Když se ozve nějaká nemoc, obracíme se právě k celostní medicíně. K lékaři chodíme pouze na preventivní kontroly.

Proč jste se tedy přihlásila do soutěže krásy?

Zajímám se o zákonitosti, jak funguje tento svět, a to mě přivedlo do projektu „Tvořte nemožné“, ve kterém jsme měli za úkol najít si něco, co se zdá být nemožné, a zkusit si to. Řekla jsem si, že se stanu ve svých 54 letech modelkou. Našla jsem tehdy online soutěž krásy Photogirl, která mě zaujala především proto, že účast nebyla omezena věkem.

Co jste od soutěže očekávala?

Když jsem jela do Prahy na casting, byla ve mně malá dušička, že to bude jeden velký trapas. Ale porotci byli velmi vstřícní, takže to byl nakonec moc hezký zážitek. Nejvíc jsem se bála focení v plavkách, ale vše proběhlo velice decentně a nenásilně. Také přišli novináři a druhý den o mě vyšel článek v Blesku. Po pravdě jsem neměla žádná očekávání a těšila jsem se, co mi soutěž přinese. Bylo to pro mě nové a zajímavé.

Byl pro vás úspěch velkým překvapením?

Ano, překvapilo mě, že jsem uspěla mezi tolika mladými děvčaty, a byla jsem ve vítězné čtveřici. Ale od castingu jsem nějak podvědomě tušila, že budu ve finále, i když rozum napovídal něco jiného.

Co vám soutěž dala, a co naopak vzala? 

Měla jsem možnost nakouknout do prostředí modelingu a poznat pár zajímavých a slavných lidí. Odnesla jsem si krásné fotky, které budu moci časem ukazovat vnoučatům. A také jsem díky soutěži získala motivaci více cvičit a starat se o sebe. Když o tom tak přemýšlím, vidím jen samá pozitiva.

Zkusila jste si modeling i po soutěži?

Bohužel není poptávka po modelkách v mém věku. Obeslala jsem pár agentur, ale většinou fotí s modelkami, které u nich zestárly, nové starší ženy nehledají. Navíc já jsem nováček a s focením moc zkušeností nemám, a jsem malinká, měřím jen 164 cm.

Jak o sebe pečujete? Rozmazlujete se ráda?

Myslím, že každá žena by o sebe měla pečovat. Je to naše přirozenost. Každé ráno si zacvičím, poté si vymačkám čerstvou ovocnou šťávu. Doplňuji základní vitamíny a minerály, dbám na to, co jím. Kupuji si pouze základní potraviny a vše si vařím sama. Rozmazluji se tím, že si dopřávám dostatek spánku a relax. Ráda chodím po lese, lyžuji, jezdím na kole. A také miluji cestování.

Máte nějaký recept na to, jak vypadat v 55 letech tak výborně?

Objevila jsem úžasnou koncepci omlazování. Je to naprosto revoluční metoda, která jde proti dnešnímu trendu cvičení v posilovnách. V základě jde o to, že cvičením se svaly zkracují, a v této koncepci se svaly uvolňují a natahují zpět do původní délky. Kůže na těle se věkem nevytahuje, ale zkracují se svaly pod ní, a tím pádem je to jako když se nám na kabátu srazí podšívka. Když natáhnete svaly zpět do původní délky, tak se pokožka sama vyhladí. Takže pravidelně cvičím a masíruji pokožku. Věřím, že do půl roku budu zcela bez vrásek. A nepotřebuji žádné plastiky ani kosmetiku. Věřím tomu, že tělo je dokonalý mechanismus, a když mu dáme to, co potřebuje, dějí se zázraky.

Co byste poradila ženám (dívkám), které by se chtěly zúčastnit soutěže krásy a nemohou najít odvahu?

Aby do toho šly naplno, protože jediná omezení si děláme my. Vše je možné a člověk by měl jít za svým cílem. Pokud máte touhu to zkusit, hurá do toho.

Do soutěže Photogirl se můžete přihlásit právě teď! A jak vidíte, na věku vůbec nezáleží.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Majina
Majina 7. 10. 2021

Pekná žienka

Odpovědět
avatar
Petra Pecka 16. 9. 2021

Co ji tak omlazuje? Vypadám ve 32 starší...WTF

Odpovědět
kajinek
kajinek 25. 2. 2021

krásná žena

Odpovědět
avatar
Lenka Zavorkova 21. 2. 2021

Paní je také kočka

Odpovědět
Amanda
Amanda 3. 2. 2021

Bezva

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 572
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.