Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

VVeronika
VVeronika
Vloženo 13. 11. 2017
Líbí se mi

Věřím, že v obraze se dá číst srdcem, říká mladá malířka Lucie

VVeronika
VVeronika
Vloženo 13. 11. 2017
Líbí se mi
Věřím, že v obraze se dá číst srdcem, říká mladá malířka Lucie

Věřím, že v obraze se dá číst srdcem, říká mladá malířka Lucie

Tvorba mladé ženy mě zaujala svou odlišností. Její obrazy nejsou obvyklé ani fádní, ale naopak velmi odlišné a především živé. Jste jimi přitahováni jako můra za světlem, přičemž právě toto světlo je nejvýraznějším prvkem každého jednotlivého obrazu. Vznikají v rukou Lucie, která svou tvorbu šíří velmi rychle mezi takové lidi, kteří potřebují kus světla vnést i do svého života.

Směr Luciiny cesty se začal postupně odhalovat již v dětství, kdy si uvědomila, že má bohatý vnitřní život. V dospělosti to vyústilo v potřebu přenést svůj niterný svět a pocity na plátno. V roce 2012 začala své obrazy sdílet na sociální síti pod názvem Energetická tvorba. Okamžitě získala od svých blízkých a přátel mnoho pozitivních zpětných názorů, lidé začali stránku spontánně sdílet a šířit dále. Dnes její tvorbu sleduje přes třináct tisíc lidí. „Mám velkou radost z toho, že se mohu dělit o všechno, co u malování prožívám, s takovým počtem lidí. Přináší mi to velký vítr do plachet, nadšené odhodlání se neustále zdokonalovat a pracovat na sobě,“ s jiskrou v očích popisuje Lucka své emoce.

Malování není jen o tom přenést své pocity na plátno, ale snažit se rozvíjet i technickou stránku vlastní tvorby. „Chtěla bych, aby byly mé obrazy čím dál zářivější a technicky vypracovanější, proto se začínám učit u zkušených malířů, kteří jsou uznávaní ve svém oboru,“ zmiňuje tato nadaná výtvarnice.

Mnoho světoznámých malířů minulosti a současnosti ztvárňuje podobu andělů. Ano, postava anděla je i pro Lucii již od dětství obrovskou inspirací. Jsou pro ni symbolickým vyjádřením vyšších světů a vznešenosti. „Je pravdou, že když maluji obraz zaměřený na andělskou tématiku, najednou se cítím klidně a snáz se dostávám do stavu vnitřního ticha. V tu chvíli jde o stav bez myšlenek, kterého se mi při malbě dostává sice výjimečně, ale když už se tak stane, stojí to za to. Je to vlastně taková má osobní forma meditace, kdy se zklidní mysl, přestávám posuzovat své myšlenky a pocity, soustředím se pouze na tahy svého štětce a spontánně maluji energii, která proudí z mého nitra.“

Lucie si přeje, aby její obrazy k lidem promlouvaly. Každý obraz v sobě nese energie a pocity svého tvůrce. A to na lidi působí. „Chci lidem ze sebe předat to nejlepší. Každý malíř má své vnitřní vize a vhledy, které se snaží předat lidem, a ti, kdo jej sledují a kupují jeho obrazy, bývají vnitřně podobně nastavení. Věřím, že v obraze se dá číst srdcem. A v tom je skryté poselství mé tvorby.“

Lucie dostává krásnou zpětnou vazbu od těch, kteří si její obrazy kupují. Z toho, co jí píší, Lucie ví, že jim do života přináší uklidnění ve chvílích, kdy se jim nedaří nebo se objevují životní těžkosti a překážky.

V budoucnu by Lucka ráda uspořádala výstavu své tvorby, ale jelikož se její obrazy velmi rychle rozprodají do soukromých sbírek, nemá teď co vystavovat. Ví, že až přijde správná chvíle, svá díla ukáže i na veřejném místě, kde lidé budou moci poznat a procítit energii, která z jejích obrazů sálá.

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 5. 8. 2021

šikovná žena

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 17. 6. 2020

Wow, to jsou fascinující díla. Já také maluji obrazy, ale tak daleko ještě nejsem. Když se podívám na své první obrazy a na ty, které maluji teď, tak vidím výrazné zlepšení, což mě motivuje. K malování většinou používám akvarelové barvy, které si objednávám z https://www.vytvarne-potreby.eu/akvarelove-barvy/ a obraz je s nimi úplně jiný než jako s obyčejnými barvami.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Atevy
Atevy 13. 12. 2019

Odpovědět
Babina
Babina 4. 7. 2019

super článek

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.