Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 28. 11. 2017
Líbí se mi

Pokud se vám něco na svém těle nelíbí, tak najděte dvě věci, ve kterých jste úžasná

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 28. 11. 2017
Líbí se mi
Pokud se vám něco na svém těle nelíbí, tak najděte dvě věci, ve kterých jste úžasná

Pokud se vám něco na svém těle nelíbí, tak najděte dvě věci, ve kterých jste úžasná

Olgu Buškovou není na našem webu  třeba příliš představovat. Pro ŽENY s.r.o. píše krásné, harmonizující články o tom, jak i malá změna může z vašeho domova udělat oázu klidu. Pro tentokrát se ale pustila ještě dál. Propojuje zkušenosti a filosofii feng shui z domovů, do chrámu ženského těla.

Společně s návrhářkou Kristýnou Kolářovou a její módní značkou "natyris" přináší projekt "Nemusíš být krásná jako ONA, buď krásná jako TY!" Kolekci oblečení, na oslavu ženství a toho, že každá z nás jsme krásná, ať už máme velikost S nebo XL.

Co Vás přivedlo ke společné spolupráci – kde se zrodil nápad na autorskou kolekci oblečení?

O: Nápad se zrodil v mojí hlavě. Uvědomila jsem si, že pomáhám většinou ženám s proměnou domova a vznikají tak místa útulná a příjemná. Když jsme v životě nespokojené, tak měníme byty za menší nebo větší, převěšujeme obrazy, stěhujeme se z města na vesnici nebo naopak.

Ale ze svého těla se neodstěhujeme jinam. A tu spokojenost/nespokojenost hledáme většinou venku. Viníme za naší neradost partnera, děti nebo šéfa v práci. Napadlo mne tedy, vytvořit něco, co bude ladit ženu na těle a tak vznikl nápad na kolekci oblečení. A jako první na spolupráci mě napadla Kristy a její značka natyris. Bylo pro mne důležité tvořit s osobou na stejné vlně jako já. A to Kristy každopádně je.  Mám velkou radost, že vzniká krásný projekt.  

K: Stačilo jedno středeční kafíčko a bylo jasné, že spolu s Oli musíme něco vytvořit. Harmonie, která z Oli vyzařuje je neskutečně motivující a když přišla s nápadem podpořit nějakou nadaci, bylo potvrzeno, že jsme naladěné na stejné vlně.

Jak jste se v projektu vzájemně propojily? 

O: Já jsem přišla s myšlenkou, kterou jsme začaly rozvíjet. Hledaly jsme, jak uchopit nápis a koho oslovit. To byl pro nás ze začátku oříšek. Od začátku jsme chtěly dát kolekci přesah – nevytvořit jen tričko s nápisem. Těch jsou mraky.

K: Pro mě byl trochu oříšek nejen grafický návrh, který pro nás nakonec vytvořila moje oblíbená grafička Bára Svrčinová, ale také nové střihy, které jsem pro kolekci vytvořila na přání Oli. V rámci kolekce můžete vysledovat dva směry – jeden je můj klasický hravý veselý barevný a druhý elegantnější volnější a sexy. 

Vždy si ve své tvorbě dávám záležet na výběru kvalitních materiálů a ani tato kolekce nebyla výjimkou. Zároveň se mi podařilo sehnat úplety české provenience, takže vyrobeno v ČR platí dvojnásob a z toho mám velkou radost. Prakticky jsem tedy měla na starosti celou výrobu

Olga - pyšná majitelka svého těla 

Co přesně Vaše oblečení symbolizuje? 

O: Že tělo je jenom moje a je jedno, jak je veliké. Jestli se jedná o „garsonku“ nebo „4+1“, důležité je ho přijmou až do konečků prstů, protože právě v tomto těle jsme nejkrásnější. A pokládat si často sama sobě otázku: Co mohu pro sebe ještě udělat, abych se cítila ve svém těle lépe? Jak a čím se mohu v sobě rozsvítit více radosti?

K: Já doufám, že poselství nové kolekce je jasné. Ať už je Vaše tělo jakékoliv, je vaše. Mějte ho rády a věnujte mu svou lásku a péči. Nevěřte lidem, co vám říkají, že něco nezvládnete, a nevěřte ani těm, co vám říkají, že „nemáte nohy do sukně“ a že „byste možná byly hezké, kdyby…“. Zvládnete, máte a jste nádherné. Dokážeme všechno, co chceme, nehledě na to jak vypadáme a kolik vážíme.

Jaký další smysl má celá kolekce? Koho Vaším oblečením chcete podpořit? 

