Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 2. 5. 2018
Líbí se mi

Koncept propojenosti žen mě zaujal, a tak jsem se rozhodla otevřít si vlastní Pracovnu v Ostravě, říká Pavla

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 2. 5. 2018
Líbí se mi
Koncept propojenosti žen mě zaujal, a tak jsem se rozhodla otevřít si vlastní Pracovnu v Ostravě, říká Pavla

Koncept propojenosti žen mě zaujal, a tak jsem se rozhodla otevřít si vlastní Pracovnu v Ostravě, říká Pavla

Pavla Chromečková je další odvážnou ženou, která se rozhodla rozšířit naši komunitu a v průběhu dubna otevřela novou Pracovnu ŽENY s.r.o., tentokrát v Ostravě. Co ji k tomu vedlo a jaké má s ostravskou Pracovnou plány, jsme se jí zeptaly v našem rozhovoru. Pavle moc děkujeme, že se k nám přidala a jí i Pracovně přejeme mnoho štěstí a úspěchů.

Čemu jste se, Pavlo, věnovala před otevřením Pracovny ŽENY s.r.o.?

Před otevřením Pracovny jsem se věnovala dětem a jejich vzdělání a získávání moudra. Záměrně to píšu takto, protože i když jsem řadu let učila ve škole, vždy jsem chtěla, aby naše děti (tím myslím děti naší vlasti) byly moudré a chytré, a tudíž sebevědomé. Velmi mě baví pozorovat jejich cestu za touto moudrostí, která se nepoměřuje známkami, ale tím jak si poradí v životě. V této činnosti setrvávám stále a hodlám ji i rozšířit, protože nadávat na školství se dá vždycky, ale něco proto dělat - nést tkz. „kůži na trh“ je pro mě daleko důležitější.

Jak jste koncept Pracovny objevila a co se vám na něm nejvíce líbí?

Na FB jsem objevila výzvu: Hledá se žena! Pro ostravskou Pracovnu ŽENY s.r.o. Prohlédla jsem, co se dalo a objevila tak koncept Pracovny ŽENY s.r.o. Koncept propojenosti žen mě velmi zaujal. V minulosti jsem na mnoha setkáních s maminkami mých žáčků strávila hodně skvělých popovídání a říkala jsem si, že udělat takovou místnost pro sekávání maminek navzájem, by byl prima nápad. No a do toho přišla Pracovna.

Má vaše Pracovna nějaké další zaměření/poskytujete v Pracovně i jiné služby než klasický coworking a vzdělávací akce?

Plánuji v menší místnosti mít tak zvanou Počítárnu, kam by mohly přicházet děti s aktuálními problémy nebo s požadavkem pomoci s domácími úkoly. Budou pevné časy, ale zároveň jsou tady široké otevřené nůžky pro různé požadavky. Proč „Počítárna“? No největší problémy mají děti obecně s matematikou.

Jaké máte na Pracovnu ohlasy?

Velmi dobré. Líbí se místo, líbí se výhled a líbí se interiér, který je velmi vydařený. Každý se zde cítí velmi dobře a uvolněně.

Jaké akce konané v nejbližší době ve vaší Pracovně byste ráda zmínila?

Zítra, 3. 5. chystám Networking se zakladatelkou komunity ŽENY s.r.o. paní Evou Čejkovou Vaškovou. Velkou událostí je pak přednáška - taky 3. 5. šamanky Nyx Lopez na silné téma: „Vztahy s dětmi, vztahy s rodiči, vztahy k předkům“, která předznamenává i jeden ze směrů, kam by se pracovna měla ubírat. Více o události ZDE.

Na celý květen je pak plánován cyklus seminářů ohledně motivace, komunikace a učení s dětmi. A protože vyšlo testování Samsung QLED, chystám i dýchánek s novými technologiemi, které tato televize poskytuje, zároveň s povídáním a fotografiemi úžasného místa jako je Bretaň.

Co pro vás bylo impulzem k rozjetí vlastního podnikání? Podnikáte ještě v jiné oblasti?

Co bylo impulzem? Jsem typická sova, všechny nápady přicházejí ke mně odpoledne a v noci. Do práce chodíte ráno, do podnikání, kdy chcete vy. Ráno jsem nepoužitelná. Proto mi ráno nevolejte!

Byla jsem na nemocenské s boreliózou a říkala si, co budu dělat. A věděla, že se chci vrátit do vzdělávacího procesu k dětem, ale trochu jinak, a pak prostřednictvím internetu ke mně přišla nabídka franšízového podnikání v doučování dětí s různými poruchami chování, ADHD, autisté... ale vůbec i s pouhými nechutěmi k učení. Ať je to franšíza či ne, stejně jste v tom sami, a přede mnou byla obrovská touha pomáhat lidem a dětem, která mě provází celý život.

Co vás na podnikání nejvíc baví? A co je pro vás naopak nejtěžší?

Samostatnost, možnost jít spát kdy chci a vstávat kdy chci. No a uskutečňovat své nápady. Těžké je, že na podnikání jste sama! 

Jak se vám daří skloubit podnikání a soukromý život/rodinu?

V pohodě, rodina si zvykla, ale je fakt, že ví, že můžou kdykoliv přijít a tak jako neodmítám jiné, neodmítám ani je.

Je něco, co byste udělala jinak, kdybyste šla do podnikání znovu?

Ani ne, jsem ráda za své chyby.

Jaké vlastnosti v podnikání nejvíce využíváte?

Preciznost, houževnatost, sebekázeň, tvrdohlavost, lásku a úsměv.

Jak vypadá váš běžný den?

Začínám velkým hrnkem na kafe a s kocourem na klíně, pak home office, pak schůzka – max jedna, a pak děti, děti, děti – doučuji děti a povídám si s rodiči, jak pomoci jejich dětem. Večer hodinka klidu – povídám si s manželem nebo s dcerou a na chvíli vypínám a pak home office – emaily a přípravy na další den.

Jaké máte se svým podnikáním plány do budoucna?

Pracovat na svém dobrém jméně.

Máte nějaké motto, kterým se v životě řídíte?

Lepší shořet než vyhasnout.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
radzden
radzden 5. 6. 2018

Odpovědět
Theoterapeut
Theoterapeut 9. 5. 2018

Držím palce♥

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 4. 5. 2018

Inspirativní rozhovor. Ať se Vám daří

Odpovědět
janinkad
janinkad 3. 5. 2018

hodně úspěchů

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
85 726
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.