Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 3. 2018
Líbí se mi

O Mayském horoskopu a věcech mezi nebem a zemí, které mi zachránily život

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 3. 2018
Líbí se mi
O Mayském horoskopu a věcech mezi nebem a zemí, které mi zachránily život

O Mayském horoskopu a věcech mezi nebem a zemí, které mi zachránily život

S Robertem jsem se poprvé setkala před několik měsíci v jedné kavárně. Chtěl mi ukázat, jakým způsobem pracuje a o čem by mohl psát pro ŽENY s.r.o. Vyložil mi hned několik horoskopů plus karty . K astrologii a k indiánům ho cosi táhlo již od mládí, jeho největší inspirací se stala kniha Sídlo duše, která ho, jak sám říká, v 16 letech osvítila a pomohla mu postavit se znova na nohy poté, co chtěl se vším skoncovat.  

Roberte co se ti v mládí přihodilo? Pokud o tom chceš mluvit...

Měl jsem těžké dětství ovlivněné despotickým otcem se kterým jsem žil do svých 12 let. Byl velice přísný a chtěl ze mě mít matematika, za každou chybu a špatnou známku (rovná se ne jedničku) následoval trest... Tresty však přicházely znenadání a často. Když mi bylo dvanáct, otec zmizel z mého života na dalších 5 let, což do jisté míry bylo pro mne vysvobozením, ale nový přítel maminky terorizoval psychicky úplně všechny.

Přesto jsem to cítil jako změnu k lepšímu, protože jsem tak ušel častým fyzickým trestům. Rasistickým narážkám a téměř každodenním nadávkám jsem se však nevyhnul (Robert je poloviční Vietnamec, po otci – poznámka redakce). Z despotismu jsem se dostal do totální svobody, s čímž jsem se neuměl vyrovnat, přestože to byla evidentně změna k lepšímu. Psychika se však neustále zhoršovala a já trpěl silnými depresemi. Unikal jsem do spánku, protože se mi nechtělo žít.

A tehdy si se začal zajímat o věci mezi nebem a zemí?

Ano, v té době byl sport můj jediný pozitivní ventil, který mne držel na nohou, ale bohužel se u mě projevilo astma, což jsem vnímal jako životní zradu a svou neschopnost. Pamatuji si, jak jsem ve své hlavě slyšel hlas: “Ani neumíš dýchat“. Začal jsem se nenávidět ještě víc, než předtím a tak jsem si potřeboval najít jiný důvod, proč tady žít. Bylo toho na mně prostě moc.

Seznámil jsem se s učením astrologie a léčení Reiki. Astrologie mi přinesla hluboký a netradiční vhled do životních souvislostí a Reiki mi otevřelo srdce. To byl začátek mé lepší cesty. Těmto dvěma nástrojům budu vděčný do smrti. Zachránili mi život.

Reiki praktikuješ do dnes?

Dokonce mám všechny stupně potřebné k takzvanému zasvěcování, takže mohu léčebnou metodu Reiki provádět i ostatní, což mne naplňuje. Také aktivně cvičím jógu a věnuji se výkladům a práci se sny.  

A co tě tedy přivedlo k mayské astrologii Roberte?

Tehdy mi bylo asi 26 a pracoval jsem na recepci jednoho hotelu. Bylo to v roce 2005 a jednou v noci ke mně přišel host – byl to Mexičan jménem Victor, a dal mi 10 pesos. Tu minci dodnes mám a věřím, že tehdy se ke mně skrze obrázek na minci dostali Mayové a jejich moudrost.

Později jsem začal prodávat esoterické knihy a spousty jich sám přečetl. Tam ještě víc zesílil zájem o astrologii, nejprve o tu klasickou a později o mayskou. Učím se samostudiem a klasickou astrologii zkoumám od roku 1998. O tu Mayskou se zajímám od zmiňovaného roku 2006. Několik posledních let však velmi aktivně a stala se mým posláním. 

Ty se ale snažíš spojovat oba astrologické směry v jeden celek. Je to tak?

Ano, čerpám z obou astrologických směrů a fascinuje mne jaký jejich propojení tvoří celek. Každá astrologie je postavená na jiném principu, a přesto se potkávají a zároveň rozšiřují své vlastní možnosti. Věřím v hlubokou moudrost indiánů a zároveň oceňuji psychologickou rozmanitost klasické západní astrologie. 

V rámci osobního rozvoje se zajímáš i o různá jiná témata a techniky. Co ti dále pomohlo a proč?

Především mi pomáhá pravidelná meditace a jóga. Velmi mi pomáhají sny, které mne provázejí od dětství, a tak jsem se je naučil druhým i sobě jednoduše vykládat. Myslím, že i srozumitelně. V současné době se zajímám o rodinné konstelace, v jehož výcviku chci nadále pokračovat. Nejvíce však inklinuji k indiánskému šamanismu a tibetskému buddhismu.

Vše, co mi pomohlo, si ponechávám a stále mám otevřenou mysl pro další účinné metody. Je mi jedno jestli vycházejí z minulosti nebo z přítomnosti. Musí fungovat. Mým cílem je účinně pomoci těm, kteří trpí a těšit se s těmi, kteří jsou šťastní. Když nedokážu pomoci já, mohu druhé odkázat na spoustu jiných lidí, na které jsem na své cestě narazil a vím, že svou práci dělají upřímně.

   Robert se svými dětmi

Pro ŽENY s.r.o. píšeš Mayské horoskopy. Jaké jsou na ně ohlasy, píší ti ženy o výklad horoskopu? 

Už pár žen u mě bylo a několik jich mám zřejmě v přátelství na Facebooku, kam píši pravidelné denní příspěvky. Také jsem několika ženám již zjistil jejich mayské znamení a uvedl krátkou charakteristiku. Tento server je mi moc sympatický a uvědomil si ještě víc, jak moc chci psát a své poznatky rozšiřovat. Ženy vnímám jako přístupnější, intuitivnější a přátelštější k těmto naukám, a tak se cítím více na svém místě. Děkuji.

Ja děkuji za rozhovor a za tvé pravidelné Mayské horoskopy

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
endys
endys 16. 6. 2018

metodu reiki se muže používat i u lidi na antidepresivech? a pomohla by?

Odpovědět
WolfLake
WolfLake 20. 3. 2018

Vypadá mile

Odpovědět
Tamara
Tamara 18. 3. 2018

Odpovědět
janinkad
janinkad 18. 3. 2018

i my děkujeme

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 941
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.