Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 3. 2019
Líbí se mi

Verunka přivedla 100 tisíc diváků, chlubí se právem produkční Lenka a zve na další chystaná představení pro děti

Redakce ŽENY s.r.o
Redakce ŽENY s.r.o
Vloženo 21. 3. 2019
Líbí se mi
Verunka přivedla 100 tisíc diváků, chlubí se právem produkční Lenka a zve na další chystaná představení pro děti

Verunka přivedla 100 tisíc diváků, chlubí se právem produkční Lenka a zve na další chystaná představení pro děti

Pokračuje v rodinné tradici a dnes vede celou společnost Pixa Pro, která pořádá úspěšná dětská představení v podobě muzikálů. Jaké to je pracovat v divadelním prostředí, co ji k tomu přivedlo a na co se můžete těšit do budoucna, jsme se zeptaly produkční celé společnosti Lenky Pixové.

Na jaké Vaše představení se mohou aktuálně malí diváci těšit v divadle Hybernia?

V březnu a dubnu se mohou diváci těšit na Alenku v kraji zázraků s Míšou Kuklovou, Míšou Sejnovou, Aničkou Slováčkovou, Davidem Gránským a dalšími. V květnu a červnu potom na 4 představení vrátíme naši prvotinu a nejoblíbenější muzikál - Kapku medu pro Verunku.  


Jaké bylo zatím nejúspěšnější představení pro děti, kolikrát se hrálo? Kolik na něj celkem přišlo lidí?

Myslím, že právě Kapka medu pro Verunku, odehráli jsme přes 160 představení, při kapacitě divadla 800 diváků to máte přes 100 000 diváků. I Sněhová královna se dočkala letos 130. reprízy, takže ke 100 000 diváků se blíží. Asi to je i tím, že je hrajeme nejdéle. 
 
Od kolika let jsou představení vhodná? Máte pro malé děti k dispozici podsedáky?

S věkem je to různé, chodí k nám diváci i s dětmi mladšími 3 let, některé děti to vydrží, některé ne. Je to individuální. Představení trvá přes 2 hodiny s přestávkou, tak je potřeba zvážit, zda to dítě pod tři roky zvládne a vydrží. Osobně si myslím, že věk od 5 let je ideální. Horní hranice není omezena. Baví se u nás i dospělí, kolikrát chodí i sami bez dětí. Podsedáky jsou v divadle k dispozici, ale v omezeném množství. 
 
Co připravujete do budoucna? Chystáte nějaké novinky nebo naopak reprízy oblíbených představení?

Původně jsme chtěli na září připravit další muzikál, ale nakonec nás zbrzdilo stěhování. Teď už to mohu říci, od září budeme hrát v Hudebním divadle v Karlíně. 
Je to velká změna, jak všichni doufáme k lepšímu a už se moc těšíme, až diváky v Karlíně přivítáme. První představení odehrajeme v listopadu, a to Královnu Kapesku, kterou budeme hrát celé jaro 2020. Ostatní muzikály do HDK přeneseme postupně a doufáme, že brzy připravíme i něco nového.

 
Jaké je vaše oblíbená hra a proč?

To je hrozně těžké. Naše rodina má muzikály jako další děti. A nedá se říct, které dítě máte nejraději. Jiný vztah mám přeci jen ke Kapce medu pro Verunku, protože to bylo naše první dítě. Dělali jsme na něm dlouho a s obrovským nadšením. 
 
Jaký máte osobně vztah k divadlu?

Divadlo mi učarovalo, ale nebylo to tak vždycky. Vystudovala jsem filmovou produkci a vždycky jsem měla blíž k filmu. Dodnes je to moje nejlepší forma odpočinku. S divadlem je to tak, že jakmile se tam ocitnete, tak už bez něj nemůžete být. Premiérou to nekončí, jako u filmu, teprve všechno začíná. S lidmi jste pořád v kontaktu a vznikají i velmi silná přátelství. V divadle jsem si našla i přítele. Dcera se také v divadelním prostředí pohybuje, studuje konzervatoř a chce být herečkou. Tak si myslím, že divadlo je mi teď už souzeno.
 
Co konkrétně máte v Pixa Pro na starosti?

Všechno Zní to trochu nafoukaně, ale my jsme opravdu malá, co se organizačních pracovníků týká, firma. Dělám produkci, obchod, marketing. Mám jen jednu asistentku, grafičku a externího člověka na pomoc s reklamou. Myslím, že nám to společně funguje.

On malý kolektiv má také svoje výhody. Vím o všem, všechno si řídím sama, naučila jsem se hodně věcí z různých oborů. Je to někdy teda dřina, ale jak se říká, bez práce nejsou koláče. Nejhorší je, že v podstatě nemáte dovolenou, všechno stojí na mně. Ale to má většina soukromých podnikatelů. Nemůžu si stěžovat, vyhovuje mi to. 


 
Pracujete v rodinné firmě – jak se Vám spolupracuje s rodiči?

Skvěle. My už si to bez sebe neumíme představit. Jsme úplně stejně naladění. Konzultuji s rodiči většinu věcí. Rodiče a sestra jsou hodně tvůrčí, takže píší, protože mají obrovskou fantazii. Já jsem spíš takový praktický člověk, umím všechno zorganizovat a zařídit, takže se skvěle doplňujeme.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 31. 3. 2020

skvělý článek

Odpovědět
Atevy
Atevy 12. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 2. 7. 2019

Skvělý článek

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 21. 3. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 508
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.