Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 2. 5. 2018
Líbí se mi

Koncept propojenosti žen mě zaujal, a tak jsem se rozhodla otevřít si vlastní Pracovnu v Ostravě, říká Pavla

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 2. 5. 2018
Líbí se mi
Koncept propojenosti žen mě zaujal, a tak jsem se rozhodla otevřít si vlastní Pracovnu v Ostravě, říká Pavla

Koncept propojenosti žen mě zaujal, a tak jsem se rozhodla otevřít si vlastní Pracovnu v Ostravě, říká Pavla

Pavla Chromečková je další odvážnou ženou, která se rozhodla rozšířit naši komunitu a v průběhu dubna otevřela novou Pracovnu ŽENY s.r.o., tentokrát v Ostravě. Co ji k tomu vedlo a jaké má s ostravskou Pracovnou plány, jsme se jí zeptaly v našem rozhovoru. Pavle moc děkujeme, že se k nám přidala a jí i Pracovně přejeme mnoho štěstí a úspěchů.

Čemu jste se, Pavlo, věnovala před otevřením Pracovny ŽENY s.r.o.?

Před otevřením Pracovny jsem se věnovala dětem a jejich vzdělání a získávání moudra. Záměrně to píšu takto, protože i když jsem řadu let učila ve škole, vždy jsem chtěla, aby naše děti (tím myslím děti naší vlasti) byly moudré a chytré, a tudíž sebevědomé. Velmi mě baví pozorovat jejich cestu za touto moudrostí, která se nepoměřuje známkami, ale tím jak si poradí v životě. V této činnosti setrvávám stále a hodlám ji i rozšířit, protože nadávat na školství se dá vždycky, ale něco proto dělat - nést tkz. „kůži na trh“ je pro mě daleko důležitější.

Jak jste koncept Pracovny objevila a co se vám na něm nejvíce líbí?

Na FB jsem objevila výzvu: Hledá se žena! Pro ostravskou Pracovnu ŽENY s.r.o. Prohlédla jsem, co se dalo a objevila tak koncept Pracovny ŽENY s.r.o. Koncept propojenosti žen mě velmi zaujal. V minulosti jsem na mnoha setkáních s maminkami mých žáčků strávila hodně skvělých popovídání a říkala jsem si, že udělat takovou místnost pro sekávání maminek navzájem, by byl prima nápad. No a do toho přišla Pracovna.

Má vaše Pracovna nějaké další zaměření/poskytujete v Pracovně i jiné služby než klasický coworking a vzdělávací akce?

Plánuji v menší místnosti mít tak zvanou Počítárnu, kam by mohly přicházet děti s aktuálními problémy nebo s požadavkem pomoci s domácími úkoly. Budou pevné časy, ale zároveň jsou tady široké otevřené nůžky pro různé požadavky. Proč „Počítárna“? No největší problémy mají děti obecně s matematikou.

Jaké máte na Pracovnu ohlasy?

Velmi dobré. Líbí se místo, líbí se výhled a líbí se interiér, který je velmi vydařený. Každý se zde cítí velmi dobře a uvolněně.

Jaké akce konané v nejbližší době ve vaší Pracovně byste ráda zmínila?

Zítra, 3. 5. chystám Networking se zakladatelkou komunity ŽENY s.r.o. paní Evou Čejkovou Vaškovou. Velkou událostí je pak přednáška - taky 3. 5. šamanky Nyx Lopez na silné téma: „Vztahy s dětmi, vztahy s rodiči, vztahy k předkům“, která předznamenává i jeden ze směrů, kam by se pracovna měla ubírat. Více o události ZDE.

Na celý květen je pak plánován cyklus seminářů ohledně motivace, komunikace a učení s dětmi. A protože vyšlo testování Samsung QLED, chystám i dýchánek s novými technologiemi, které tato televize poskytuje, zároveň s povídáním a fotografiemi úžasného místa jako je Bretaň.

Co pro vás bylo impulzem k rozjetí vlastního podnikání? Podnikáte ještě v jiné oblasti?

Co bylo impulzem? Jsem typická sova, všechny nápady přicházejí ke mně odpoledne a v noci. Do práce chodíte ráno, do podnikání, kdy chcete vy. Ráno jsem nepoužitelná. Proto mi ráno nevolejte!

Byla jsem na nemocenské s boreliózou a říkala si, co budu dělat. A věděla, že se chci vrátit do vzdělávacího procesu k dětem, ale trochu jinak, a pak prostřednictvím internetu ke mně přišla nabídka franšízového podnikání v doučování dětí s různými poruchami chování, ADHD, autisté... ale vůbec i s pouhými nechutěmi k učení. Ať je to franšíza či ne, stejně jste v tom sami, a přede mnou byla obrovská touha pomáhat lidem a dětem, která mě provází celý život.

Co vás na podnikání nejvíc baví? A co je pro vás naopak nejtěžší?

Samostatnost, možnost jít spát kdy chci a vstávat kdy chci. No a uskutečňovat své nápady. Těžké je, že na podnikání jste sama! 

Jak se vám daří skloubit podnikání a soukromý život/rodinu?

V pohodě, rodina si zvykla, ale je fakt, že ví, že můžou kdykoliv přijít a tak jako neodmítám jiné, neodmítám ani je.

Je něco, co byste udělala jinak, kdybyste šla do podnikání znovu?

Ani ne, jsem ráda za své chyby.

Jaké vlastnosti v podnikání nejvíce využíváte?

Preciznost, houževnatost, sebekázeň, tvrdohlavost, lásku a úsměv.

Jak vypadá váš běžný den?

Začínám velkým hrnkem na kafe a s kocourem na klíně, pak home office, pak schůzka – max jedna, a pak děti, děti, děti – doučuji děti a povídám si s rodiči, jak pomoci jejich dětem. Večer hodinka klidu – povídám si s manželem nebo s dcerou a na chvíli vypínám a pak home office – emaily a přípravy na další den.

Jaké máte se svým podnikáním plány do budoucna?

Pracovat na svém dobrém jméně.

Máte nějaké motto, kterým se v životě řídíte?

Lepší shořet než vyhasnout.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
radzden
radzden 5. 6. 2018

Odpovědět
Theoterapeut
Theoterapeut 9. 5. 2018

Držím palce♥

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.