Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 5. 2019
Líbí se mi

Obraz na objednávku bych neuměla, vždycky čekám, co mi přijde shora, říká malířka Jiných Světů, Helena Čadová

Kristina|ŽENA s.r.o.
Kristina|ŽENA s.r.o.
Vloženo 21. 5. 2019
Líbí se mi
Obraz na objednávku bych neuměla, vždycky čekám, co mi přijde shora, říká malířka Jiných Světů, Helena Čadová

Obraz na objednávku bych neuměla, vždycky čekám, co mi přijde shora, říká malířka Jiných Světů, Helena Čadová

Ke kreslení se dostala tak trochu "rozkazem", přes korálky, drahé kameny, aromaterapii, Bachovi esence, masírování, karty či kyvadélko - tudy vedla cesta k prvnímu obrazu paní Heleny. Postupně v sobě probouzela nové smysly a poznávala, jak s nimi pracovat. Dnes má pocit, že se kruh pěkně uzavírá, protože jak říká, vše ze vším souvisí. Třeba i to, že ke kresbě se dostala až před několika lety a ačkoli se domnívala, že ani neví jak držet štětec, dnes u nás pořádá svou první komorní výstavu

Krom obrazů vytváří Helena také krásné šperky a jak říká: "Šperky jsou pro mě relax, když si potřebuji po práci odpočinout vytáhnu štětec nebo korálky a něco tvořím, na televizi nekoukáme, sice ji máme, ale spíš slouží jako pozadí pro obraz nebo zapálenou svíčku," dodává s úsměvem. 

Helena mi dále prozradila, že ke kresbě ji dovedla teprve před čtyřmi lety terapeutka a hudebnice Ladislava Písnička Svobodová. "Ona je taková probouzečka duší, to ona mi řekla KRESLI" dodává Helena. Obrazy maluje pocitově a jak sama říká, neumí udělat konkrétní obraz na objednávku. "Jednou jsem namalovala obraz svému příteli Danielovi, když jsem ho dokončila přišlo ke mně, že obraz má být pro něj," popisuje proces své tvorby a dodává se smíchem "akorát, že on se mu nelíbí."

Pak už se naše povídání stočí ke kartám a tajemnému kyvadlu. Výklad karet je další velký zájem, ke které zvídavou paní Helenu dovedla výborná kartářka Míša Kudláčková a pokračovala Ladislava Písnička Svobodová. Postupně se začala výklad karet učit a navštěvovala na zkoušku různé věštce. "Zajímalo mě, jak kdo vykládá a tak jsem k nim začala chodit" vypráví Helena o svém seznamování s kartami a věcmi mezi nebem a zemí. 

Krom seznamování s kartami došlo u paní Heleny ještě k jednomu životnímu seznámení a to s jejím partnerem, panem Danielem. "S Danem mě seznámila také Ladislava Písnička Svobodová, je opravdu úžasná! Zdá se, že s Danem máme hodně společného a tak si rozumíme jak v životě, tak po těch "jiných" stránkách." Na moji otázku zda si vykládají i vzájemně, odpovídá že ano, ale že i když má skvělého mága a kartáře doma, ráda zajde i k jiným lidem.

Paní Helena totiž ráda poznává nové - lidi, koníčky, cokoli. Je to velmi kreativní žena, která se dokáže nadchnout pro zcela neznámou věc a zároveň vám s laskavostí umí vyložit budoucnost, nebo se zeptat kyvadélka na to, co ji trápí. "Ráda si s kyvadlem povídám, jsme kamarádi, když už se ho ptám moc, nebo když něco nemám vědět, začne mi ukazovat nesmysly, to pak vím že musím přestat," směje se Helena a její přítel Daniel, který za námi dorazil na rozhovor přikyvuje. 

Na závěr jsem se obou zeptala proč si myslí, že lidé chtějí znát svou budoucnost. Oba se shodují že důvodů je několik: Lidé si chtějí vyřešit své problémy, potvrdit si to, co už si mysleli a nebo se prostě jen pobavit. "Někteří v kartách hledají čudlík na život," říká pan Daniel s úsměvem úplným závěrem.

Na výstavu obrazů od Heleny Čadové se můžete přijít podívat již tento víkend do Pracovny ŽENY s.r.o. v pražském Karlíně

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 8. 10. 2021

nádhera

Odpovědět
k.eva
k.eva 7. 11. 2020

krásné

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 15. 9. 2020

Já to mám úplně stejně . Také bych nedokázala namalovat obraz, který by po mě někdo chtěl. Maluji podle toho, na co mám náladu. Jestli se cítím na přírodu, domy, zvířata, nebo nějaké abstraktní umění . Teď zkouším na malování olejové barvy, které jsem si objednala z https://www.vytvarne-potreby.eu/olejove-barvy/ a s nimi je to zase trochu jiné .

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

super

Odpovědět
Luu2
Luu2 31. 3. 2020

krásné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 509
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.