Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 4. 2018
Líbí se mi

Krása, radost, barvy a energie, shrnuje poselství své oděvní tvorby návrhářka Anna Tejklová

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 10. 4. 2018
Líbí se mi
Krása, radost, barvy a energie, shrnuje poselství své oděvní tvorby návrhářka Anna Tejklová

Krása, radost, barvy a energie, shrnuje poselství své oděvní tvorby návrhářka Anna Tejklová

Oděvní značku Anna Anna®️ založila výtvarnice a designerka Anna Tejklová. Pro unikátní značku jsou charakteristické ručně malované dezény oděvů, v současnosti ale Anna navrhuje i tištěné látky vycházející z jejích autorských vzorů. Najdete zde exkluzivní plesové róby, business oblečení, oblečení na běžný den, kabelky, přívěšky i čepice. 

Anno, vystudovala jste výtvarnou školu. Věděla jste už tehdy, že spojíte umění právě s módou?  

To jsem nevěděla, ale už na škole jsem ilustrovala pro módní lifestylové magazíny a hodně se o módu zajímala. Také jsem se vždy ráda nápadně oblékala, takže založení oděvní značky Anna Anna pro okolí nebylo myslím až takové překvapení

Minulý rok jste měla módní přehlídku v klubu Lávka a kolekci jste předvedla i v rámci Czech fashion weeku po boku předních návrhářů. Jak náročné bylo udělat 40 ručně malovaných šatů?  

Bylo to jednoznačně to nejnáročnější, s čím jsem se zatím na pracovním poli setkala. Plesovou a byznys kolekci jsme připravovaly půl roku, malovala jsem často třeba od 4 od rána, pak “vstávat” s dětmi a zvládnout celý den, do noci zas malovat. Do toho shánět sponzory, látky, modelky, udělat hudbu, choreografii, stíhat běžné pracovní zakázky a zároveň samozřejmě péči o rodinu...

Ten obří objem práce jsme zvládly ve 4 lidech. Já a paní krejčová jsme vyrobily všechny šaty a moje sestra a sestřenice mi pomohly s celou agendou okolo. Jsem moc ráda, že tohle nasazení opravdu stálo za to a značku posunulo významně dál, což byl důvod, proč jsem to celé za každou cenu chtěla zvládnout.

Každý váš kus je originál, to mi v dnešní době přijde opravdu unikátní. Navrhujete a ručně malujete každé šaty, a začala jste nově i navrhovat vlastní látky, můžete nám přiblížit proces výroby? 

Šaty maluju buď už ušité, nebo jednotlivé nastříhané díly. Šaty se dále zdobí kamínky, které se buď připájí či našijou.

V případě autorské látky je nejdelší proces samotného zpracování vzoru, který se dá pojmout buď zrcadlovým opakováním malovaného vzoru, nebo složitější cestou, kdy rovnoměrně navazuje kreslený vzor na jedné matrici. Se sesazováním mi ale musel pomoci manžel a následně kamarádka grafička, protože nemám takovou 3D představivost.

Móda může být velice povrchní záležitost, vaše šaty ale vypraví příběh. Každý motiv předpokládám něco znamená – jak se takové nápady rodí? Co je vaší inspirací Anno?

Řekla bych, že úplně všechno může být povrchní záležitost, záleží na člověku, jaký je. “Mít příběh” je v dnešní době taková marketingová nezbytnost, já o tom nikdy ale takhle nepřemýšlela, jde to asi samo . Barvy, vzory a tvary znamenají pro každého něco jiného, je to krásná a nekonečná inspirace. Vím, že bych byla schopná pomalovat dům i letadlo, nepřestalo by mě to bavit, ani by nedošly nápady, prostě to miluju a chci dávat lidem barvy a energii.

Chtěla byste svými modely něco ve světě české módy a stylu změnit? Přinášejí vaše šaty nějaké poselství?

Jsem ráda, že mohu nabídnout zákaznicím neokoukaný, ale přitom něčím klasický a nadčasový styl. Plesové šaty, které jsou velmi sexy, ale přitom ne vulgární, byznys módu, která splňuje dresscode, ale přitom není usedlá. Střihy, barvy a vzory, které člověka psychicky povzbudí. Takže poselství je krása, radost, barvy a energie.

V jakém oblečení běžně potkáme Annu Tejklovou? 

Určitě v něčem přiléhavém, nosím ráda krátké šaty, výrazné pásky, červenou a bílou barvu, zlaté dopňky, holá ramena či záda a hezky upravené vlasy. Nejsem v tomhle typická návrhářka v černém overalu. A samozřejmě nosím převážně věci vlastní výroby. 

 

A naše první ŽENA s.r.o. Eva také ráda nosí značku Anna Anna  

Eva Čejková Vašková, zakladatelka společnosti ŽENY s.r.o. v šatech od Anny Tejklové


Foto kredit: Anna Anna a archiv Eva Čejková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

hezké kousky

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 21. 11. 2019

pěkné a hlavně nositelné kousky

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
Tamara
Tamara 15. 4. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.