Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Klára|ŽENA s.r.o.
Klára|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 2. 2018
Líbí se mi

Aztécká šamanka Nyx: Je nutné odstranit vliv autorit z dětství a znovu se naučit užívat si život

Klára|ŽENA s.r.o.
Klára|ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 2. 2018
Líbí se mi
Aztécká šamanka Nyx: Je nutné odstranit vliv autorit z dětství a znovu se naučit užívat si život

Aztécká šamanka Nyx: Je nutné odstranit vliv autorit z dětství a znovu se naučit užívat si život

Nyx Lopez (duchovním jménem Narayanix) se narodila v Mexiku do rodiny, kde vládly otcovy násilnické sklony díky alkoholu. Když jí bylo 5 let otec zemřel a na matku padla veškerá starost o několik dětí. Nyx si od dětství kladla otázky týkající se smrti, jejího bytí a úkolu na Zemi, proto se také ještě jako dítě ve 12 letech rozhodla odejít do ašramu. Toto rozhodnutí činí většinou dospělí lidé, avšak ona byla výjimečné dítě. Zůstala zde až do svých 29 let, vdala se a stala se maminkou 3 dětí. Bohužel o jedno dítě před pár lety přišla.

Vyzkoušela si práci v administrativě, dokonce chvíli podnikala, ale vždy ji to více táhlo k duchovní práci. Dnes se jí věnuje naplno, a byť její život není jednoduchý, je v něm šťastná.

Nyx v Pracovně ŽENY s.r.o. Praha

Nyx, co bys doporučila lidem jako nejdůležitější krok k otevření své duchovní stránky?

Musíme obnovit spojení s našimi kořeny, s našimi předky. Ztratili jsme spojení s vlastní rodinou. Můžeme absolvovat tisíce tréninků, ale musíme je praktikovat prvně ve své rodině, to je to nejdůležitější. Nejdříve musíme pomoci sobě a své rodině, otevřít sebe – fyzicky, spirituálně, mentálně a intelektuálně.

Jaká je příčina našeho odpojení?

Nepřicházím ukázat něco nového, ale pomoci vidět lidem to, co ví, jen to zapomněli. Tím mi tito lidé pomáhají vzpomenout si na to, co jsem zapomněla já. Spontánnost je klíč k tomu, jak dojít sám k sobě. Jako děti nás velmi ovlivňovaly autority, to musíme v dospělosti odstranit, hrát si opět jako děti a užívat si život. Lidé, kteří jsou nešťastní, by měli pochopit, že radost se skrývá v duši. Není ve věcech nebo velkých domech. Mohu mít větší a větší dům, ale pokud tu radost z bytí nemám v sobě, nikdy nepocítím spokojenost. Stačilo by být vděčný jen za to, že mohu dýchat nebo se dívat do padající vody ve fontáně.

A co říkáš na Českou republiku? Jsou Češi podle Tebe něčím výjimeční?

Zjistila jsem, že máte velmi rebelskou duši a energii. Je to energie, která čeká na nějaký směr, chce udělat revoluci v myšlení. Ale musíte pochopit, že další level revoluce je evoluce uvnitř, růst k většímu potenciálu sebe samého.

Praha je srdce Evropy. Musíme společně toto srdce otevřít a přinést světlo pro ostatní. Jsem tady, abych mohla děkovat Matce Zemi za náš život a abychom si uvědomili vděčnost za přírodní zdroje. Abychom se cítili zodpovědně vůči našim dětem, budoucí generaci. Nesmí dělat stejné chyby jako my, není to nutné. A to je to, proč předávám dál, to co vím. Říkám vesmíru, aby poslal mé ruce tam, kde mě opravdu potřebují. Bojím se cestovat, ale teď musím být cestovatelkou a být si v tom sebejistá. Ačkoliv to bývá velké překvapení. Nikdy nevím, jestli budu mít kde spát a co jíst. Když se ale na některá místa vracím, jako do Česka, je to mnohem snazší. Cítím tu lásku, protože mě hodně lidí už zná a těší se, až se vrátím. A to mě dělá šťastnou.

Nyx a ŽENY s.r.o.

V Česku je stále více ateistů, co si o tom myslíš?

Mám ráda ateisty, nemají dogmata dané náboženstvím. Když mluvím o spiritualitě, nemluvím o dogmatech, ale o způsobech, jak se cítit vděčný, pak je člověk napojený a může se modlit ke komu chce, ke kterékoliv manifestaci dobra a laskavosti. Jsem ráda, že mě dnes už za tento názor neupálí.

Máš pro nás, ženy, nějaké poselství? 

Ženy už jsou opravdové ženy, jen potřebují vědět, jak nepokračovat v soutěžení mezi sebou. Když má jedna žena menstruaci a je v blízkosti jiné, často se jejich periody sjednotí. Jak je to možné? A já si myslím, že jakmile se jedna žena začne probouzet, začnou se probouzet všechny v jejím okolí. Ovlivní to jejich práci, rodinu a hlavně muže. Nikdo mužům neukazuje jak se probrat. To musí ukázat ženy, ale ne soutěžením, to je mužský pohled. Ženy mají jiné způsoby a cesty, jak žít a dělat věci. Chováme se ale jako muži, protože zapomínáme, jaká je naše ženská energie.

Je něco, co bys vzkázala všem ŽENÁM s.r.o.?

Obnov svou ženskost. Jsi žena, jsi matka, přesto že pracuješ. Ale vzpomeň si na ten pocit, kdy se cítíš jako žena. Budeš volná, nebudeš bojovat. Dobíjejte se vzájemně s kamarádkami, kolegyněmi. Neočekávejte, že muži budou vědět, jak být muži. Je čas žen, aby se vzbudily a našly možnosti, jak být ženami. Pokud obnovíme tu komplementaritu, můžeme obnovit to nejlepší v každém, to nejlepší v mužské i ženské energii. All we need is love.

V březnu se můžete na Nyx těšit mimo jiné také na Festivalu Evolution, kde bude mít vlastní přednášku na téma Spojení se starodávnou moudrostí. V průběhu března a dubna bude poskytovat osobní konzultace a určitě proběhne i nějaký seminář. Z osobní zkušenosti bych vám ji všem doporučila, ať už řešíte jakýkoliv problém. Měla jsem možnost strávit s ní nějaký čas a mimo své schopnosti mě naprosto dostala svou upřímnou spontánností a laskavostí, kdy na mé požádání v kostele začala zpívat mantru. Nic krásnějšího a přítomnějšího jsem nikdy nezažila.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Babina
Babina 4. 7. 2019

Super článek

Odpovědět
Asuka
Asuka 29. 8. 2018

pěkná slova inspirativní a k zamyšlení

Odpovědět
Fatima
Fatima 28. 3. 2018

Skvelý článok a inšpiratívna žena!

Odpovědět
Tamara
Tamara 3. 3. 2018

Pěkný, velmi zajímavý článek.

Odpovědět
lemur
lemur 2. 3. 2018

Krásné čtení.

Odpovědět
Klára|ŽENA s.r.o.
Klára|ŽENA s.r.o. 2. 3. 2018

Děkujeme!

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 077
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.