Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 14. 7. 2020
Líbí se mi

Inspirace pro ženy i maminky: Retro zástěrky vás okouzlí a mašle podtrhne ženskost

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 14. 7. 2020
Líbí se mi
Inspirace pro ženy i maminky: Retro zástěrky vás okouzlí a mašle podtrhne ženskost

Inspirace pro ženy i maminky: Retro zástěrky vás okouzlí a mašle podtrhne ženskost

Toužila stát se herečkou, ale když ji nevzali na konzervatoř, zvolila ekonomku. Tento krok ale nebyl správný, jak se záhy ukázalo. Papírování Petru nebavilo a osvobození od neoblíbené činnosti přišlo až s mateřskou. Právě na rodičovské dovolené mohla Petra Bosáková konečně dělat to, co ji baví – tvořit. Pomalu, ale jistě tak vznikla její vlastní značka Lady Bow.

Zástěrky a mašličky šije také pro malé slečny. 

V kreativní činnosti se našla

Na mateřské a později rodičovské jsem hodně pekla, vyráběla, učila se kreslit a začala šít mašle. To mě opravdu hodně chytlo. Šila jsem mašle do vlasů, mašle jako brože, měla jsem je všude po celém bytě. Později mě kamarádka navedla na ušití retro zástěrky, že by si ji moc přála,“ říká o sobě Petra. Postupně svůj sortiment rozšiřovala přes sukně až po retro účesy ve stylu pin Up.

Petra des šije vše možné. V jejím repertoáru najdete retro zástěrky, sukně, vlasové doplňky, ale také chňapky, motýlky pro pán a nově také odličovací tampónky, které se dají vyprat a znovu použít. „Zabývám se také účesy. Ráda vymýšlím nové postupy, triky, nejedu podle žádných pravidel, která se učí na kadeřnických školách, ale podle svého citu a rozumu,“ vysvětluje. Aby toho nebylo málo, na poloviční úvazek pracuje jako vlásenkářka v divadle FX Šaldy v Liberci. „I když jsem paruku držela před rokem poprvé, vplula jsem do tohoto světa a moc mě to baví,“ říká.

Práce je pro ni koníčkem a vše dělá srdcem. „Moje zástěrky vypadají jako roztomilé šatičky s volánky. Každá žena se může v kuchyni cítit jako bohyně. K tomu patří chňapky, ať už jednoduché nebo tematické, například ve tvaru srdce. Nesmí chybět doplňky, které usnadní úpravu vlasů. Nebo náušnice s mašličkami, do kompletu,“ vypočítává svůj bohatý sortiment. Velmi ji baví také šití sukní, nabíraných, zdobených krajkou a s nepřeberným množstvím vzorů – puntíky, proužky, kytičky, nebo třeba komiksové motivy a lebky.

Nevyhýbá se ani vzorům s lebkami. 

Šití a vlasový styling k sobě patří

Všechno tohle šití navazuje na mé druhé odvětví, což je vlasový styling. Jezdím se svou toaletkou na různé akce od festivalů až po svatby, tam češu retro účesy a většinou na sobě mám právě svou sukýnku a zástěrku. Ozdobené do stylu mám i laky na vlasy a hřebeny jsou vyšperkované mašličkami. Všechno musí zapadat,“ vysvětluje Petra.

Práci, ve které není vázaná pevnou pracovní dobou, zvolila také kvůli dvěma dětem. Ve školce často marodily, navíc školka končila ve čtyři hodiny. Neměla žádné hlídání, babičky bydlely daleko a manžel byl do večera v práci. „Nejlepší volbou byla práce z domu.  Jedině tak jsem mohla šít podle potřeby. Když byly děti nemocné, šila jsem v noci, když bylo venku krásně, šli jsme ven,“ říká.

Své práci věnuje hodně času. „Když mám hodně objednávek, pracuji i po večerech. Jakmile mám jet česat na festival, připravuji veškeré doplňky a věci už týden dopředu a na místě češu, dokud nepadne tma. Často se vracím pozdě po půlnoci. Miluju to! Už jsem v tom momentě, že na těch daných festivalech mám svou klientelu, seznam česání se zaplní do pár hodin od vypuštění na internet a já se každý rok na všechny moc těším,“ uzavírá.

Foto: archiv Petry Bosákové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dasenaK
dasenaK 5. 10. 2020

krásné

Odpovědět
lenin
lenin 13. 9. 2020

Tak to je boží .....škoda jen, že mám kluky....

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 23. 8. 2020

krásné, retro dobu mám ráda

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 8. 2020

pěkné

Odpovědět
muška
muška 20. 7. 2020

Zajímavé,opravdu super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 287
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.