Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 3. 2018
Líbí se mi

O Mayském horoskopu a věcech mezi nebem a zemí, které mi zachránily život

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 3. 2018
Líbí se mi
O Mayském horoskopu a věcech mezi nebem a zemí, které mi zachránily život

O Mayském horoskopu a věcech mezi nebem a zemí, které mi zachránily život

S Robertem jsem se poprvé setkala před několik měsíci v jedné kavárně. Chtěl mi ukázat, jakým způsobem pracuje a o čem by mohl psát pro ŽENY s.r.o. Vyložil mi hned několik horoskopů plus karty . K astrologii a k indiánům ho cosi táhlo již od mládí, jeho největší inspirací se stala kniha Sídlo duše, která ho, jak sám říká, v 16 letech osvítila a pomohla mu postavit se znova na nohy poté, co chtěl se vším skoncovat.  

Roberte co se ti v mládí přihodilo? Pokud o tom chceš mluvit...

Měl jsem těžké dětství ovlivněné despotickým otcem se kterým jsem žil do svých 12 let. Byl velice přísný a chtěl ze mě mít matematika, za každou chybu a špatnou známku (rovná se ne jedničku) následoval trest... Tresty však přicházely znenadání a často. Když mi bylo dvanáct, otec zmizel z mého života na dalších 5 let, což do jisté míry bylo pro mne vysvobozením, ale nový přítel maminky terorizoval psychicky úplně všechny.

Přesto jsem to cítil jako změnu k lepšímu, protože jsem tak ušel častým fyzickým trestům. Rasistickým narážkám a téměř každodenním nadávkám jsem se však nevyhnul (Robert je poloviční Vietnamec, po otci – poznámka redakce). Z despotismu jsem se dostal do totální svobody, s čímž jsem se neuměl vyrovnat, přestože to byla evidentně změna k lepšímu. Psychika se však neustále zhoršovala a já trpěl silnými depresemi. Unikal jsem do spánku, protože se mi nechtělo žít.

A tehdy si se začal zajímat o věci mezi nebem a zemí?

Ano, v té době byl sport můj jediný pozitivní ventil, který mne držel na nohou, ale bohužel se u mě projevilo astma, což jsem vnímal jako životní zradu a svou neschopnost. Pamatuji si, jak jsem ve své hlavě slyšel hlas: “Ani neumíš dýchat“. Začal jsem se nenávidět ještě víc, než předtím a tak jsem si potřeboval najít jiný důvod, proč tady žít. Bylo toho na mně prostě moc.

Seznámil jsem se s učením astrologie a léčení Reiki. Astrologie mi přinesla hluboký a netradiční vhled do životních souvislostí a Reiki mi otevřelo srdce. To byl začátek mé lepší cesty. Těmto dvěma nástrojům budu vděčný do smrti. Zachránili mi život.

Reiki praktikuješ do dnes?

Dokonce mám všechny stupně potřebné k takzvanému zasvěcování, takže mohu léčebnou metodu Reiki provádět i ostatní, což mne naplňuje. Také aktivně cvičím jógu a věnuji se výkladům a práci se sny.  

A co tě tedy přivedlo k mayské astrologii Roberte?

Tehdy mi bylo asi 26 a pracoval jsem na recepci jednoho hotelu. Bylo to v roce 2005 a jednou v noci ke mně přišel host – byl to Mexičan jménem Victor, a dal mi 10 pesos. Tu minci dodnes mám a věřím, že tehdy se ke mně skrze obrázek na minci dostali Mayové a jejich moudrost.

Později jsem začal prodávat esoterické knihy a spousty jich sám přečetl. Tam ještě víc zesílil zájem o astrologii, nejprve o tu klasickou a později o mayskou. Učím se samostudiem a klasickou astrologii zkoumám od roku 1998. O tu Mayskou se zajímám od zmiňovaného roku 2006. Několik posledních let však velmi aktivně a stala se mým posláním. 

Ty se ale snažíš spojovat oba astrologické směry v jeden celek. Je to tak?

Ano, čerpám z obou astrologických směrů a fascinuje mne jaký jejich propojení tvoří celek. Každá astrologie je postavená na jiném principu, a přesto se potkávají a zároveň rozšiřují své vlastní možnosti. Věřím v hlubokou moudrost indiánů a zároveň oceňuji psychologickou rozmanitost klasické západní astrologie. 

V rámci osobního rozvoje se zajímáš i o různá jiná témata a techniky. Co ti dále pomohlo a proč?

Především mi pomáhá pravidelná meditace a jóga. Velmi mi pomáhají sny, které mne provázejí od dětství, a tak jsem se je naučil druhým i sobě jednoduše vykládat. Myslím, že i srozumitelně. V současné době se zajímám o rodinné konstelace, v jehož výcviku chci nadále pokračovat. Nejvíce však inklinuji k indiánskému šamanismu a tibetskému buddhismu.

Vše, co mi pomohlo, si ponechávám a stále mám otevřenou mysl pro další účinné metody. Je mi jedno jestli vycházejí z minulosti nebo z přítomnosti. Musí fungovat. Mým cílem je účinně pomoci těm, kteří trpí a těšit se s těmi, kteří jsou šťastní. Když nedokážu pomoci já, mohu druhé odkázat na spoustu jiných lidí, na které jsem na své cestě narazil a vím, že svou práci dělají upřímně.

   Robert se svými dětmi

Pro ŽENY s.r.o. píšeš Mayské horoskopy. Jaké jsou na ně ohlasy, píší ti ženy o výklad horoskopu? 

Už pár žen u mě bylo a několik jich mám zřejmě v přátelství na Facebooku, kam píši pravidelné denní příspěvky. Také jsem několika ženám již zjistil jejich mayské znamení a uvedl krátkou charakteristiku. Tento server je mi moc sympatický a uvědomil si ještě víc, jak moc chci psát a své poznatky rozšiřovat. Ženy vnímám jako přístupnější, intuitivnější a přátelštější k těmto naukám, a tak se cítím více na svém místě. Děkuji.

Ja děkuji za rozhovor a za tvé pravidelné Mayské horoskopy

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

zajímavé

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
endys
endys 16. 6. 2018

metodu reiki se muže používat i u lidi na antidepresivech? a pomohla by?

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 673
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.