O: Já jsem asi nejvíce v pubertě řešila svoje tělo. Měla jsem krátké vlasy a rychle jsem vyrostla. Také jsem stále vyhlížela prsa. Byla jsem samá ruka, samá noha. Dnes mi to přijde úsměvné. Vůbec jsem neviděla svoje velký oči. Většina lidí mi říkala, ty máš tak hezké velké modré oči a já se v pubertě trápila, že mám malá prsa.

Lpíme někdy na hloupostech a zbytečně si způsobujeme neradosti. Každá jsme si tím prošla a každá jsme řešila něco jiného. Ale znám i ženy, pro které to bylo těžké období a neuměly sami najít cestu ven. A proto nás napadlo podpořit právě dívky, které to řeší nejvíce. Rozhodly jsme se z každého trička pomáhat a máme z toho radost, že to není jen triko s nápisem. Protože právě puberta je velkým milníkem pro ženu, kdy řeší postavu.

K: Když Oli přišla s myšlenkou podpořit nějakou nadaci, neváhala jsem ani minutu – chtěla jsem podpořit Anabell. Centrum Anabell pomáhá ženám s poruchami příjmu potravy. A kdysi pomohli i mně. Když mi bylo 13 let, kvůli fenoménu 90-60-90 jsem málem přišla o život. Byla jsem přesvědčená o tom, že můj život nemá žádný smysl, že jsem zbytečná, ošklivá, hloupá a tlustá. Věřila jsem lidem, kteří mi říkali, že těch pár kilo navíc je překážka mezi mnou a jakýmkoliv úspěchem. Přestala jsem jíst a zhubla natolik, že moje tělo ani mysl nedokázaly v pořádku fungovat. S každým gramem na váze dolů mě stále více pohlcovala spirála sebenenávisti, permanentního pocitu neúspěchu a vlastní zbytečnosti.Navenek jsem se s anorexii potýkala rok, ve své hlavě pěknou řádku let.

Až ve chvíli, kdy mi opravdu došlo, že jsem tady už vůbec nemusela být, jsem se rozhodla, že si nemůžu dovolit ztrácet čas ničím, co mi nedává smysl. Rozhodla jsem se svůj život naplnit barvami, látkami a radostí. Rozhodla jsem se, že tu radost budu předávat dál. Že budu šít oblečení, ve kterém se budou ženy cítit pohodlně a vypadat skvěle. Radost mých zákaznic je moje poslání a taky důkaz, že jsem dokázala překročit vlastní stín a postavit se strachu z neúspěchu.

Kristýna - pyšná majitelka svého těla 

Co byste vzkázaly všem ženám, které nejsou se svým tělem spokojené?

O: Pokud se vám něco na svém těle nelíbí, tak najděte dvě věci, ve kterých jste úžasná. Pokud si nemůžete vzpomenout, najděte tři. Možná to bude ze začátku těžké, ale i maličkosti patří k vaší originalitě. Bez nich byste to nebyla prostě vy. Já se třeba většinou v létě spálím nebo zčervenám. Ano, chtěla bych být opálenou krásnou černoškou. Vím ale, že to není možné. Nikdy nebudu krásně hnědá, musím se mazat krémy, abych nebyla spálená, ale zase mám svůj soukromý vesmír. Mám tolik pih jako je na obloze hvězd. A to bych neměnila.

A dojít ke zjištění, že vlastní kůže je skvělá, někdy trvá dlouho, ale ta cesta tam vždy je. Jen je potřeba se v ní zabydlet a cítit dobře. Nemůžeme se svléknout jako had, ale můžeme rozzářit potřebné. Když se přijmeme, jsme pak přitažlivější. Udělejme přednost z toho, co je na nás velké. Žena, která má velká prsa, nosí velké dekolty a ještě více své přednosti rozzáří. Dlouhé štíhlé nohy ještě více prodlouží podpadky. Ústa rozzáří rtěnka nebo úsměv. Velké oči vidí víc věcí... Stačí se přijmout a rozzářit. Nehrbit se, ale narovnat. 

K: Rozhodně, že každá dokážeme všechno, co chceme, nehledě na to jak vypadáme a kolik vážíme. A nedávno jsem četla na jednom body-positivity blogu jednu krásnou věc: Chyby jsme na sobě hledaly už hodně dlouho a k ničemu to nevedlo, tak proč se nezkusit mít ráda?  

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 15. 12. 2017

Odpovědět
Tamara
Tamara 2. 12. 2017

Krásný rozhovor, moc se mi líbí.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 11. 2017

Ano, souhlasím...poslední věta je skvělá !!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 292
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.